Czy mogę mieć zespół aspergera

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Czy mogę mieć zespół aspergera

Postprzez Gość » N, 8 maja 2016, 18:14

Witam. Podejrzewam u siebie zespół aspergera. Próbowałam leczyć się na depresje ze względu na tragiczne wydarzenia w moim życiu, ale stwierdziłam, że lepiej radzę sobie bez leków. Gdy jednak wspomniałam psychiatrze o ZA, ten stwierdził, że to dotyczy tylko dzieci, a ja mam depresję. Jak mam przekonać lekarza, żeby zrobić testy? Czuję się strasznie, najgorzej jest mi w życiu codziennym dogadywać się z ludźmi.
Gość
 

Re: Czy mogę mieć zespół aspergera

Postprzez Master/Pentium » N, 8 maja 2016, 22:12

Zmienić psychiatrę?
Jeśli uważa że ASD dotyczy tylko dzieci to fatalnie świadczy o jego kwalifikacjach.
Na początek możesz pobawić się aspi quizem ale to nie ma istotniejszej wartości diagnostycznej.
http://www.rdos.net/pl/
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Czy mogę mieć zespół aspergera

Postprzez Damazy » N, 8 maja 2016, 22:25

Witaj!

Gość napisał(a):Gdy jednak wspomniałam psychiatrze o ZA, ten stwierdził, że to dotyczy tylko dzieci, a ja mam depresję.


Oprócz uwagi Mastera/Pentium, z jaką się w pełni zgadzam, spotkałem się z podobnym podejściem - na zasadzie, że ja nie mam depresji, bo otrzymałem inną diagnozę, zaburzenia osobowości. Taka szufladka - kiedy już Cię do którejś wpakują, zamykają tylko w niej i z nią tylko i wyłącznie już kojarzą. A więc drugi minus temu psychiatrze.
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1418
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Czy mogę mieć zespół aspergera

Postprzez fasci-nation » Pn, 9 maja 2016, 08:58

Jeszcze nie spotkałam człowieka z ASD bez depresji, niestety. To bardzo częste powikłanie, oprócz tego zdarzają się jeszcze nerwice lub fobia społeczna.
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Re: Czy mogę mieć zespół aspergera

Postprzez Gość » Pn, 9 maja 2016, 12:59

Nerwica- tak, ale fobia społeczna? U mnie jest odwrotnie. Za wszelką cenę próbuję nawiązywać kontakt z ludźmi, a wychodzę na tym tragicznie. Efekt jest taki, że traktują mnie jakbym spadła z księżyca- i dosłownie tak się czuję. Chociaż mając 44 lata już trochę się nauczyłam, co mogę, a czego nie powinnam. No i staram się patrzeć rozmówcy w oczy, chociaż akurat tutaj najbardziej objawia się u mnie fobia.
Gość
 


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości