Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

Postprzez Mruczanka » Śr, 29 maja 2013, 13:53

Też słyszę "szum" ciszy, ale może faktycznie to tylko dźwięk przepływającej krwi w naczynkach uszu :roll:
Muzykę słyszę w miarę regularnie, to coś na zasadzie właśnie "przyczepienia" się jakiejś piosenki, ale często mam wrażenie, że słyszę melodię pierwszy raz (nie radiowy utwór).
Kiedy jestem bardzo zmęczona zdarza mi się słyszeć różne dźwięki czy głosy. Są to wtedy pojedyncze słowa, rzadko zdania, co najwyżej krótkie. Z dwa razy nawet zdarzyło mi się usłyszeć czyjeś myśli, ale byłam wtedy w stanie prawie skrajnego wyczerpania. Porównałabym to przeżycie do nieświadomego "złapania" fali, jak w radio, tylko że to mogły być fale mózgowe. Nie wiem czy to możliwe? Lekko to straszne.
Dlatego nie lubię być niewyspana. Często pod wpływem zmęczenia,kiedy zamykam oczy widzę różne obrazy, przeważnie twarze. Najdziwniejsze jest to, że nie znam tych ludzi.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

Postprzez Althorion » Śr, 29 maja 2013, 14:56

Mruczanka napisał(a):Z dwa razy nawet zdarzyło mi się usłyszeć czyjeś myśli, ale byłam wtedy w stanie prawie skrajnego wyczerpania. Porównałabym to przeżycie do nieświadomego "złapania" fali, jak w radio, tylko że to mogły być fale mózgowe. Nie wiem czy to możliwe? Lekko to straszne.

Nie. Napięcie generowane w mózgu jest bardzo niskie i nie do wykrycia już po kilku centymetrach od czaszki, stanowczo za niskie by wywołać rezonans w cudzym mózgu. A już zupełnie nie jest możliwe, by taki rezonans, nawet wywołany sztucznie, wywoływał te same odczucia — każdy człowiek ma inaczej zbudowaną „elektrykę”.
Ale że dzieje Ci się tak tylko pod wpływem przemęczenia, to nie jest to problemem; słyszenie głosów w takich warunkach jest stosunkowo typową przypadłością.
„Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.”
Avatar użytkownika
Althorion
 
Posty: 2518
Dołączył(a): So, 14 sty 2012, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

Postprzez mimcia » Wt, 4 cze 2013, 22:02

nie,a nawet boję się ciszy,bo boję się wtedy,że coś zaraz złego wydarzy
mimcia
 
Posty: 11
Dołączył(a): So, 1 cze 2013, 19:42
Płeć: K

Re: Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

Postprzez Johnny » Wt, 4 cze 2013, 23:49

@Mruczanka
Te głosy to tylko i wyłącznie Twoje myśli lub biorąc pod uwagę duże przemęczenie, to bardziej szczątki myśli. Tak więc bez obaw, że kogoś podsłuchujesz, albo że ktoś ciebie podsłuchuje ;) Co do szumu usznego, to z tym spokojnie można iść do laryngologa. Ja po studiach w wolnej chwili chyba się przejdę, bo już szum zaczyna mi powoli przeszkadzać. Ale zanim pójdę, chcę najpierw wymienić komputer na nowszy, bo nie wiem, czy ten szum nie jest spowodowany wielogodzinną pracę przy starym laptopie, w którym już słychać wszystkie przetwornice.
"Der Mensch ist ein Seil, geknüpft zwischen Tier und Übermensch – ein Seil über einem Abgrunde."
"Przyszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie."
Avatar użytkownika
Johnny
 
Posty: 951
Dołączył(a): N, 16 sty 2011, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Re: Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

Postprzez NeuroTypical » Pn, 17 cze 2013, 13:45

Jako budzik przed długi czas miałem nastawioną arię "Ah, non giunge" i zamiast się obudzić, śniło mi się, że ktoś odtwarza właśnie tę arię z gramofonu z informacją, że jest w wykonaniu kontraltu. Myślałem sobie we śnie - "cóż to za świetny kontralt co tak śpiewa sopranowe arie".
Innym razem podczas słuchania suit klawesynowych Haendla usnąłem - przyśnił się dość absurdalny sen o specjalnych opakowaniach (np produktów spożywczych) , które po podłączeniu do głośników odtwarzają jakiś...utwór klawesynowy.
Ciekawe, że umysł wykorzystuje do snów rzeczywiste dźwięki i wplata je w "fabułę".
AQ: 26
Twój wynik Aspi: 82 na 200
Twój wynik neurotypowy: 119 na 200
NeuroTypical
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz, 1 lis 2012, 20:26
Płeć: M

Re: Czy słyszycie głosy lub dźwięki?

Postprzez Mruczanka » So, 7 wrz 2013, 00:09

Johnny napisał(a):@Mruczanka
Te głosy to tylko i wyłącznie Twoje myśli lub biorąc pod uwagę duże przemęczenie, to bardziej szczątki myśli. Tak więc bez obaw, że kogoś podsłuchujesz, albo że ktoś ciebie podsłuchuje ;) Co do szumu usznego, to z tym spokojnie można iść do laryngologa. Ja po studiach w wolnej chwili chyba się przejdę, bo już szum zaczyna mi powoli przeszkadzać. Ale zanim pójdę, chcę najpierw wymienić komputer na nowszy, bo nie wiem, czy ten szum nie jest spowodowany wielogodzinną pracę przy starym laptopie, w którym już słychać wszystkie przetwornice.




Jeśli te głosy i obrazy, to faktycznie moje myśli, to czasem bywają naprawdę masakryczne, czasem jak z brutalnych horrorów :/
Co ja mam za myśli w takim razie? :shock:

A jeśli chodzi o szumy, to szumy w uszach to jedno, a co innego szumy w głowie.
Właśnie dlatego takie zjawisko kojarzy mi się z szumami, jakie można usłyszeć w radio, bo to tak właśnie brzmi, takie mam uczucie "łapania" częstotliwości.
Może to wydawać się śmieszne i wręcz niemożliwe, ale czytałam ostatnio na ten temat i naukowcy cały czas nie znają możliwości ludzkiego umysłu, ani funkcjonowania mózgu.
Jak tu więc twierdzić, że coś jest niemożliwe, że coś dzieje się tylko w wyobrazni?
A tym bardziej, jak jeszcze czuje się coś fizycznie :-|
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron