jak bardzo potraficie udawać "normalność"?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (freenode): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)

Re: jak bardzo potraficie udawać "normalność"?

Postprzez Katrina » Pt, 15 cze 2018, 21:30

ex-con napisał(a):
Katrina napisał(a):Mi się wydaje, ze właśnie rozgryźć co jest inne i problemowe i spróbować pracować nad sobą.

Mniej więcej to napisałem :)

Jak już rozgryziesz co nie działa, możesz nauczyć się z tym żyć (akceptować lub ignorować), albo próbować to zmienić. I w tym momencie pojawia się tytułowe udawanie normalności - możesz ją naśladować, ale mało prawdopodobne, że ją osiągniesz...

ok, zrozumiałam ;)
Na imię mi Huragan.
Katrina

Postprzez sunycia » Pn, 27 sie 2018, 17:35

Zależy z kim i gdzie. Jak chodziłam do szkoły, to mi nie szło, na studiach też nie, ogólnie chyba nie miałam takiej potrzeby. Teraz zauważyłam, że jest lepiej, nawet niedawno podpatrzyłam jak to się robi tak technicznie, żeby ktoś polubił - trzeba zapytać "Co tam słychać u (i tu podać jakiegos krewnego)?" i tamten zadowolony, że człowiek zainteresowany i opowiada. Jakoś od niedawna udaje mi się przebywać wśród fajnychh ludzi, to też pomaga.
sunycia

Postprzez advx » So, 6 paź 2018, 08:40

W relacjach płytkich i krótkotrwałych, jako osoba ekstrawertyczna jestem często bardziej społeczny od NT i lepiej mi one idą od normalsów. Jako że te relacje zajmują całe gro wszystkich relacji, to większość osób nie ma pojęcia o moim znalezieniu się gdzieś w spektrum.
Schody zaczynają się przy dłuższej relacji, ale osoby wtedy tylko wiedzą że coś jest inaczej, lub że jestem dziwny, ale nie mają wystarczającej wiedzy by określić przyczynę takich niezrozumiałych dla nich zachowań.

Reasumując - potrafię dosyć dobrze udwać NT, jednak wciąż się bardzo uczę, w szczególności nadrabiania umiejętnosci relacji dłuższych i średnich w sferze koleżeńskiej.
advx

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego