asperger a płeć

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

asperger a płeć

Postprzez aspergeo2 » N, 6 lip 2014, 18:37

Witam forumowiczów i od razu przejdę do rzeczy:
Czy komukolwiek z Zespołem Aspergera zdarzają się trudności z zaakceptowaniem osób, które silnie eksponują swoją płeć? Pytam dlatego, ponieważ:
- po pierwsze zależy mi na tym aby innych akceptować takimi jacy są, tolerancja i jeszcze raz tolerancja
- a po drugie pojawienie się takiej osoby na horyzoncie i konieczność rozmawiania z nią, załatwienia jakiejkolwiek sprawy, (gdziekolwiek bank, poczta, sklep) bardzo utrudnia komunikację
Żeby sprecyzować chodzi tutaj o element ubioru, zachowanie się, sposób poruszania. Wystarczy że na horyzoncie pojawi się kobieta w szpilkach albo w spódnicy albo umięśniony pan-heteryk a już robi mi się niedobrze. Zapach perfum kojarzy się z pastą do podłogi albo płynem do mycia WC. Nie po tutaj znaczenia czy jest to kobieta czy mężczyzna (płeć nie ma znaczenia), w obu przypadkach pojawia się niechęć, brak zaufania a często nawet obrzydzenie. Albo gdy ktoś traktuje w inny sposób osoby jednej płci a inaczej drugiej płci to mam świadomość że ta osoba jest niegodna zaufania a nawet niebezpieczna. Jeżeli w pobliżu pojawi się kolejny człowiek podobny w jakiś sposób do tego pierwszego to wtedy jest jeszcze gorzej. Jeżeli nie spotykam w swoim otoczeniu takich osób to wszystko jest ok ale nie można i nie chcę izolować się od świata.
Proszę opowiedzcie czy kiedykolwiek z tym się spotkaliście.
aspergeo2
 

Re: asperger a płeć

Postprzez marcinw » N, 6 lip 2014, 23:13

Hmmm, ja też jestem nieco uprzedzony do 'prawdziwych kobiet' tudzież 'prawdziwych mężczyzn', kojarzą mi się ze stereotypami. Niemniej w kontaktach to nie przeszkadza, nie mam większych problemów z ignorowaniem tego.
marcinw
 
Posty: 1776
Dołączył(a): So, 1 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: Dunedin (Poznań)
Płeć: M

Re: asperger a płeć

Postprzez hari » Pn, 7 lip 2014, 15:16

aspergeo2 napisał(a):albo w spódnicy


A w czym kobieta ma chodzić, w spodniach :) ?
Avatar użytkownika
hari
 
Posty: 2522
Dołączył(a): Wt, 31 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Re: asperger a płeć

Postprzez marcinw » Pn, 7 lip 2014, 22:01

Kobieta ma chodzić w czym tam sobie chce, dokładnie tak, jak facet :)
marcinw
 
Posty: 1776
Dołączył(a): So, 1 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: Dunedin (Poznań)
Płeć: M

Re: asperger a płeć

Postprzez aspergeo2 » Pn, 7 lip 2014, 22:56

Uważam dokładnie tak samo, że każdy powinien się prezentować tak jak sam się najlepiej w tym czuje. Marcin mnie interesuje w jaki sposób udaje Ci się to ignorować. To wspaniałe tylko oprócz ignorancji chodzi o akceptację, bo gdy zachodzi konieczność interakcji z taką osobą, to trudno jest załatwić jakąś konkretną sprawę. Jak jednocześnie ignorować jego lub jej płeć i żeby ta osoba nie poczuła się ignorowana?
aspergeo2
 

Re: asperger a płeć

Postprzez marcinw » Wt, 8 lip 2014, 21:18

Hmm, można się skupić na tym, co mamy do załatwienia. A jeśli już trzeba myśleć o danej osobie, to znaleźć w niej coś, co nam się podoba i na tym się skupić, zamiast na wyszukiwaniu rzeczy, które w niej nie lubimy.
marcinw
 
Posty: 1776
Dołączył(a): So, 1 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: Dunedin (Poznań)
Płeć: M

Re: asperger a płeć

Postprzez aspergeo2 » Śr, 9 lip 2014, 16:45

Na pewno to jest cała prawda że należy skupić się na celu. Tylko że wystarczy bardzo spokojnie zapytać takiego heteryka o drogę w nieznajomym mieście i w większości przypadków zastanawiam się dlaczego on się tak denerwuje.
aspergeo2
 


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron