gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez potencjalny aspik » Wt, 18 gru 2012, 18:41

Witam,

Tak jak w tytule: czy ktoś się orientuje gdzie w Warszawie lub okolicach robią tanio lub z NFZ diagnozę ZA u dorosłych? W internecie znalazłem miejsca, gdzie życzą sobie 600zł - trochę drogo jak na mój skromny budżet studenta.
Mam 24 lata, od paru lat narasta we mnie frustracja i depresja związana z licznymi niepowodzeniami, których przyczynę upatruję w moim niedostosowaniu społecznym. Zrobiłem się właśnie Aspie-quiz z wynikiem:
Your Aspie score: 134 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 58 of 200
You are very likely an Aspie

Uprzedzając pytanie "a po co ci ta diagnoza?" informuję, że bym wtedy mniej więcej wiedział skąd się biorą moje problemy i bym wiedział jaka jest najlepsza dla mnie droga "leczenia". Np. niedawno doczekałem się indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej i gdyby się okazało, że mam zespół Aspergera to by było wiadomo, że to strata czasu w moim przypadku.

Pozdrawiam,
Potencjalny Aspik
Ostatnio edytowano Śr, 19 gru 2012, 22:19 przez Amelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawienie błędu w tytule
potencjalny aspik
 

Re: gdzie tania/z NFZ diangoza ZA w Warszawie

Postprzez Krzyś » Wt, 18 gru 2012, 18:51

Hej,
potencjalny aspik napisał(a):czy ktoś się orientuje gdzie w Warszawie lub okolicach robią tanio lub z NFZ diagnozę ZA u dorosłych?
Przedzwoniłeś wszystko z tego PDF-a: http://informatory.synapsis.waw.pl/info ... ieckie.pdf ? (pytam na wszelki wypadek)

Synapsis jest zapewne najlepsze (ja się tam diagnozowałem) ale teraz to pewnie nawet nie zapisują dorosłych.
Ostatnio edytowano Wt, 18 gru 2012, 18:52 przez Krzyś, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 1940
Dołączył(a): Wt, 25 lip 2006, 23:00
Lokalizacja: Lublin / M / 32 / zdiagnozowany
Płeć: M

Re: gdzie tania/z NFZ diangoza ZA w Warszawie

Postprzez potencjalny aspik » Wt, 18 gru 2012, 21:30

Dzięki, nie szukałem wcześniej w tym informatorze. Niedługo przedzwonię, widzę, że wyboru dużego nie ma - w większości placówek w Warszawie diagnozują tylko dzieci i młodzież:/
potencjalny aspik
 

Re: gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez potencjalny aspik » Pn, 7 sty 2013, 13:15

Witam,
To znowu ja. Według powyższego informatora (który może być nieaktualny bo powstał 3 lata temu) w Warszawie tylko 3 placówki diagnozują ZA u dorosłych. Udało mi się potwierdzić tę informację w przypadku dwóch miejsc, ale niestety za opłatą ~600zł. Może ma ktoś świeże informacje z pierwszej ręki gdzie w Warszawie diagnozują ZA u dorosłych z NFZ?
Jakoś nie mogę uwierzyć, że nie ma takiego miejsca, ale może jestem zbyt naiwny.
potencjalny aspik
 

Re: gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez pwjb » Pn, 7 sty 2013, 14:46

Ja miałem w Synapsis na NFZ ale wiele lat temu. Dzwoń albo idź tam do nich na Ondraszka i się popytaj. Powinni ci chociaż jakąś wstępną rozmowę zaproponować żeby w ogóle dowiedzieć się czy to ta droga.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Re: gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez Almas » Wt, 8 sty 2013, 23:36

Synapsis diagnozuje na NFZ tylko po pierwsze trudno się dodzwonić po drugie terminy są abstrakcyjne (mniej więcej 1,5 roku - 2lata). I przygotuj się na to, ze do diagnozy jest potrzebna (przynajmniej mnie tak informowano) także rozmowa z rodzicami.
Avatar użytkownika
Almas
 
Posty: 749
Dołączył(a): Pt, 13 kwi 2012, 23:00
Lokalizacja: z miasta
Płeć: K

Re: gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez marekf » Śr, 9 sty 2013, 00:23

Almas napisał(a):Synapsis diagnozuje na NFZ tylko po pierwsze trudno się dodzwonić po drugie terminy są abstrakcyjne (mniej więcej 1,5 roku - 2lata). I przygotuj się na to, ze do diagnozy jest potrzebna (przynajmniej mnie tak informowano) także rozmowa z rodzicami.
No to faktycznie pomoc.. po pierwsze mam 38lat , a po drugie mam tylko ojca, który nie mieszkał z nami odkąd miałem 3lata.. ale jaja
Aspi 145
Nt 54
Avatar użytkownika
marekf
 
Posty: 3182
Dołączył(a): N, 16 gru 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez potencjalny aspik » Cz, 28 mar 2013, 14:56

W ogóle to w końcu odważyłem się zadzwonić do Synapsis a tam mi podano numer do osoby, które zajmuje się konkretnie diagnozą ZA u dorosłych: 516-062-833
Czas oczekiwania ponad pół roku, trudno powiedzieć ile dokładnie...
potencjalny aspik
 

Re: gdzie tania/z NFZ diagnoza ZA w Warszawie

Postprzez Kropka » Pn, 16 wrz 2013, 08:24

Po wpisaniu wyżej wymienionego numeru w Google ( przepraszam, nie mogłam sie oprzeć ) wyskoczyło:

Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS
ul. Jasna 36A, Wilcza Góra | 05-506 Lesznowola
T: 22 736 28 00, 516 062 833 | F: 22 736 28 00
e-mail: biuro@rzeczyrozne.pl | http://www.rzeczyrozne.pl
rodzaj podmiotu: zakład aktywności zawodowej
oferta: usługi rękodzielnicze (prowadzenie sklepu internetowego
z wyrobami rękodzielniczymi)


Ostatnio przesunięty w górę Pn, 16 wrz 2013, 08:24 przez: Anonymous.
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Avatar użytkownika
Kropka
 
Posty: 2227
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2011, 00:00
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości