John Elder Robison

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

John Elder Robison

Postprzez Aspergian » Śr, 1 kwi 2009, 09:12

Przeglądając tematykę aspergerowską, natknąłem się na pana J. E. Robisona. Jest to człowiek bardzo aktywny - wydaje książki, prowadzi blog, stronę internetową. Jego książka "Look Me in The Eye" jest osobistym pamiętnikiem - opowiada swoje życie z Z.A. Oprócz tego, w sieci dostępne są wywiady z nim, głównie poświęcone tematyce Z.A. Jest aktywnym mówcą i działaczem, o czym świadczą jego zapiski na blogu.

Bardzo podziwiam tego człowieka za aktywność i doświadczenie.

Swoją drogą dziwne jest, by na tak rozbudowanym forum o ZA nie był on wspomniany.

Czy Państwo znali J.E Robisona? Co możecie o nim powiedzieć?
Aspergian
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 30 mar 2009, 23:00

Re: John Elder Robison

Postprzez Joan » Śr, 13 lut 2013, 14:35

Dzisiaj napotkałam artykuł/wywiad/ z ww Panem. Powiedział bardzo ważną rzecz, że nie każdy z ZA to geniusz!
Będzie wydana książka w języku polskim "Patrz/Spójrz mi w oczy", właśnie na nią poluję.
Joan
 

Re: John Elder Robison

Postprzez Biala Plama » Pn, 16 wrz 2013, 12:18

Książka o której wspominacie, już w przyszłym tygodniu będzie dostępna na rynku

http://wydawnictwolinia.pl/patrz-mi-w-oczy


Pozdrawiamy serdecznie
wydawca
Biala Plama
 

Re: John Elder Robison

Postprzez NeuroTypical » Cz, 7 lis 2013, 00:32

Genialna audycja, ponad 46 minut, dobrze wyjaśnia "zwykłym" słuchaczom charakterystykę AS.

Naszymi goścmi w "Klubie Trójki" byli Jarek Szubrycht, tłumacz książki Robisona oraz terapeutka Maria Jędral i Ilona Rzemieniuk ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera Nie-Grzeczne Dzieci.

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artyku ... czynienia-
AQ: 26
Twój wynik Aspi: 82 na 200
Twój wynik neurotypowy: 119 na 200
NeuroTypical
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz, 1 lis 2012, 20:26
Płeć: M

Re: John Elder Robison

Postprzez Deicide » N, 22 sty 2017, 02:07

Osobiście Johna Eldera Robisona nie znam, ale czytałem jego książkę "Patrz mi w oczy", jest dobra.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron