Wielki mróz w psychice

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Wielki mróz w psychice

Postprzez Guest » Pt, 16 maja 2008, 14:11

Czy to nie jest dobra przenośnia na określenie stanu psychicznego osób cierpiących na te schorzenia? Taka fala siarczystego mrozu trwa cały rok. Jest on szczególnie silny u osób, które nie są akceptowane przez otoczenie. Tak jakby -50, -70 C przy bezchmurnej, bezwietrznej, wyżowej pogodzie. W tym samym czasie u szkolnych, pięknych "celebrities" (zwłaszcza dziewcząt) panuje 80-stopniowy upał.
Guest
 

Postprzez ktoś inny » Wt, 20 maja 2008, 22:06

A co ma oznaczac ten mroz w psychice ?
Brak uczuc, przezyc?
Avatar użytkownika
ktoś inny
 
Posty: 599
Dołączył(a): N, 30 mar 2008, 23:00

Postprzez Komandoska-94- » Cz, 22 maja 2008, 14:38

no w sumie to racja, dla mnie np. czas płynie strasznie szybko...
Avatar użytkownika
Komandoska-94-
 
Posty: 58
Dołączył(a): So, 15 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

Co to znaczy????

Postprzez precz z za » Cz, 19 cze 2008, 15:21

Ten "mróz" w psychice oznacza stan psychiczny. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra metafora. Przykładowe warunki pogodowe u dzieci i młodzieży to:

- biedne, zdrowe dziecko z przyjaciółmi, 10 lat - 28/13 C, pogodnie, klimat łagodny
- celebrity girl, 15-16 lat - bogata - 84/63 C, niemal bezchmurnie
- agresywne dziecko z ubogiej rodziny o niewielkiej inteligencji - -12/-23 C, śnieżyce
- zdiagnozowany ZA, 6 lat - -23/-32 C, pogodnie
- niezdiagnozowany ZA, 6 lat - -38/-51 C, bezchmurnie
- ciężki Aspie popełniający bardzo niemoralny czyn - -6/-9 C, potężne śnieżyce
- celebrity z klasy z Aspim, z miasta, 13 lat - 98/82 C, bardzo pogodnie
- celebrity z klasy z Aspim, zw wsi, 13 lat - 93/75 C, pogodnie
- celebrity z klasy z ciężkim Aspim, z miasta, 16 lat - 129/109 C, bezchmurnie (nierównomierność)
- celebrity z klasy z ciężkim Aspim, ze wsi, 16 lat - 134/118 C, bezchmurnie (nierównomierność)
- zdrowy psychicznie dobry uczeń pijący alkohol, 15 lat - 65/39 C pogodnie z gwałtowną burzą "po południu"
- przeciętny miejski uczeń, 14 lat - 32/20 C, umiarkowane zachmurzenie
- celebrity podczas kontuzji - 65/58 C, burza gradowa?
- b. cięzki Aspie zimą ze wsi- -82/-96 C, bezchmurnie, bezwietrznie
- b. cięzki Aspie zimą z miasta - -71/-84 C, bezchmurnie
- b. ciężki Aspie ze wsi latem - -28/-47 C, bezchmurnie, bezwietrznie
- b. ciężki Aspie z miasta latem - -12/-25 C, bezchmurnie
- bardzo moralny Aspie, 12 lat - -45-71 C, bezchmurnie, bezwieczne, ekstremalnie wysokie ciśnienie
- całkowicie niemoralny lekki Aspie, 17 lat - 20/18 C, ulewy, wichury, burze z piorunami (napływ gorącego powierza)
- emo, 16 lat - 26/19 C, deszcz
- dziecko z lekkim upośledzeniem umysłowym, pogodne - -2/-12 C, umiarkowane zachmurzenie
- dziecko ze średnim upośledzeniem umysłowym, pogodne - -12/-21 C, całkowite zachmurzenie, opady śniegu
- ciężki Aspie podczas bullyingu, 14 lat - -56/-78 C, bezchmurnie, bezwietrznie
- średni Aspie uciekający po bullyingu, bogaty, 13 lat - -23/-29, umiarkowane zachmurzenie z tendencją do silnego ochłodzenia
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez bez nicka » Cz, 19 cze 2008, 22:27

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez Krzyś » Pt, 20 cze 2008, 00:52

zastanawiam się czy to ja jestem tak ******* po zolpiku że nic z tego nie rozumiem, czy może nie

ale post mi się podoba - fajne te wszystkie temperatury i warunki pogodowe i to całe wyliczenie
Pozdrowienia,
Krzyś
Avatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 1940
Dołączył(a): Wt, 25 lip 2006, 23:00
Lokalizacja: Lublin / M / 32 / zdiagnozowany
Płeć: M

Postprzez rytr » Pt, 20 cze 2008, 08:53

Krzyś napisał(a):zastanawiam się czy to ja jestem tak ******* po zolpiku że nic z tego nie rozumiem, czy może nie

A co to jest zolpik?

ale post mi się podoba - fajne te wszystkie temperatury i warunki pogodowe i to całe wyliczenie

A mi nie. Tym bardziej, ze to autoplagiat:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10034&w=80826961&a=81091236

Jak sądzę - auto plagiat, bo może tylko plagiat.
I wogóle - no nie podoba mi się klimat tych wyliczeń.
I brak logiki oraz kierowanie się powierzchownymi stereotypami.
A wogóle o co chodzi z tą "moralnością"?
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez Krzyś » Pt, 20 cze 2008, 13:48

rytr napisał(a):A co to jest zolpik?
zolpic (zolpidemi tarras) - lek nasenny zawierający zolpidem, stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności. Ceniony nie tylko za skuteczne działanie nasenne, ale - w środowisku ćpaków - za skutki uboczne (; - wyliczone ładnie w angielskiej wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Zolpidem#Side-effects) . Zolpidem biorę od około 2 lat (wcześniej lek o nazwie nasen, obecnie zolpic). Maksymalna dobowa dawka to 10 mg (mam przepisane takie właśnie tabletki), przy czym ja od kilku miesięcy biorę pół tabletki (5 mg). Jest dość skuteczny, ale po tak długotrwałym stosowaniu jego działanie niestety trochę osłabło na mój organizm - to samo dotyczy również skutków ubocznych. Kiedyś, jak brałem normalną dawkę (10 mg) to zdarzało mi się np. kupić na allegro niepotrzebną ramkę montażową do dysku 3,5", a następnie zablokować konto w inteligo (jak pisałem coś na komputerze to zawsze wychodziło 2x więcej znaków, ale sobie myślałem że ch**! teraz to na pewno mi się uda wpisać to hasło (: ). Lek mimo wszystko uzależnia psychicznie, spróbuję go odstawić w wakacje (ciekawe, czy mi się uda, w poprzednie się udało)
zasypiam po nim przeciętnie po 20-30 minutach (zależy jeszcze jak późno po zażyciu leku się położę - bo jak zbyt późno, to jest mniej skuteczny)
alkohol wzmacnia skutki uboczne
Pozdrowienia,
Krzyś
Avatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 1940
Dołączył(a): Wt, 25 lip 2006, 23:00
Lokalizacja: Lublin / M / 32 / zdiagnozowany
Płeć: M

Postprzez dimfuture » Pt, 20 cze 2008, 16:47

Do mnie te warunki pogodowe troche nie pasują bo ja zaczynam dobrze się czuć gdy jest zimno i pada śnieg lub deszcz. Słońce mnie przygnębia.
Avatar użytkownika
dimfuture
 
Posty: 299
Dołączył(a): N, 20 kwi 2008, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mozzie » Pt, 20 cze 2008, 21:13

ze tak moze nie na temat... Dimfuture, twoj podpis mi sie dziwnie skojarzyl z utworem "memory shell" wykonawcy Aes Dana... czy mam dobre skojarzenie, czy to moze cos innego? :wink:
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez dimfuture » Pt, 20 cze 2008, 21:38

Tak masz bardzo dobre skojarzenie :) To jest właśnie tekst z utworu Memory Shell, który mnie swojego czasu, wyjątkowo zaintrygował. Przez długi czas bawiłem się w różne interpretacje tych 2 zdań, czasem naprawde ciekawe rzeczy wychodziły. Do tego dochodzi wspaniała muzyka, przy której można odpłynąć...
Avatar użytkownika
dimfuture
 
Posty: 299
Dołączył(a): N, 20 kwi 2008, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mozzie » Pt, 20 cze 2008, 22:03

wow, czuje sie zaskoczona, bo ostatnio doszlam do wniosku, ze poza mna i paroma osobami z mojego otoczenia nikt nie slucha takiej muzyki ;D aes dana to jeden z moich ulubionych ambientowych wykonawcow :) nawet mi w tym momencie leci w tle season 5.. w ogole lubie muzyke Ultimae Records.. a slyszales blue moon station zespolu solar fields? nota bene pan magnus z solar fields wspolpracowal z aes dana...

(uwaga, muzyka ambient to moj aspie-topic :D )

ale zeby nie przedluzac - aes dana to dla mnie wielka inspiracja przy moich synestetycznych obrazkach.. akurat memory shell nie probowalam odzwierciedlic na obrazku, ale zrobilam to z utworem opalin z tego samego albumu..

wybierasz sie moze na ambient festiwal do gorlic w lipcu? :)
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez dimfuture » So, 21 cze 2008, 16:18

Solar Fields nie słyszałem, ale z tego co mówisz to warto się zapoznać. Z Ultimae Records jeszcze świetne jest Carbon Based Lifeforms z płytą Hydroponic Garden. Takich dźwięków jak w MOS 6581 chyba jeszcze nigdzie nie słyszałem. Ich nowa płyta też niczego sobie, ale jednak to nie to samo co poprzednia.
Z bardziej mrocznych klimatów lubie czasem posłuchać ambientowe płyty Burzuma, szczególnie Hliðskjálf.
ale zeby nie przedluzac - aes dana to dla mnie wielka inspiracja przy moich synestetycznych obrazkach.. akurat memory shell nie probowalam odzwierciedlic na obrazku, ale zrobilam to z utworem opalin z tego samego albumu..

wow, obrazy zainspirowane Aes Daną muszą być niesamowitę. Nie chciałabyś się czasem pochwalić swoją twórczością ? :)
wybierasz sie moze na ambient festiwal do gorlic w lipcu?

Słyszałem o tym festwialu. Kto wie, może się wybiore.
Avatar użytkownika
dimfuture
 
Posty: 299
Dołączył(a): N, 20 kwi 2008, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mozzie » N, 22 cze 2008, 01:17

Ultimae robi fajna muze ;D jak dla mnie jednym z ciekawszych "dzieci" tej wytworni to pierwszy album asury.. ale pozniejsze albumy asury to juz tak srednio mi sie podobaly.

nowy album CBL? chodzi ci o world of sleepers czy o jakis jeszcze nowszy? :) ja wlasnie w tym momencie slucham Abiogenesis z tego albumu :) w ogole te wszystkie zespoly poznalam przez nalogowe sluchanie internetowego radia io ambient :)

co do solar fields, to ten pan (szwed, tak samo jak carbon based lifeforms) bardziej sklania sie w strone szybszej elektroniki, bardziej tanecznej. jego album blue moon station jest z kolei poklonem w strone Blade Runnera, przynajmniej ja takie podobienstwo wyslyszalam :) na szczegolna uwage zasluguje u mnie majestic feeling i megahipnotyczny magic eye

synestetyczne obrazki aes dany? no coz, powiem jak je robie - slucham muzyki i wychwytuje kolory i ksztalty poszczegolnych dzwiekow. jest to trudne, bo wymaga strasznej koncentracji, zeby je zanotowac. pozniej lapie za tablet i w photoshopie rysuje kolory i ksztalty, ktore udalo mi sie zapamietac. czasem taki obrazek jest odzwierciedleniem konkretnego momentu w utworze, czasem jest jakby podsumowaniem calego. muzyka jest dla mnie strasznie zmienna. w muzyce aes dany dominuje fiolet i granat. dopiero od niedawna zaczelam robic graficzne zapisy sluchanych utworow, wiec sa dosc proste, ale mysle ze z czasem nabiore wprawy z zapamietywaniem wiekszej ilosci szczegolow.. (synestezja rzadzi:p)
przykladowo, to jest opalin, dokladniej w minucie 5:14 (jeden z pierwszych)
tu z kolei masz season 5 (moment 2:03)
i na koniec jeden z takich ogolnych - Chernozem 2 - nie chodzi mi tu o utwor ktory zaczyna i konczy memory shell, tylko o dluzszy, ktory slyszalam na stronce myspace aes dana.. szczerze mowiac probuje go dopasc i nie moge :wink:

............

cos mi sie wydaje ze zaraz dostaniemy ochrzan za offtopa :D
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez Gema » Wt, 24 cze 2008, 01:38

moozie:
to starsze niż ambient zaistniał, ale niesamowicie piękne, może ci sie spodoba, jesli nie znasz: nooten i brooks - sleeps with the fishes. wszystkim polecam.
Gema
 
Posty: 65
Dołączył(a): Cz, 17 kwi 2008, 23:00

Postprzez Mozzie » Wt, 24 cze 2008, 09:33

nie znam, ale poszukam... chociaz szczerze mowiac nawet w muzyce mnie czasem dopada aspie-strach przed nowosciami. zeby sluchac czegos nowego musze byc w nastroju, alepoczekam na odpowiednia chwile i wtedy poslucham :)

ale nie jest to starsze niz ambient, bo ambient powstal w latach 70 :wink:
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez pseudoasperger » Pt, 27 cze 2008, 16:35

warning napisał(a):Ten "mróz" w psychice oznacza stan psychiczny. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra metafora. Przykładowe warunki pogodowe u dzieci i młodzieży to:

- biedne, zdrowe dziecko z przyjaciółmi, 10 lat - 28/13 C, pogodnie, klimat łagodny
- celebrity girl, 15-16 lat - bogata - 84/63 C, niemal bezchmurnie
- agresywne dziecko z ubogiej rodziny o niewielkiej inteligencji - -12/-23 C, śnieżyce
- zdiagnozowany ZA, 6 lat - -23/-32 C, pogodnie
- niezdiagnozowany ZA, 6 lat - -38/-51 C, bezchmurnie
- ciężki Aspie popełniający bardzo niemoralny czyn - -6/-9 C, potężne śnieżyce
- celebrity z klasy z Aspim, z miasta, 13 lat - 98/82 C, bardzo pogodnie
- celebrity z klasy z Aspim, zw wsi, 13 lat - 93/75 C, pogodnie
- celebrity z klasy z ciężkim Aspim, z miasta, 16 lat - 129/109 C, bezchmurnie (nierównomierność)
- celebrity z klasy z ciężkim Aspim, ze wsi, 16 lat - 134/118 C, bezchmurnie (nierównomierność)
- zdrowy psychicznie dobry uczeń pijący alkohol, 15 lat - 65/39 C pogodnie z gwałtowną burzą "po południu"
- przeciętny miejski uczeń, 14 lat - 32/20 C, umiarkowane zachmurzenie
- celebrity podczas kontuzji - 65/58 C, burza gradowa?
- b. cięzki Aspie zimą ze wsi- -82/-96 C, bezchmurnie, bezwietrznie
- b. cięzki Aspie zimą z miasta - -71/-84 C, bezchmurnie
- b. ciężki Aspie ze wsi latem - -28/-47 C, bezchmurnie, bezwietrznie
- b. ciężki Aspie z miasta latem - -12/-25 C, bezchmurnie
- bardzo moralny Aspie, 12 lat - -45-71 C, bezchmurnie, bezwieczne, ekstremalnie wysokie ciśnienie
- całkowicie niemoralny lekki Aspie, 17 lat - 20/18 C, ulewy, wichury, burze z piorunami (napływ gorącego powierza)
- emo, 16 lat - 26/19 C, deszcz
- dziecko z lekkim upośledzeniem umysłowym, pogodne - -2/-12 C, umiarkowane zachmurzenie
- dziecko ze średnim upośledzeniem umysłowym, pogodne - -12/-21 C, całkowite zachmurzenie, opady śniegu
- ciężki Aspie podczas bullyingu, 14 lat - -56/-78 C, bezchmurnie, bezwietrznie
- średni Aspie uciekający po bullyingu, bogaty, 13 lat - -23/-29, umiarkowane zachmurzenie z tendencją do silnego ochłodzenia


A co to oznacza? Dlaczego według ciebie osoby z ZA maja najgorzej?

Powiem ci, że teraz jest inaczej i dzieci z ZA mają bardzo dobre warunki. Rodzice wiedza o ich problemie i odpowiednio z nim postępuja.

A te twoje dane i wyliczenia są chyba starodawne. Ale talent do przenośni to chyba masz. Musze ci przyznać, że niestety nie wygladasz na kogoś o zdrowej psychice - normalers by czegos takiego nie wymyślił.
pseudoasperger
 

Re: Co to znaczy????

Postprzez pseudoasperger » Pt, 27 cze 2008, 16:38

warning napisał(a):- emo, 16 lat - 26/19 C, deszcz


Co do emo to miałbym chyba inne zdanie... :notcool:
pseudoasperger
 

RE: Wielki mróz w psychice

Postprzez wicio » Wt, 27 lip 2010, 22:41

Przenośnia wyjątkowo trafna, można dodać podtemat: kruszenia lodu i odwilży.
Osobiście czasami doświadczam takiej odwilży po przebudzeniu (być może po silnym bodźcu emocionalnym wywołanym filmem książką zdarzeniem) co prawda krótkotrwałej ale wtedy wiem że będę miał dobry dzień.
wicio
 

Re: Wielki mróz w psychice

Postprzez nonkan » Śr, 21 sty 2015, 16:45

Ja sobie wyobrażam raczej swoją psychikę jako gorące miejsce przez cały rok, mam dużo wygody, o jakiej przodkowie mogli tylko pomarzyć, więc jest "cool" (w znaczeniu przenośnym, nie dosłownym (dosłownie to znaczy "chłodno", a w przenośni "fajnie") :)
nonkan
 
Posty: 9496
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron