SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Czy podejrzewasz, że możesz mieć SCT?

Tak, i to może być poważny problem
5
50%
Raczej tak
2
20%
Nie
3
30%
 
Liczba głosów : 10

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez nonkan » Wt, 11 lis 2014, 07:43

Ja podejrzewam SCT u mamy. Nie wiem, czy jest taka powolna jak ja, w każdym razie jest zaradniejsza. Mama często źle się zachowuje. U mnie w domu to w ogóle jest jakoś dziwnie. Mogę mieć nawet "problemy" z przypomnieniem sobie, żeby jej członkowie normalnie ze sobą rozmawiali. Tak, jakby rodzina jako całość miała jakąś osobliwą "aukorygię", była w pewien sposób "autystyczna".

Siostra powiedziała mi niedawno, że wszyscy w domu "nienormalni" czy coś w tym stylu. Może członkowie mojej rodziny mają jakieś zaburzenia neuropsychologiczne (zwłaszcza ja, siostra i mama)? Kiedy byłem dzieckiem, usłyszałem raz, że w porównaniu do mamy to jestem "orzeł". Ktoś, kto otrzymał diagnozę ZA, był "orłem" w porównaniu do mamy... Ciekawe, co ma moja mama. Sytuacja w mojej rodzinie mi się nie podoba, chociaż nie jest tak tragicznie.

Mimo tego, że byłem powolny czy "obecny, a nieprzytomny", zbyt cichym dzieckiem nie byłem. Potrafiłem "dyskutować" na lekcji. Mogłem robić z siebie błazna.

Szkoda, że w Polsce (raczej) nie można sprawdzić, czy naprawdę ma się SCT.
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez Mruczanka » Śr, 12 lis 2014, 01:03

Tak patrząc po znajomych, to raczej w wielu rodzinach tak się mówi, że są "nienormalni" i często tego określenia zwyczajnie się nadużywa, bądz interpretuje w mowie potocznej, jako coś mało poważnego.
A w rzeczywistości to rodziny jakich wiele, niepatologiczne, przeciętne.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez nonkan » Śr, 12 lis 2014, 12:05

W mojej rodzinie widzę problemy z normalną rozmową między jej członkami... Wulgaryzmy, agresja ze strony rodziców... Lanie było nieraz. To się zdarza dość często, ale moja rodzina jest dysfunkcyjna, choć nie w tak dużym stopniu (żyje się dość wygodnie mimo tego). Na moim tle to reszta rodziny wygląda na całkiem normalne osoby... Ale ja bym jakiś "dziwnych" genów nie wykluczał. czy to jest normalne, że dziewczynka wyzywa mnie od debili czy idiotów?
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez fasci-nation » Śr, 12 lis 2014, 13:08

Tak, to normalne kłótnie między rodzeństwem.
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez nonkan » Śr, 12 lis 2014, 13:35

Ale żeby dziewczynka młodsza (i to wyraźnie) dość notorycznie wyzywała tak brata?
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez fasci-nation » Śr, 12 lis 2014, 20:06

Nic dziwnego dla trzynastolatki. Może gdyby miała 5 lat. Nie doszukuj się czegoś, czego nie ma.
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez Mruczanka » Cz, 13 lis 2014, 20:50

Dzisiejsze trzynastolatki potrafią używać dużo gorszych słów, takich co to niejeden kryminalista posiada w swym słowniku :lol:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: SCT (sluggish cognitive tempo, wolne tempo poznawcze)

Postprzez nonkan » Pt, 14 lis 2014, 08:02

Jak miała chyba ze 3 latka, to mówiła coś, co brzmiało bluźnierczo i wulgarnie... Nie będę cytować.

A co do SCT - to w PL temat bardzo mało znany.
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości