Renta dla dorosłego i świadczenie dla dziecka.

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Renta dla dorosłego i świadczenie dla dziecka.

Postprzez jeanette_c » Wt, 12 lip 2011, 13:57

Mam pytanie, będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś odpisze ponieważ długo szukam i nie mogę nic znaleźć.
Czy jeśli zdiagnozują mnie i przyznają mi rentę to czy jest możliwość otrzymywania świadczenia dla dziecka, które też zdignozują (chodzi mi o te 500 z czymś zł i 153 zł) oraz czy mogą mi zabrać dziecko, bo mam ZA?- nie wiem, chodzi mi o to, że mając to schorzenie nie mogę się małym dzieckiem zająć?.
A to, że je mamy to blisko 99%,mój ojciec genetycznie nam to w spadku zostawił...
jeanette_c
 

Postprzez Adam Wrzesiński » Śr, 13 lip 2011, 13:20

Jak chodzi o dzieci to z samego ZA dzieci się nie odbiera .Znam kilka rodzin o modelu
AS+NT idzeci różnie ( Też jedno conajmniej z AS) i nic nie robią im złego. Gorzej,jak ktoś przyczepi etykietkę typu psychol,że bije dzieci....

A świadczenie. Przepisy się zmieniają...
Już wiadomo,że wg nich AS już NIE JEST chorobą psychiczną i nie przysługują im już świadczenia z tego tytułu...
Adam Wrzesiński
 
Posty: 818
Dołączył(a): Pn, 29 mar 2010, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zz » Śr, 13 lip 2011, 15:16

Adam Wrzesiński napisał(a):Jak chodzi o dzieci to z samego ZA dzieci się nie odbiera .Znam kilka rodzin o modelu
AS+NT idzeci różnie ( Też jedno conajmniej z AS) i nic nie robią im złego. Gorzej,jak ktoś przyczepi etykietkę typu psychol,że bije dzieci....

A świadczenie. Przepisy się zmieniają...
Już wiadomo,że wg nich AS już NIE JEST chorobą psychiczną i nie przysługują im już świadczenia z tego tytułu...


Tak z ciekawości: od kiedy konkretnie? skąd to wiesz?
zz
 
Posty: 2500
Dołączył(a): Pt, 8 sie 2008, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Emily » Śr, 13 lip 2011, 15:19

nie wiem jak w PL (pewnie podobnie) w UK AS jest oficjalnie jako mental disability nie jako mental illness
Emily
 
Posty: 315
Dołączył(a): N, 15 maja 2011, 23:00
Lokalizacja: UK

Postprzez jeanette_c » Śr, 13 lip 2011, 16:37

O kurczaczki a ja przeczytałam, że kilka osób pobiera rentę- to co zmieniły się przepisy dla nowych osób?:wink: Nie rozumiem...
W ogóle dzięki za odpowiedzi, a w tych modelach rodzin zna ktoś samotną matkę ZA i dziecko ZA- chodzi mi o to, że nie ma ani jednej osoby w razie czego, nawet dalekiej kuzynki do pomocy- mi chodziło konkretnie czy w tym wypadku nie mają prawa dziecka zabrać
jeanette_c
 

Re: Renta dla dorosłego i świadczenie dla dziecka.

Postprzez adam9101 » Pn, 19 sty 2015, 15:02

spam
Ostatnio edytowano Pn, 19 sty 2015, 18:07 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
adam9101
 


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości