chce mieć znajomych

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

chce mieć znajomych

Postprzez limak » Pn, 8 lut 2016, 21:45

MAM 25 LAT,STWIERDZONY AUTYZM ATYPOWY(ZA).MAM RENTĘ SOCJALNĄ I SILNĄ POTRZEBĘ KONTAKTU Z LUDZMI PODOBNYMI DO MNIE.CHCĘ WYJŚĆ Z DOMU,POGADAĆ,POCHODZIĆ,POSIEDZIEĆ NIE SAM NIE Z BLISKIMI BO ICH MAM BEZPRZERWY,WSPIERAJĄ MNIE,ROZUMIEJĄ ALE SĄ CIĄGLE...."ZDROWI"RÓWNOLATKOWIE MAJĄ SWOJE ŻYCIE,JA TEŻ CHCĘ JEGO NAMIASTKĘ .MOŻE SĄ PODOBNI DO MNIE,TACY ZWYKLI,CISI,SPOKOJNI,KTÓRZY MARZĄ O "NORMALNYM"ŻYCIU .MIESZKAM WE WROCŁAWIU.
limak
 

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Master/Pentium » Wt, 9 lut 2016, 09:28

Wzruszające. Ale obawiam się że największe szanse nawiązania przyjaźni/znajomości masz na forach tematycznych dotyczących konkretnych zainteresowań.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez leśna » Wt, 9 lut 2016, 10:57

Cześć limak, powodzenia.

Master/Pentium - nie ma forów dotyczących moich zainteresowań, na których mogłabym cokolwiek skorzystać. No, chyba że pełnić rolę eksperta i zaprzyjaźnić się ze studentami. Ale brak mi zacięcia dydaktycznego :) Tak że różnie to bywa...
Ostatnio edytowano Wt, 9 lut 2016, 11:01 przez leśna, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
leśna
 
Posty: 1598
Dołączył(a): Śr, 29 lip 2015, 00:34
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Amelia » Wt, 9 lut 2016, 12:08

Leśna - możesz dodatkowo szukać nowych zainteresowań, próbować różnych rzeczy. Mi ostatnio doszło może banalne - puzzle. Okazuje się, że jest nawet bardzo sympatyczne forum tematyczne.
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez leśna » Wt, 9 lut 2016, 13:38

Amelia napisał(a):Leśna - możesz dodatkowo szukać nowych zainteresowań, próbować różnych rzeczy. Mi ostatnio doszło może banalne - puzzle. Okazuje się, że jest nawet bardzo sympatyczne forum tematyczne.


Swego czasu nawet pisywałam albo przynajmniej czytywałam różne fora, dotyczące mniejszych i chwilowych zainteresowań na gazecie. Z nikim się jakoś nie udało mi zaprzyjaźnić, a ludzi spotyka się bardzo różnych - najczęściej nie stykam z ich stylem myślenia i konwersacji. A nawet jeśli byli w porządku i całkiem inteligentni i tak żadna znajomość się z tego nie wywiązała. Ale może jeszcze gdzieś spróbuję. Mi chodziło o to głównie, ze niekoniecznie ma się większe szanse nawiązania znajomości na forach tematycznych:)
Avatar użytkownika
leśna
 
Posty: 1598
Dołączył(a): Śr, 29 lip 2015, 00:34
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Amelia » Wt, 9 lut 2016, 19:32

A faktycznie, umknął mi szerszy kontekst. To spróbuję jeszcze raz.

W przeciwieństwie do M/P uważam, że dobrym pomysłem jest szukanie znajomych również na tym forum, czyli że ludzi mogą łączyć określone cechy charakteru, spojrzenie na świat, styl życia, podobnie mocno jak zainteresowania, a może czasem nawet bardziej.
Tak jest przynajmniej w moim wypadku, bo np. moje zainteresowania mogą być silne i wśród innych ludzi nawet popularne, ale często są u mnie nietrwałe.
Natomiast na tym forum nawiązałam trwałe znajomości, rozmawiając po prostu o życiu, o relacjach ze światem, albo ogólnie o wszystkim, bo interesujemy się wieloma rzeczami.

Więc myślę, że nadzieje Limaka nie są płonne.
Tylko raczej nie wystarczy napisać gdzie się mieszka oraz że jest się otwartym na znajomości.
Radzę po prostu rozmawiać w różnych tematach, bo w ten sposób się poznaje ludzi, "w praniu" ;) Moim zdaniem ważne są też spotkania forumowe, widzę że wiele znajomości się tu rozwija w związku z nimi. Można dodać też rozmowy na ircu.

EDIT
Choć warto pamiętać, że to jest specyficzne forum - nie da się ukryć, że mniej mamy cech typu serdeczność, towarzyskość, chęć regularnego kontaktu, chęć/możliwość częstych spotkań w realu, itp :cool:
Ostatnio edytowano Wt, 9 lut 2016, 20:01 przez Amelia, łącznie edytowano 12 razy
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Morog » Wt, 9 lut 2016, 20:51

Amelia napisał(a):Choć warto pamiętać, że to jest specyficzne forum - nie da się ukryć, że mniej mamy cech typu serdeczność, towarzyskość, chęć regularnego kontaktu, chęć/możliwość częstych spotkań w realu, itp :cool:


:good: ^^
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez LIMAK » Wt, 9 lut 2016, 21:39

WITAM PONOWNIE.DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹI.WYBRAŁEM TO FORUM,BO KTO NAJLEPIEJ MNIE ZROZUMIE JAK NIE INNY AUTYSTA??TAK SIĘ ZŁOŻYŁO,WBREW MOIM MARZENIOM,ŻE JESTEM ZUPEŁNIE PRECIĘTNY.NIE MAM JAKIŚ WYBITNYCH,SZCZEGÓLNYCH UZDOLNIEŃ.SKOŃCZYŁEM LICEUM INTEGRACYJNE,MAM PROBLEM Z LICZBAMI..INTERESUJĘ SIĘ PIŁKĄ NOŻNĄ EUROPEJSKĄ,MUZYKĄ,KABARETEM.MAM DOBRĄ PAMIĘĆ ,JESTEM WESOŁY,LUBIĘ ZWIERZĘTA.MÓJ HIPOTETYCZNY ZNAJOMY/A NIE MUSI SPEŁNIAC ZADNYCH WARUNKÓW.NIE OBCHODZI MNIE JEGO IQ,ANI FIZYCZNOŚĆ.KAŻDY KTO CHCE POGADAĆ,WYJŚĆ NA MIASTO,DO KINA,TEATRU ,OPERY,A JEST SPOKOJNYM,ŁAGODNYM CZŁOWIEKIEM, W MOICH "OKOLICACH WIEKOWYCH"MOŻE SIĘ ZE MNĄ ZAKUMPLOWAĆ.FAJNIE GDYBY BYŁO NAS WIĘCEJ.....
LIMAK
 

Re: chce mieć znajomych

Postprzez kompowiec » Wt, 9 lut 2016, 22:25

Jeśli można Cię o to poprosić - NIE PISZ DUŻYMI LITERAMI. Czyta się to czasem tak okropnie, jak pok3mon@ste pismo.

TAK SIĘ ZŁOŻYŁO,WBREW MOIM MARZENIOM,ŻE JESTEM ZUPEŁNIE PRECIĘTNY.NIE MAM JAKIŚ WYBITNYCH,SZCZEGÓLNYCH UZDOLNIEŃ.

jeden z podstawowych problemów ludzi samotnych. Nie "sprzedasz się" na rynku znajomości, jeśli "klient" nie dostanie nic w zamian. Takie szaraczki najczęściej są mijani szerokim łukiem. Choć, oczywiście w naszym przypadku, samo posiadanie jakiegoś zainteresowania nie wystarczy - niestety, nie jesteśmy NT u których to potem zaczyna "magicznie działać".

Inne problemy skutkujące samotnością to różnego rodzaju fobie, psychozy i inne tego typu rzeczy - wielokrotnie opisywane na forum.
Avatar użytkownika
kompowiec
 
Posty: 3276
Dołączył(a): Wt, 2 lut 2016, 09:49
Lokalizacja: Bytom
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Amelia » Wt, 9 lut 2016, 22:53

Limak, jeśli chodzi Ci przede wszystkim o spotkania w realu, to przejrzyj wątki w tym dziale
http://aspi.net.pl/spotkajmy-sie,21/
Co najmniej dwa są tam związane z Wrocławiem. Może dopisz się lub załóż nowy, choć nie wiem czy odzew będzie duży. Mam wrażenie, że ludzie zwykle potrzebują najpierw poznać się trochę na forum, a potem dopiero organizują spotkania i wyjścia, ale kto wie, może zadziała od razu.
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez marekf » Śr, 10 lut 2016, 18:32

Hej, Limak :)
Też jestem z Wrocławia, jest nas tu trochę, i czasem spotykamy się czy to na mieście, czy to w domu.. Niestety nie często, każdy pracuje, ma swoje obowiązki, i zainteresowania, ale gdy będziesz tego potrzebował, to zawsze znajdziesz chętne ręce do pomocy..
Najlepiej będzie, jak poczytasz trochę forum, poznasz ludzi, ich problemy, zainteresowania, możesz także wejść na facebooka na naszą supertajną grupę Greena na której są także i osoby z Wrocławia, które nie piszą na Forum..
Avatar użytkownika
marekf
 
Posty: 3182
Dołączył(a): N, 16 gru 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez lukasz_m » Śr, 10 lut 2016, 21:49

Amelia napisał(a):Choć warto pamiętać, że to jest specyficzne forum - nie da się ukryć, że mniej mamy cech typu serdeczność, towarzyskość, chęć regularnego kontaktu, chęć/możliwość częstych spotkań w realu, itp :cool:

Niekoniecznie mniej.. choć dawno na spotkaniu nie byłem :)

@LIMAK
Na znajomych trzeba zasłużyć i zapracować. I wyłącz CAPSLOCK, to wkurza.
Ostatnio edytowano Śr, 10 lut 2016, 21:49 przez lukasz_m, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lukasz_m
 
Posty: 619
Dołączył(a): So, 1 paź 2011, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez anusiaa92 » Pn, 22 lut 2016, 19:33

Cześć,ja jestem Ania,mam prawie 24 lata i kilka lat temu stwierdzono u mnie ZA , przez tą chorobę nie mam przyjaciół bo mam problem z utrzymywaniem i nawiązaniem kontaktów społecznych ,nie lubię zmian
Przez to nawet faceta nie mam,bo boją się że będa wyśmiani faceci przez swoich ,że zadawają się z taką chorą osobą jak ja ;(
Co mam zrobić?
Pomóżcie mi ,jak mam znależć faceta ? ;(
anusiaa92
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 22 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez marekf » Pn, 22 lut 2016, 20:46

Cześć, Aniu..
Jestem Marek, jestem na tym forum już kilka lat, jestem starszy od Ciebie, mam 42 lata..

Zauważyłem Twój post w sprawie samotności, ale chciałem Cię ostrzec, jako osoba, która ma już troszkę doświadczenia, i widzi sprawy troszkę szerzej..

Niestety, Aniu, ale takim sposobem (płaczem,i szukaniem kogoś bez względu na to, kim jest), raczej możesz sobie zaszkodzić..
Co mam na myśli.. Otóż albo odstraszysz tych, których chciałabyś poznać, albo poznasz tych, których na pewno byś nie chciała poznać.. Są i tutaj na forum tacy ludzie..

Pozdrawiam, i życzę ułożenia sobie dobrych, zdrowych relacji, z ludźmi, których możesz poznać także i tutaj, np. na spotkaniach, które organizujemy..
Avatar użytkownika
marekf
 
Posty: 3182
Dołączył(a): N, 16 gru 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez anusiaa92 » Pn, 22 lut 2016, 20:49

marekf napisał(a):Cześć, Aniu..
Jestem Marek, jestem na tym forum już kilka lat, jestem starszy od Ciebie, mam 42 lata..

Zauważyłem Twój post w sprawie samotności, ale chciałem Cię ostrzec, jako osoba, która ma już troszkę doświadczenia, i widzi sprawy troszkę szerzej..

Niestety, Aniu, ale takim sposobem (płaczem,i szukaniem kogoś bez względu na to, kim jest), raczej możesz sobie zaszkodzić..
Co mam na myśli.. Otóż albo odstraszysz tych, których chciałabyś poznać, albo poznasz tych, których na pewno byś nie chciała poznać.. Są i tutaj na forum tacy ludzie..

Pozdrawiam, i życzę ułożenia sobie dobrych, zdrowych relacji, z ludźmi, których możesz poznać także i tutaj, np. na spotkaniach, które organizujemy..



Co ty masz na myśli ?
Chcesz mnie dobijać ?
ja nie odstraszam !
Prosze tak nie pisać,bo to mnie obraża
Mam opuścić tą stronę ? namawiasz mnie do tego ?
anusiaa92
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 22 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez marekf » Pn, 22 lut 2016, 22:24

Do niczego Cie nie namawiam, mam tylko dla Ciebie radę, żebyś zachowała umiar w tym, co piszesz..
Emocje nie są dobrym doradcą.. Najlepiej poczytaj inne posty, i napisz coś o sobie, wtedy może poznasz kogoś, z kim będzie Ci dobrze pisać..
Pozdrawiam..
Avatar użytkownika
marekf
 
Posty: 3182
Dołączył(a): N, 16 gru 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Master/Pentium » Pn, 22 lut 2016, 22:33

anusiaa92 napisał(a):Co ty masz na myśli ?
Chcesz mnie dobijać ?
ja nie odstraszam !
Prosze tak nie pisać,bo to mnie obraża
Mam opuścić tą stronę ? namawiasz mnie do tego ?

Nazbyt emocjonalnie reagujesz.
To jest tylko forum z rożnymi ludźmi, niektórzy nawet faktycznie mają ASD.
Zwolnij, poobserwuj, nie próbuj wymuszać kontaktu "siłą".
Niektórzy z obecnych tutaj pracują lub z innych powodów nie mają dużo czasu do siedzenia na forum. To nie jest czat onetu ;)
A i nie staraj się zgadywać intencji innych po kilku słowach/zdaniach. Spytaj się, to jest forum dla aspów, można spodziewać się dodatkowych pytań uściślających.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez anusiaa92 » Śr, 24 lut 2016, 20:32

Master/Pentium napisał(a):
anusiaa92 napisał(a):Co ty masz na myśli ?
Chcesz mnie dobijać ?
ja nie odstraszam !
Prosze tak nie pisać,bo to mnie obraża
Mam opuścić tą stronę ? namawiasz mnie do tego ?

Nazbyt emocjonalnie reagujesz.
To jest tylko forum z rożnymi ludźmi, niektórzy nawet faktycznie mają ASD.
Zwolnij, poobserwuj, nie próbuj wymuszać kontaktu "siłą".
Niektórzy z obecnych tutaj pracują lub z innych powodów nie mają dużo czasu do siedzenia na forum. To nie jest czat onetu ;)
A i nie staraj się zgadywać intencji innych po kilku słowach/zdaniach. Spytaj się, to jest forum dla aspów, można spodziewać się dodatkowych pytań uściślających.


Nie rozumiem to co napisałeś w zdaniach jednych ,,A i nie staraj się zgadywać intencji innych po kilku słowach/zdaniach. Spytaj się, to jest forum dla aspów, można spodziewać się dodatkowych pytań uściślających."

O co ci z tym chodziło ?
anusiaa92
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 22 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Master/Pentium » Śr, 24 lut 2016, 20:39

anusiaa92 napisał(a):
Master/Pentium napisał(a):
anusiaa92 napisał(a):Co ty masz na myśli ?
Chcesz mnie dobijać ?
ja nie odstraszam !
Prosze tak nie pisać,bo to mnie obraża
Mam opuścić tą stronę ? namawiasz mnie do tego ?

Nazbyt emocjonalnie reagujesz.
To jest tylko forum z rożnymi ludźmi, niektórzy nawet faktycznie mają ASD.
Zwolnij, poobserwuj, nie próbuj wymuszać kontaktu "siłą".
Niektórzy z obecnych tutaj pracują lub z innych powodów nie mają dużo czasu do siedzenia na forum. To nie jest czat onetu ;)
A i nie staraj się zgadywać intencji innych po kilku słowach/zdaniach. Spytaj się, to jest forum dla aspów, można spodziewać się dodatkowych pytań uściślających.


Nie rozumiem to co napisałeś w zdaniach jednych ,,A i nie staraj się zgadywać intencji innych po kilku słowach/zdaniach. Spytaj się, to jest forum dla aspów, można spodziewać się dodatkowych pytań uściślających."

O co ci z tym chodziło ?


Za szybko dochodzisz do wniosków typu "Chcesz mnie dobijać?"
Po kilku zdaniach informacja o tobie jest bardzo fragmentaryczna, tak samo twoja wiedza na temat stanu umysłu rozmówcy.
Lepiej spytaj się o stan wprost zamiast go zgadywać. Przynajmniej dopóki nie nabierzesz większych umiejętności w takiej ocenia.
A że jest tu sporo aspów to możesz spodziewać się stanów pytań doprecyzowujących bo ja np. nie zamierzam wyciągać wniosków na podstawie kilku zdań (wynik z dopalacza wskazuje kilkanaście możliwych/znanych wzorców -> miłej zabawy w zgadywanie).
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Omega » Śr, 24 lut 2016, 21:05

Wiesz, ze wytłumaczyłeś jej proste sformułowanie w bardzo zawiły sposób? Zaraz się spyta co to znaczy "fragmentaryczna" i dojdzie do wniosku, że ją obraziłeś.
Avatar użytkownika
Omega
 
Posty: 935
Dołączył(a): N, 12 sie 2012, 23:00
Lokalizacja: Outer space
Płeć: K

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Master/Pentium » Śr, 24 lut 2016, 21:42

Omega napisał(a):Wiesz, ze wytłumaczyłeś jej proste sformułowanie w bardzo zawiły sposób? Zaraz się spyta co to znaczy "fragmentaryczna" i dojdzie do wniosku, że ją obraziłeś.

Nie bardzo umiem to prościej wytłumaczyć ;-)
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: chce mieć znajomych

Postprzez Mruczanka » Śr, 24 lut 2016, 23:55

Prostota to nie Twoja działka, Master/Pentium.
( darujcie sobie teraz teksty, jak ktoś myśli, że to wazeliniarstwo 8-) )

Proste wyjaśnienie mogłoby być takie np:
"Nie osądzaj od razu innych, zapytaj co mają na myśli pisząc jakieś zdanie."
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości