pomóżcie szkoła pogimnazjalna dla chłopca z ZA

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

pomóżcie szkoła pogimnazjalna dla chłopca z ZA

Postprzez agas15 » Pt, 9 gru 2016, 21:38

Witam
Jestem mama 16 letniego chłopca z ZA. Syn w tej chwili chodzi do gimnazjum z oddziałami integracyjnymi w Warszawie, ale ma nauczanie indywidualne. Nauka idzie mu różnie, interesuje się gotowaniem.
We wrześniu otrzymał orzeczenie niepełnosprawność umiarkowana. Jakiej szkoły mam dla niego szukać?
Może ktoś z forum ma jakieś doświadczenia.
Pozdrawiam
Agnieszka
agas15
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 9 gru 2016, 21:18
Płeć: K

Re: pomóżcie szkoła pogimnazjalna dla chłopca z ZA

Postprzez sunycia » Pt, 9 gru 2016, 23:50

Może gastronomiczna? Warto też udać się do psychologa w sprawie poradnictwa, może podpowie wybór szkoły. Jeśli lubi gotować, to jak najbardziej może się w tym rozwijać i zostać dobrym kucharzem, zapewne ma wyostrzone zmysły smaku i węchu.
Avatar użytkownika
sunycia
 
Posty: 1084
Dołączył(a): N, 9 paź 2016, 21:03
Lokalizacja: Poznań
Płeć: K

Re: pomóżcie szkoła pogimnazjalna dla chłopca z ZA

Postprzez Diamentowy » So, 10 gru 2016, 14:18

agas15 napisał(a):Witam
ma nauczanie indywidualne

Przede wszystkim ja bym go wysłał na jakieś zajęcia z wojska, kursy survivalowe, harcerstwo itp.
Musi się socjalizować, uczyć dyscypliny, odpowiedzialności za siebie i innych itp. Jeżeli nie zrobi tego na etapie szkolnym, to być może zamknie mu to drogę do normalnego życia w przyszłości.

Nauka dyscypliny i współdziałania w grupie dadzą mu tego typu zajęcia. I nie ma znaczenia, czy ma ZA czy nie. Jak zostanie trochę sponiewierany, stanie się silniejszy i bardziej dojrzały. A to ułatwi mu dorosłe życie. Trzymanie się maminej spódnicy będzie dla niego nieszczęściem na przyszłość.
Avatar użytkownika
Diamentowy
 
Posty: 906
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2016, 19:28
Płeć: M

Re: pomóżcie szkoła pogimnazjalna dla chłopca z ZA

Postprzez Kerem » Pn, 12 gru 2016, 01:17

Ja bym nie przesadzał z tym wysyłaniem na głęboką wodę.Socjalizowac można się na różne sposoby,np w wolontariacie,czy w klubach sportowych,ale czy od razu na tak wysoki poziom?Trzeba małymi krokami. Szkoła zgodna z zainteresowaniami.Należy poprosić syna aby wypisał na kartce listę zainteresowań ,listę rzeczy które umie robić(szczegółowo) oraz listę prac które chciałby w przyszłości wykonywać.I na tej podstawie stworzyć mu ścieżkę do ich osiągnięcia któregoś celu,wybierając ten najbardziej realny i możliwy do osiągnięcia.Sam pewnie nie da rady,bo to wymaga kontaktu ze znajomymi,naśladownictwa,wzajemnego wsparcia,podpowiedzi.Osoba z ZA najczęściej jest pozostawiona sama sobie wśród szumu informacji i możliwości,po czym gubi się w tym wszystkim.Od tego sa rodzice,aby sprecyzować tę drogę.
Ostatnio edytowano Pn, 12 gru 2016, 01:19 przez Kerem, łącznie edytowano 1 raz
Kerem
 
Posty: 65
Dołączył(a): Pn, 8 sie 2016, 23:47
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron