ZA a kierowanie samochodem

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: ZA a kierowanie samochodem

Postprzez lukasz_m » N, 29 cze 2014, 18:04

Nie określając na ile jestem ZA, w moim życiu na pewno prawdziwe są dwie rzeczy:
- Sporty zespołowe szły mi lekko mówiąc fatalnie. Koordynacja działania w grupie i podejmowania szybkich decyzji działała beznadziejnie
- Kierowanie pojazdem to dla mnie obecnie praktycznie przyjemność, nabrałem pewności żeby rozpędzić Opla Astrę F do 180km/h na autostradzie, wyprzedzać czasami na ciągłej i nie zwracać uwagi na znaki drogowe. Na gokartach szło mi bardzo dobrze.

@czerwcowy - od tego wszyscy zaczynali. Jednym na opanowanie pedałów (skrzyni biegów, wyczucia silnika) potrzeba 15 minut, innym 15 godzin. Tak naprawdę samo chodzenie to skomplikowana koordynacja kilkunastu mięśni - którą jednak niemalże wszyscy opanowaliśmy :) Z autem myślę że może być podobnie (aha! Wyjątki potwierdzają reguły)
Ostatnio edytowano N, 29 cze 2014, 18:04 przez lukasz_m, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lukasz_m
 
Posty: 619
Dołączył(a): So, 1 paź 2011, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: ZA a kierowanie samochodem

Postprzez mmazur » N, 29 cze 2014, 19:32

lukasz_m napisał(a):- Kierowanie pojazdem to dla mnie obecnie praktycznie przyjemność, nabrałem pewności żeby rozpędzić Opla Astrę F do 180km/h na autostradzie, wyprzedzać czasami na ciągłej i nie zwracać uwagi na znaki drogowe.


To niedobrze.
mmazur
 
Posty: 298
Dołączył(a): Pn, 17 lut 2014, 00:12
Płeć: M

Re: ZA a kierowanie samochodem

Postprzez fasci-nation » N, 29 cze 2014, 23:03

Łukasz, czy to według ciebie dowód na twoje świetne przystosowanie do społeczeństwa? Jeśli tak, to źle je pojmujesz. Ja nie chciałabym spotkać na drodze debila zapieprzającego 180 km/h i wyprzedzającego na ciągłej.

A może jeszcze po pijaku jeździsz? Ale byłbyś wtedy kozak!
(to był sarkazm)
Ostatnio edytowano N, 29 cze 2014, 23:03 przez fasci-nation, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Re: ZA a kierowanie samochodem

Postprzez lukasz_m » N, 29 cze 2014, 23:18

fasci-nation napisał(a):Łukasz, czy to według ciebie dowód na twoje świetne przystosowanie do społeczeństwa? Jeśli tak, to źle je pojmujesz.

Nie, jeżeli już to o przystosowanie się do innych kierowców na drodze.
fasci-nation napisał(a):A może jeszcze po pijaku jeździsz?

Nie próbowałem nigdy, ponoć jest trudniej.
fasci-nation napisał(a):zapieprzającego 180 km/h i wyprzedzającego na ciągłej

Zrobiłaś sobie koniunkcję. 180km/h było na autostradzie, tam nie było ciągłej (ani innych aut).
http://static.polskieradio.pl/6b69def9- ... 6b017.file
Ja jadąc autem wyprzedzam coś takiego, jeżeli tylko są na to warunki. Nie chodziło mi o slalom w mieście.

Największe głupoty zdarzyło mi się zrobić w mieście - zatrzymanie się na rondzie bo pasażer za dużo gadał (nie poradziłem sobie z koordynacją wszystkiego); lub zatrzymanie się na środku skrzyżowania (brakło miejsca na wjazd, no i mojej wyobraźni). To był największy debilizm w moim wykonaniu.
Avatar użytkownika
lukasz_m
 
Posty: 619
Dołączył(a): So, 1 paź 2011, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: ZA a kierowanie samochodem

Postprzez czerwcowy » Wt, 1 lip 2014, 20:29

Jestem już po jeździe. Jest lepiej niż myślałem :) W niecałą godzinę wyjeździłem ponad 20 km finalnie rozpędzając się nawet do 60. Z rozpoczęciem jazdy nie miałem większych problemów, auto zgasło mi raz przy postoju. Na razie problemy mam tylko z wyczuciem kierownicy bo raz wchodzę w zakręt zbyt ostro a innym razem zbyt słabo ale to da się zmienić. Chyba nie jest źle skoro instruktor już oznajmił że następnym razem jedziemy do miasta. Inni zazwyczaj jadą przy trzeciej godzinie. Schody mogą zacząć się na placu.
Ostatnio edytowano Wt, 1 lip 2014, 20:29 przez czerwcowy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
czerwcowy
 
Posty: 353
Dołączył(a): So, 9 lis 2013, 13:06
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości