Czy to asperger?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Czy to asperger?

Postprzez Franka » Pn, 7 lis 2016, 21:16

Witam! Podejrzewam u mojego 5-letniego synka aspergera. Jest bardzo wrażliwy, o byle co się obraża, denerwuje a nawet wpada w złość i rzuca przedmiotami. Bardzo mnie to niepokoi. Chodzi do przedszkola ale na szczęście tam jest grzeczny i spokojny, nigdy pani się na niego nie skarżyła.
Nie może się nauczyć jeździć na rowerku dwukołowym , szybko się zniechęca i rezygnuje. Lubi się kołysać z boku na bok przed zaśnięciem i po obudzeniu. Uwielbia wszelkie wirujące przedmioty. Jest bardzo żywy, ciągle podskakuje, jest niezwykle emocjonalny, w jednej chwili potrafi ze śmiechu przejść w płacz bez istotnego powodu. Nie wiem, czy to tylko taki charakter czy nie daj Boże choroba. Jest bardzo kochany i mądry i chciałabym, żeby miał szczęśliwe życie. Czy to może być asperger? A jeśli tak, to jak się mam zachować?
Franka
 

Re: Czy to asperger?

Postprzez Aerrae » Pn, 7 lis 2016, 22:14

Umówić się na diagnozę do specjalisty.
Aerrae
 
Posty: 2936
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: Czy to asperger?

Postprzez Mruczanka » Wt, 8 lis 2016, 00:45

Obraża się o byle co, wpada w złość i rzuca przedmiotami.
Nie może się nauczyć jeździć na rowerku dwukołowym.
Lubi się kołysać z boku na bok i lubi wirujące przedmioty.
W jednej chwili potrafi przejść ze śmiechu do płaczu bez istotnego powodu.
Jest kochany i mądry.
Czizzz. Jakbym czytała o sobie!
Nie daj jednak Boże to charakter a nie choroba.
A jeśli choroba, to przykro mi niezmiernie, musisz się z tym pogodzić i uporać, ale nie tutaj, bo to forum dla dorosłych.
I radzę zmienić podejście, jeśli nie chcesz by Twoje własne dziecko miało do Ciebie wyrzuty, że "Bóg Cię pokarał chorym dzieckiem" - Nie! Masz dać z siebie wszystko żeby go wspierać, niezależnie czy jest z definicji chory, czy zdrowy!
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Czy to asperger?

Postprzez Franka » Wt, 8 lis 2016, 07:04

Dziękuję za odpowiedź, wiem, że to forum dla dorosłych i właśnie chciałam zasięgnąć opinii u osób, które mają największe doświadczenie z chorobą. Ok, przeniosę się na inne forum. I wcale nie traktuję choroby jako kary Bożej, źle mnie państwo zrozumieli, po prostu martwię się i zrobię wszystko aby Adaś był szczęśliwy. Życzę zdrowia :good:
Franka
 

Re: Czy to asperger?

Postprzez Kris » Wt, 8 lis 2016, 11:10

My Pani też życzymy zdrowia
Avatar użytkownika
Kris
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Śr, 28 paź 2009, 00:00
Lokalizacja: świętokrzyskie
Płeć: M

Re: Czy to asperger?

Postprzez Kerem » Pn, 12 gru 2016, 01:53

To że jest to forum dla dorosłych,nie znaczy że nie ma tu osób mającymi kontakt lub pracującymi z dziećmi z ZA ,czy też swoich.Nikt tak nie zrozumie dziecka ZA lub autyzmem jak dorosły z ZA i to jest znany fakt w krajach zachodnich,ale w Polsce o tym się nie mówi. Po pierwsze ZA nie jest choroba tylko zaburzeniem i pewnym utrudnieniem z życiu,ale choroby jeśli już to dopiero mogą powstać na bazie ZA. Jest wiele sposobów na sprawdzenie ,udowodnienie we własnym zakresie ZA u dziecka,ale na nic to się zda ,gdyż potrzebny jest dokument,niezbędny do skierowania na terapie kompensujące ewentualne braki w rozwoju,jeśli takie nastąpią(lepiej by ich nie było).
Kerem
 
Posty: 65
Dołączył(a): Pn, 8 sie 2016, 23:47
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości