Gry dla nastolatków z ZA

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez Kasia » N, 16 lis 2014, 16:31

Witam, mam pytanie, może ktoś z Państwa będzie mógł mi pomóc. Poszukuję gier (zabaw?) atrakcyjnych dla gimnazjalistów z ZA, ale do których mogliby zaprosić swoich rówieśników NT. Przydatne byłyby konkretne nazwy, ale również scenariusze zajęć w małej grupie, pomysły już chyba wyczerpałam :))))
Kasia
 

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez fasci-nation » N, 16 lis 2014, 17:52

Ale opisz to nieco szerzej, bo ciężko coś doradzić.
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez Kasia » Pn, 17 lis 2014, 00:09

pracuję w tym roku z gimnazjalistami z ZA, jest to dla mnie nowe wyzwanie i poszukuję gier zabaw, tematów zajęć, w których mogliby integrować się z rówieśnikami, dzielić się swoimi umiejętnościami, kompensować pewne deficyty. sporo rozmawiamy o emocjach, roznych sytuacjach spolecznych, a chodzi mi rowniez o tzw. ducha rywalizacji, nauke godzenia się z porażką. nie wiem czy sie wystarczająco precyzyjnie wyrazam :)
Kasia
 

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez fasci-nation » Pn, 17 lis 2014, 01:21

Jeszcze nie do końca. Ułatwię ci zadanie i zadam konkretne pytania.
1. Gdzie pracujesz z tymi gimnazjalistami? W szkole, w ośrodku, w czym innym?
2. Kim dla nich jesteś?
3. W jakich okolicznościach chcesz przeprowadzać te zajęcia? Na godzinach wychowawczych, warsztatach, spotkaniach, innych?
4. Jaki jest cel tych zabaw?
5. Czego was uczą na tych studiach? :P
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez GreenShadow » Pn, 17 lis 2014, 13:56

Krótkie pytanie:
Sieciałki (MMO, MOBA) wchodzą w rachubę?
Avatar użytkownika
GreenShadow
 
Posty: 3388
Dołączył(a): Pt, 6 kwi 2012, 23:00
Lokalizacja: 100% DIAGNOSED
Płeć: M

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez Luc84 » So, 22 lis 2014, 16:08

Ja przynosiłem do szkoły Chińczyka, Warcaby i Szachy. I grałem w zimie na przerwach z innymi uczniami czasem. Ale warcaby odradzam, bo jest kilka różnych interpretacji przepisów co do ruchów do tyłu i na tym polu mogą powstawać frustrujące konflikty.

Miałem natomiast okazje w tym roku mieć krótki kontakt z chłopcem z oficjalną diagnozą ZA (bratanek mojej byłej) i bardzo podobała mu się taka gra karciana Mathable Quatrro:
http://www.mathablegame.com/wp-content/ ... uattro.pdf
Tylko że brak polskiej instrukcji, angielska moim zdaniem jest trochę niejednoznaczna co do szczegółów rozgrywki.
Luc84
 
Posty: 1507
Dołączył(a): Wt, 30 paź 2012, 20:19
Płeć: M

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez Kasia » Śr, 26 lis 2014, 00:27

Nie miałam ostatnio dostępu do netu....a odpowiadając na pytania, pracuję w szkole i mam w klasie chłopca z ZA, mam z nim zajęcia rewalidacyjne, bardzo inteligentny, ale społecznie niezaradny zupełnie. Nie lubi przegrywać, a gdy popełni najmniejszy błąd w czymkolwiek, to wpada w furię. a co do studiów, to chyba nie muszę komentować jak dzis edukacja wygląda w Polsce :)
Kasia
 

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez laurka » So, 6 gru 2014, 19:54

Raz w życiu grałam w taką grę planszową kooperacyjną, gdzie nie ma konkurencji i uczestnicy współpracują, by osiągnąć wspólny cel. Był to jedyny raz w moim życiu, gdy gra planszowa nie stresowała mnie tak okropnie, bo nie musiałam rywalizować. Także jako osoba z ZA mogę polecić taką grę. Wpadam w straszny stan, kiedy przegram, a w kooperacyjnej tego nie ma. http://www.rebel.pl/category.php/1,1379 ... cyjne.html

Polecam też wszystko to, co opiera się na logicznych schematach, które można szybko załapać, u mnie przez lata było to między innymi Makao. Osobie z ZA łatwo wygrać w taką grę, gdy już opanuje metodę na wygrywanie. Przy okazji też będzie to możliwość do integrowania się z grupą.
laurka
 
Posty: 591
Dołączył(a): Pt, 28 lut 2014, 15:45
Płeć: K

Re: Gry dla nastolatków z ZA

Postprzez ksia » N, 14 gru 2014, 23:25

dziekuję bardzo :). oczywiście współdziałanie jest bardzo ważne, tak ze dzieki za podpowiedz :)
ksia
 


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron