Sekcja "Aspie i ich partnerzy"

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Sekcja "Aspie i ich partnerzy"

Postprzez magic » So, 13 sty 2007, 23:48

W ostatnim czasie przychodzi do nas sporo osób, których małżonek ma AS. Myślę, że to bardzo dobrze i że warto byłoby zaakcentować, że takie osoby są mile widziane (podtytuł naszego forum "dla osób z Zespołem Aspergera" może trochę odstraszać). O ile się nie mylę, obecnie nie ma polskojęzycznego forum dla partnerów AS. Proponuję więc, aby założyć osobne podforum "Aspie i ich partnerzy" [propozycje innych nazw będą mile widziane]. Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, czy ma to być forum otwarte, czy tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co wy na to?
magic
 
Posty: 1289
Dołączył(a): Pt, 13 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Postprzez hari » Pn, 15 sty 2007, 05:41

Problem w tym iż te osoby mogą się posługiwać stereotypami o AS które maja takie same mocne podstawy jak twierdzenie iz logiczne myślenie to rzecz rzadko spotykana u NT :wink: Jestem na nie jeżeli miałoby to być miejsce gdzie NT mają sie miedzy soba wypłakiwać, na tak jeżeli miał by to być odpowiednik jednego z podforów Wrong Planet, czyli miejsce gdzie pisza aspie o swoich zmaganiach z NT, ot miejsce do poużalania się jacy czasem NT sa beznadziejnie głupi :wink: (zakładając iż istnieje ta dychotomia, co do której cały czas nie jestem pewien )

A tak poważnie ciągłe czytanie iż AS to nieumiejętność odczytywania emocji, brak empati troche staję się nudne, czekam aż ktoś wyciagnie lekko zdeaktualizowane hasełka typu ludzie autystyczni nie mają wyższych uczuć, czy nie umieją kochać.
Avatar użytkownika
hari
 
Posty: 2522
Dołączył(a): Wt, 31 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Postprzez Jaro » Pn, 15 sty 2007, 08:41

No, tak się zastanawiam, bo szczerze: nie bardzo mam zdanie, natomiast komnetując obawę przedówcy, to tak kombinuję, że i tak co jakiś czas topic wraca, więc może rzeczywiście niech to będzie w jednym miejscu.... (taka skłonność do porządkowania)....
Jaro
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt, 31 paź 2006, 00:00
Lokalizacja: W podróży

Postprzez Shanidar » Pn, 15 sty 2007, 16:08

jestem jak najbardziej za, takie miejsce/podforum mogło by być okazją do 'skalibrowania' tego co myślimy o sobie my i osoby w związkach z nami, co mogło by się przełożyć na poprawę jakości niektórych związków

i w ogóle było by dobrze czasem wymienić parę szczerych zdań z zupełnym nt, a oprócz studentów psychologi/psychiatrji to zainteresowane tym forum osoby nt to tylko partnerzy as(no może zbytnio generalizuje - jeszcze matki dzieci z as;)).

poza tym nt dobrze jest trochę zachęcić, a takie (pod)forum by to robiło
Shanidar
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz, 16 mar 2006, 00:00

Postprzez GattacaSputnikUpdate » Śr, 17 sty 2007, 00:22

myśleć-ja-pomoc-oni.
:)
Avatar użytkownika
GattacaSputnikUpdate
 
Posty: 221
Dołączył(a): Cz, 12 paź 2006, 23:00

Postprzez żona_aspergera » Śr, 17 sty 2007, 13:44

Jaro napisał(a):i tak co jakiś czas topic wraca, więc może rzeczywiście niech to będzie w jednym miejscu.... (taka skłonność do porządkowania)....



Jestem jak najbardziej za...po doswdczeniu z innego watku gdzie rozmowa o zwiazku Kobiety i Mezczyzny z ZA, proba znalezienia dobrego rozwiazania poszla w kierunku zupelnie innym, jakis dywagacji o podstawach naukowych psycologii(tez wazne, ale moze w innym watku):)

Zatem rozmwiajmy o Wiezi, Milosci duchowej i cielesnej, o relacjach o tym co wazne w Zwiazku kobiety i mezczyzny, o wszystkim co dotyczy ich i ich dzieci.
Rozmawiajmy, szukajmy rozwiazan, nikogo nie oskarzajac szanujac odrebnosc drugiego czlowieka i jego potrzeby, uczynmy to z szacunkiem i miloscia.
Nie bojmy sie rozmow trudnych nie robmy tabu z rzeczy ktore dotycza czlowieka jego duchowosci i jego ciala.
Jestem za.:)
żona_aspergera
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 9 sty 2007, 00:00

Postprzez . » Śr, 17 sty 2007, 13:52

żono....., juz o tym mówiłaś! Na tym forum niestety tak czasem się zdarza, że dyskusje o jednym przeradzają sie w dyskusje o drugim, które w danym momencie wydaje się być ciekawsze od pierwszego! Tak to spontanicznie wychodzi i nic na to sie nie poradzi! Myslę,że może powinnaś się nad tym nieco zastanowić bo troche mi przykro jest - że takie strrraszne :wink: zamieszanie wywołałam, a wcale nie chciałam :cry:

Nie bojmy sie rozmow trudnych nie robmy tabu z rzeczy ktore dotycza czlowieka jego duchowosci i jego ciala.


O mamo, ale to Twoje stwierdzenie to naprawdę mnie przeraziło!!! :shock:
.
 

Postprzez wallis » Śr, 17 sty 2007, 14:15

senta napisał(a):
żona_aspergera napisał(a):Nie bojmy sie rozmow trudnych nie robmy tabu z rzeczy ktore dotycza czlowieka jego duchowosci i jego ciala.

O mamo, ale to Twoje stwierdzenie to naprawdę mnie przeraziło!!! Shocked

To stwierdzenie kojarzy mi się z koncepcją seksu tantrycznego :roll:
Avatar użytkownika
wallis
 
Posty: 450
Dołączył(a): Śr, 15 lut 2006, 00:00
Lokalizacja: w-wa

Postprzez żona_aspergera » Śr, 17 sty 2007, 14:24

senta7 napisał(a):O mamo, ale to Twoje stwierdzenie to naprawdę mnie przeraziło!!! :shock:


Senta...nie boj sie ja sama w strachu:)))
żona_aspergera
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 9 sty 2007, 00:00

Postprzez żona_aspergera » Śr, 17 sty 2007, 14:26

wallis napisał(a):
senta napisał(a):
żona_aspergera napisał(a):Nie bojmy sie rozmow trudnych nie robmy tabu z rzeczy ktore dotycza czlowieka jego duchowosci i jego ciala.

O mamo, ale to Twoje stwierdzenie to naprawdę mnie przeraziło!!! Shocked

To stwierdzenie kojarzy mi się z koncepcją seksu tantrycznego :roll:


Wallis...a co to jest sex tantryczny???
a moze sobie wygoogluje?:))))
żona_aspergera
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 9 sty 2007, 00:00

Postprzez . » Śr, 17 sty 2007, 14:33

Senta...nie boj sie ja sama w strachu:)))


żona...... , to się mówi - nie bój się Stachu, bo ja sam w strachu... hehehehe :wink:

Nie bojam się nic a nic- będę dzielna, poczytam do zwycięskiego końca! o!
.
 

Postprzez Guest » Pn, 8 paź 2012, 16:22

Stare te posty, i patetyczne.... szukam wiadomości na forum żeby lepiej zrozumieć i szkoda że niema polskiego dla partnerów ;( nie wszyscy mają takie zdolności językowe jak Wy drodzy AS !
Guest
 

Postprzez Kris » Pn, 8 paź 2012, 16:52

Drogi Gościu.

Powstał cały dział "Aspie i ich partnerzy", który jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Dlatego sugeruję zarejestrowanie się na forum.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Kris
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Śr, 28 paź 2009, 00:00
Lokalizacja: świętokrzyskie
Płeć: M

Postprzez Aspergerka 74 » Cz, 11 paź 2012, 14:02

W jaki sposób można się zarejestrować?
Aspergerka 74
 

Postprzez Amelia » Cz, 11 paź 2012, 18:45

Na górnym pasku jest zakładka "Rejestracja".
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości