Wolontariaty

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Wolontariaty

Postprzez NeuroTypical » Wt, 12 lis 2013, 18:41

Czy kto z Was ma może jakieś doświadczenia dotyczące wolontariatu w organizacjach i fundacjach zajmujących się spektrum autyzmu? Dzis wysłałem formularz zgłoszeniowy do Fundacji SYNAPSIS z chęcią działania jako wolontariusz aby zwiększyć swoją świadomość społeczną dotyczącą autystycznego spektrum zaburzeń. Myślę, ze warto poznać świat ludzi z AS empirycznie i in vivo, nie tylko z licznych publikacyj. Czy moglibyście polecić jakieś fundacje/organizacje (gdyby SYNAPSIS mnie nie przyjęła)?
AQ: 26
Twój wynik Aspi: 82 na 200
Twój wynik neurotypowy: 119 na 200
NeuroTypical
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz, 1 lis 2012, 20:26
Płeć: M

Re: Wolontariaty

Postprzez rika1991 » Wt, 12 lis 2013, 19:01

Ja mogę polecić Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera "Nie-Grzeczne Dzieci". W zeszłym roku uczestniczyłam jako wolontariusz w jednym z projektów organizowanych przez to stowarzyszenie i myślę, że tamte doświadczenia dużo mi dały. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic (tak podejrzewam, skoro zgłosiłeś się do SYNAPSIS), to pewnie ucieszy Cię, że stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Warszawie, ale niektóre projekty odbywają się też w innych miastach.
Ostatnio edytowano Wt, 12 lis 2013, 19:01 przez rika1991, łącznie edytowano 1 raz
rika1991
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 9 cze 2013, 00:14
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości