czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

Postprzez Johnny » Pt, 21 cze 2013, 08:37

Ale czy ten humanizm nie jest bardziej "ścisły" niż "humanistyczny"? Bo humaniści chyba nie rozkminiają jaka jest wartość logiczna wyrażenia "Ala ma kota". Dla nich Ala po prostu ma kota. Bardziej wolą rozkminiać co Ala jadła na śniadanie i co powiedziałby kot gdyby Ala wolała psa.
"Der Mensch ist ein Seil, geknüpft zwischen Tier und Übermensch – ein Seil über einem Abgrunde."
"Przyszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie."
Avatar użytkownika
Johnny
 
Posty: 951
Dołączył(a): N, 16 sty 2011, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Re: czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

Postprzez Ginden » Pt, 21 cze 2013, 09:33

Aleksander napisał(a):Widać, teoria nie przekłada się w praktyce, gdyż tu na forum więcej jest humanistów, niż ścisłowców.

Forum jest grupą niereprezentatywną - większość chorych ścisłowców będzie udzielała się na forach specjalistycznych, jeśli w ogóle jakichkolwiek. "Humaniści" są grupą, która ma lepszą empatię itd.
Patrz - forum ma 2000 użytkowników, czyli jest to 1/57 chorych w Polsce. Udziela się ile? 200? Jedna 600 chorych w Polsce.
Na życzenie podaję odnośniki do prac naukowych.
Ginden
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2013, 00:21
Płeć: M

Re: czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

Postprzez Althorion » Pt, 21 cze 2013, 10:20

Jakkolwiek może się to wydawać zaskakujące, jeśli byłaby to próbka losowa, to pozwalałaby na wyciąganie wniosków dot. ogółu (przedział ufności dla stosunku humanistów do całości wyglądałby TAK, czyli np. jeśli wśród tych 200 osób byłoby 40 humanistów, to z prawdopodobieństwem 95% procent humanistów wśród wszystkich ZA nie odbiegałby od tych 20% bardziej niż o 1,5%). Problemem jest właśnie to, że próbka jest nielosowa, a nie to, że za mała.
„Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.”
Avatar użytkownika
Althorion
 
Posty: 2518
Dołączył(a): So, 14 sty 2012, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

Postprzez Ginden » Pt, 21 cze 2013, 11:54

Tylko pod warunkiem rozkładu normalnego cechy, a podział ścisłowcy-humaniści nie rozkłada się według rozkładu normalnego (przynajmniej nic takiego nie widać, moje pobieżne spojrzenie na temat od strony statystyk w dziennikach szkolnych też to potwierdza).
Na życzenie podaję odnośniki do prac naukowych.
Ginden
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2013, 00:21
Płeć: M

Re: czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

Postprzez Althorion » Pt, 21 cze 2013, 13:31

Nie, bez takiego warunku. Po pierwsze rozkład dwudzielny nigdy nie będzie normalny (bo rozkład normalny jest ciągły, nie dyskretny, ani tym bardziej dwudzielny). Po drugie nawet jeśli przyjąć ciągłą skalę „humanistyczności” u ludzi, to centralne twierdzenie graniczne pozwala nam się pozbyć wymagania normalności — duże próbki (zazwyczaj przyjmuje się od trzydziestu w górę, więc dwieście to aż nadto) i tak będą się zachowywało normalnie.
„Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.”
Avatar użytkownika
Althorion
 
Posty: 2518
Dołączył(a): So, 14 sty 2012, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: czy wszyscy aspergerycy są ścisłowcami i wzrokowcami?

Postprzez enger369 » Śr, 23 lip 2014, 15:01

Ja jestem ścisłowcem, ale typowym wzrokowcem nie. Kiedyś w teście robionym przez szkolnego pedagoga wyszło mi, że jestem dotykowcem. A w niedawno robionym teście internetowym wyszło mi, że jestem kinestetykiem.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron