Test IQ

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: Test IQ

Postprzez Esclarmonde » Wt, 5 wrz 2017, 12:56

126 w pierwszym
130 w drugim

ale żadnego nie skończyłam w wymaganym czasie :( zostawało mi 3-4 schematy.
"Przypadek sprzyja umysłom przygotowanym" Ludwik Pasteur
Avatar użytkownika
Esclarmonde
 
Posty: 816
Dołączył(a): Śr, 27 sty 2016, 20:02
Płeć: K

Re: Test IQ

Postprzez F21 » Wt, 5 wrz 2017, 16:40

@neg

Możliwe. Ale tak jak pisałem - to byłby przerost treści nad formą. Test spełnia swoje zadanie w kształcie takim jaki obecnie ma. Daj jakiś rozsądny argument po co go zmieniać na "autystyczną" modłę - skoro i tak jego zadaniem jest badanie przeciętnych osób (tych mieszczących się w dwóch sigmach).
Nie ma czegoś takiego jak nauki humanistyczne. Są tylko zbyt małe moce obliczeniowe.
F21
 
Posty: 485
Dołączył(a): Pn, 8 cze 2015, 16:22
Płeć: M

Re: Test IQ

Postprzez advx » Śr, 22 sie 2018, 18:45

Pisząc jako członek Mensy, mogę powiedzieć że w stowarzyszeniu jest nadreprezentacja statystyczna aspich. Strzelając, u co czwartego członka podejrzewam ASa.
Avatar użytkownika
advx
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz, 5 lip 2018, 11:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: Test IQ

Postprzez asperger » Śr, 22 sie 2018, 18:55

Kolega co ma zespół Aspergera też jest członkiem Mensy. Zauważyłem jednak, że wśród ludzi inteligentnych jest jakaś moda na uznawanie testów IQ za bezwartościowe mimo to, że nauka mówi jasno: te testy rzeczywiście mierzą inteligencję.
Ostatnio edytowano Śr, 22 sie 2018, 18:56 przez asperger, łącznie edytowano 1 raz
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Re: Test IQ

Postprzez Mruczanka » Cz, 23 sie 2018, 00:27

Mierzą, czy nie?
Miałam znajomego, który owszem, był inteligentny, ale jak się okazało, że może startować do MENSY, to nagle coś mu odbiło i stał się totalnym dupkiem, który zaczął obrażać wszystkich dookoła.
Sorry, ale wg mnie, inteligencja nie polega na tym, że nabijasz się ze wszystkich wokół ciebie, bo niby "są głupi" - to naprawdę nietakt wg mnie i świadczy raczej o brakach w inteligencji - ale to tylko moje zdanie.
Osobiście uważam, że osoby mniej inteligentne powinniśmy traktować z szacunkiem i odpowiadać im grzecznie i łagodnie, nie próbując ich urazić.
Jako istoty rozumne powinniśmy zrozumieć, że osoby słabsze potrzebują łagodniejszego traktowania i powinniśmy ich wspierać w samodoskonaleniu - bo tylko to im zostało w naszym świecie.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Test IQ

Postprzez Ekran » Pt, 24 sie 2018, 12:34

asperger napisał(a):Kolega co ma zespół Aspergera też jest członkiem Mensy. Zauważyłem jednak, że wśród ludzi inteligentnych jest jakaś moda na uznawanie testów IQ za bezwartościowe mimo to, że nauka mówi jasno: te testy rzeczywiście mierzą inteligencję.


Mierzą? Ja słyszałam, że te testy coraz częściej uważa się za niemiarodajne. Ale nie mam żadnego potwierdzonego info.
Uważam, że jest wiele rodzajów inteligencji, nawet jak wyjdzie ci te 130 IQ to wciąż możesz być totalnym debilem.
Avatar użytkownika
Ekran
 
Posty: 548
Dołączył(a): Wt, 16 sty 2018, 22:40
Płeć: M

Re: Test IQ

Postprzez asperger » Pt, 24 sie 2018, 14:10

Tutaj wyjaśnione jest, że mierzą.
https://www1.udel.edu/educ/gottfredson/ ... factor.pdf
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Re: Test IQ

Postprzez advx » Cz, 4 paź 2018, 18:39

Tylko IQ to nie osobowość. Można być nawet członkiem mensy który zachowuje się totalnie nieracjonalnie i idiotycznie. IQ jako koncept jest całkowicie prawdziwy, jednak postrzeganie tego konceptu przez społeczeństwo jest całkowicie nietrafne.
Avatar użytkownika
advx
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz, 5 lip 2018, 11:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Re: Test IQ

Postprzez funworld » Pt, 5 paź 2018, 10:12

Mierzą, ale wpływ IQ na osiąganie sukcesu jest przeceniany. IQ jest tylko jednym z wielu czynników, które mogą pomóc, ale nie są wymagane do osiągania sukcesów. Ludzie z wysokim IQ i niskim poziomem samodyscypliny wypadają w życiu gorzej niż odwrotny układ. No i oczywiście nie można mylić IQ z mądrością, bo te są często bardzo rozjechane.
https://img00.deviantart.net/92bd/i/2012/077/9/7/aspergers_by_miissrowena-d4t4keb.png
Avatar użytkownika
funworld
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 26 wrz 2018, 15:06
Lokalizacja: UK
Płeć: M

Re: Test IQ

Postprzez advx » So, 6 paź 2018, 08:42

Kolejnym super nie rozumianym przez społeczeństwo konceptem statystycznym jest 'korelacja'. :D
Np. "Co oznacza korelacja 0,3 - czyli tyle ile wynosi IQ i sukces zawodowy"
Avatar użytkownika
advx
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz, 5 lip 2018, 11:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości