Co Wy widzicie w tych dinozaurach?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez sm32 » N, 8 kwi 2012, 14:09

Ja analogię chociażby w budowie szkieletu zauważyłem już dawno, chociaż już od dawna było wiadomo np. o archeopteryksie, czyli po prostu praptaku.

Wystarczy spojrzeć nawet na stopy ptaków, w sumie nie znam innych zwierząt, które miałyby je tak podobne do tych "dinozaurowych".
Avatar użytkownika
sm32
 
Posty: 1400
Dołączył(a): Wt, 2 lis 2010, 00:00

Postprzez GreenShadow » N, 8 kwi 2012, 14:36

O podobieństwach mówiło się już dobre 20lat temu. Potem pojawiły się (początkowo bardzo kontrowersyjne) dowody na stałocieplność dinozaurów... a niedługo potem odkryto opierzone gady.

Z resztą gdy popatrzy się na ptaki typu Gastornis czy Moa - skojarzenia z takim Oviraptorem nasuwają się same.

W sumie wystarczy nawet popatrzeć na zwykłego strusia czy kazuara :smile:
Aspi183/200
NT27/200

Kto chętnie świtem z łóżeczka wyskoczy - ten od tego wariuje i ślepnie na oczy
Avatar użytkownika
GreenShadow
 
Posty: 3388
Dołączył(a): Pt, 6 kwi 2012, 23:00
Lokalizacja: 100% DIAGNOSED
Płeć: M

Postprzez sm32 » N, 8 kwi 2012, 14:58

Już same elementy nazw, czyli "avi-" i "-raptor" nawiązują do ptasiej natury niektórych dinozaurów.

Strusie kojarzą mi się bardziej z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Awimim

Albo to, toż to wielkie, przerośnięte ptaszysko: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gigantoraptor
Avatar użytkownika
sm32
 
Posty: 1400
Dołączył(a): Wt, 2 lis 2010, 00:00

Re: Co Wy widzicie w tych dinozaurach?

Postprzez nonkanneric » Pn, 18 sie 2014, 21:01

Ktoś wcześniej wspomniał o pokemonach. Gdzieś przeczytałem, że ponoć dzieci z ZA interesowały się pokemonami. Chyba w książce "Świry, dziwadła i zespół Aspergera". W wieku około 10 lat miałem zainteresowanie tymi nie najmądrzejszymi pokemonami. Wymyslalem własne pokemony, zbierałem je. Choć to i tak lepsze od wcześniejszych zainteresowań. W ogóle to telewizja, komputer, gry różnego rodzaju przyblizyly mnie do normalności. Lepsze to niż zapisywanie zeszytów jakimiś repetytywne mapami czy schematami, z którego nic nie wynikało, a gry są bardziej normalnym zainteresowaniem. Dinozaurami szczególnie się raczej nie interesowałem.
nonkanneric
 

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości