Kreatywność

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Kreatywność

Postprzez asperger » Pn, 4 wrz 2006, 00:16

Czy macie dużą kreatywność? Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale ja nie potrafię za bardzo tworzyć np. nie potrafię wymyślić przykładów tego, co można zrobić z 3 zapałek. Potrafiłem podać tylko 2 przykłady, gdy ktoś mi takie pytanie zadał: trójkąt, prostą z odcinkami. Czy wynika to z mojej małej inteligencji a może z ZA? Ale nie słyszałem, żeby ludzie z ZA byli mało kreatywni.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Re: Kreatywność

Postprzez Krzyś » Pn, 4 wrz 2006, 00:51

asperger napisał(a):Czy macie dużą kreatywność? Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale ja nie potrafię za bardzo tworzyć np. nie potrafię wymyślić przykładów tego, co można zrobić z 3 zapałek. Potrafiłem podać tylko 2 przykłady, gdy ktoś mi takie pytanie zadał: trójkąt, prostą z odcinkami. Czy wynika to z mojej małej inteligencji a może z ZA? Ale nie słyszałem, żeby ludzie z ZA byli mało kreatywni.
z jednej strony mam cholerne problemy z np. wymyśleniem jak policzyć taką czy inną granicę, nawet znając twierdzenia. Mam spory kłopot z np. narysowaniem rodziny, czy dobraniem ładnie brzmiących akordów (o ile ich wcześniej nie usłyszałem (: ). Z drugiej strony czasami zdarza mi się w jakiś niekonwencjonalny sposób wykorzystać kilka poleceń (np. restart komputera po wysłaniu odpowiednio sformatowanego maila, albo skrypt cgi do wysyłania wiadomości sieci Netware, czy też jak się logować do sieci bez hasła) - ale w większości ta "kreatywność" opiera się na pamięci i kojarzeniu (np. zapamiętałem sobie że można sobie zrobić alias który przekierowywuje strumień do pliku, stąd prosty skrypt który restartuje system, albo np. zobaczyłem w książce "Nie tylko wirusy" A. Dudka polecenie do wyświetlania drzewa NDS, wyświetlając to drzewo uświadomiłem sobie że komputer domyślnie jest w innym kontenerze? kontekście? jak to jest po polsku?, potem przypomniałem sobie o tym, że w katalogu login są pliki wsadowe zmieniające kontener, no i połączyłem fakty, zmieniłem kontener na odpowiedni, i zalogowałem się na publicznie dostępne konto (: )

jednocześnie nie jestem w stanie wymyślić jakiegoś programu którego by jeszcze nie było i który byłby wart realizacji (:
tak samo na lektoracie mam zawsze problemy z wymyślaniem sytuacji (dzięki Bogu mamy business english a w książce scenariusze dialogów (: )

czyli - konkludując - nie uważam się za osobę kreatywną (i nie odczuwam potrzeby stwarzania czegoś nowego), a jedynie za osobę dobrze kojarzącą fakty, co obserwatorom może się wydawać kreatywnością
Pozdrowienia,
Krzyś
Avatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 1940
Dołączył(a): Wt, 25 lip 2006, 23:00
Lokalizacja: Lublin / M / 32 / zdiagnozowany
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez bak » Wt, 19 maja 2015, 01:02

bak
 
Posty: 1948
Dołączył(a): Cz, 12 mar 2015, 01:47
Lokalizacja: Świecko
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez GreenShadow » Wt, 19 maja 2015, 15:21

A co to ma przypominać?
Avatar użytkownika
GreenShadow
 
Posty: 3388
Dołączył(a): Pt, 6 kwi 2012, 23:00
Lokalizacja: 100% DIAGNOSED
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez bak » Śr, 20 maja 2015, 00:24

Właśnie pytam, czy jest podobne do cech ASD, Aspi, NLD, innych?
bak
 
Posty: 1948
Dołączył(a): Cz, 12 mar 2015, 01:47
Lokalizacja: Świecko
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez GreenShadow » Śr, 20 maja 2015, 00:42

A cHGW

Brak odpowiednich definicji.

Popaczmy pierwsze: łatwo się nudzi. Mi znudzenie się czymś co mnie nie kręci zajmuje czas ..trudno mierzalny z powodu jego krótkości.
Drugie - część osób z ASD ma skrzywione albo ograniczone "poczucie zagrożenia", ale czy to "podejmowanie ryzyka"??
Czwarte - jest w ogóle głupie. "Myśleć sercem" - kolejna meta jakiefoś fora :p
A szóste? "nienawidzi zasad" - ja na ten przykład na zasady mam wywalone, ale szkoda mi czasu i energii by ich nienawidzić

W ogóle dziwne jakieś są te punkty
Avatar użytkownika
GreenShadow
 
Posty: 3388
Dołączył(a): Pt, 6 kwi 2012, 23:00
Lokalizacja: 100% DIAGNOSED
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez nonkan » Cz, 21 maja 2015, 11:45



Mi to przypomina cechy, które zdają się często występować u zdolniejszych Aspich. Do mnie z tych cech najgorzej pasuje druga, nie lubię ryzyka, bezpieczeństwo i wygoda są dla mnie ważne, co może być problemem.

W angielskiej Wikipedii można znaleźć artykuł "Creativity and mental illness" ("Kreatywność i choroba psychiczna"): http://en.wikipedia.org/wiki/Creativity_and_mental_illness. Bycie kreatywnym nie oznacza oczywiście choroby psychicznej.
Ostatnio edytowano Cz, 21 maja 2015, 11:46 przez nonkan, łącznie edytowano 2 razy
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez Mruczanka » So, 4 lip 2015, 00:55

asperger napisał(a):Czy macie dużą kreatywność? Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale ja nie potrafię za bardzo tworzyć np. nie potrafię wymyślić przykładów tego, co można zrobić z 3 zapałek. Potrafiłem podać tylko 2 przykłady, gdy ktoś mi takie pytanie zadał: trójkąt, prostą z odcinkami. Czy wynika to z mojej małej inteligencji a może z ZA? Ale nie słyszałem, żeby ludzie z ZA byli mało kreatywni.



A można te zapałki oddzielić?
Ja wyobrażam sobie, jak się poruszają i układają w poszczególne kombinacje ( u, k, y, Ł, z, n , c, s ,F , 4 itp.)



bak napisał(a):https://www.facebook.com/riskmadeinwarsaw/photos/a.201689239912321.51166.197155313699047/715872008494039/?type=1
Coś to komuś przypomina?



Nazywam się Chaos. A ku ścisłości Chaos to moje drugie imię, żebyście nie pomylili mnie z kimś kto używa takiego imienia na codzień i raczej nie jest tak uprzejmy, jak ja


Eeee, ktoś coś kiedyś wspominał, że kreatywność to otwarty umysł.
Ja do końca nie wiem co to znaczy, ale być może cho o jakiś szeroko pojęty tok odbierania, przetwarzania i rozumowania informacji.
Puszczanie w obieg to już chyba ta przysłowiowa wisienka na torcie.
Być może ? może ?
Ostatnio edytowano So, 4 lip 2015, 01:00 przez Mruczanka, łącznie edytowano 3 razy
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Kreatywność

Postprzez enger369 » So, 4 lip 2015, 23:55

Moja kreatywność jest prawie zerowa, ale u siebie bardziej wiążę to ze sposobem, w jaki mnie wychowywano niż ZA.
Ostatnio edytowano So, 4 lip 2015, 23:56 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez nonkan » N, 5 lip 2015, 11:23

Mruczanka napisał(a):A można te zapałki oddzielić?
Ja wyobrażam sobie, jak się poruszają i układają w poszczególne kombinacje ( u, k, y, Ł, z, n , c, s ,F , 4 itp.)


Z tym wyobrażeniem sobie w głowie, jak zapałki się poruszają, to mam raczej problem. Ale z ustawieniem kombinacji raczej lepiej mi idzie, niż z wyobrażaniem sobie ich w głowie.
Ostatnio edytowano N, 5 lip 2015, 11:25 przez nonkan, łącznie edytowano 1 raz
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: Kreatywność

Postprzez srom13 » Wt, 7 lip 2015, 18:31

asperger napisał(a):Czy macie dużą kreatywność? Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale ja nie potrafię za bardzo tworzyć np. nie potrafię wymyślić przykładów tego, co można zrobić z 3 zapałek. Potrafiłem podać tylko 2 przykłady, gdy ktoś mi takie pytanie zadał: trójkąt, prostą z odcinkami. Czy wynika to z mojej małej inteligencji a może z ZA? Ale nie słyszałem, żeby ludzie z ZA byli mało kreatywni.

Można podpalić za pomocą trzech zapalek np. slome, trawe, papierosa itp. ^^
srom13
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 11 cze 2015, 19:06
Płeć: K

Re: Kreatywność

Postprzez anulka_95 » N, 28 sie 2016, 20:21

Jestem kreatywna tyko w niektorych tematach jak np. Tworzenie muzyki filmowej, fotografia i wymyslanie bardzo wzruszajacych dramatow filmowych natomiast duzy problem stanosi
wymyslanie no zabaw dla dzieci.
anulka_95
 
Posty: 38
Dołączył(a): N, 28 sie 2016, 11:22
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości