Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Deicide » So, 2 lip 2016, 17:12

Sądzę, że praca sama w sobie nie ma destruktywnego wpływu. Obowiązki i własne pieniądze bardzo mi pomogły, zwiększyły pewność siebie, wiele nauczyły, nieco zmieniły też sposób w jaki rodzice odnoszą się do mnie. Są też minusy - własna kasa idzie np. na alkohol albo usługi towarzyskie, ale to bardziej skutek obranego stylu życia.
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez nowiudka » Pt, 19 sie 2016, 17:20

Można wysnuć wniosek, że to pieniądze zabijają odpowiedzialność, ale po sobie wiem, ze jest on nietrafiony.
Idąc do pracy nie szłam tam po pieniądze, ale z zupełnie innych powodów. Wiązało się to głownie z chęcią zmiany. Zobaczenia. Spróbowania. Oczywiście nie za cenę nerwów i stresu. To w ogóle odpadało, wobec czego nie podchodziłam do swojej pracy na tyle mocno, by wyjść poza nią. Bo praca nie polega na pracowaniu, ale na tym, by ogarnąć i kontakty, i system, i godziny itp... Skupiam się na konkretnych zadaniach do wykonania. To było za mało. Odpadłam ;)

Pieniądze są mocno połączane z pracą, ale nie nierozerwalnie. Jest jeszcze bardzo głupi zwyczaj ''szanowania'' pracy, nie wiem czy to jest poważne czy nie, ale bardzo się cieszę, że nie ma już kagańca i łańcucha wśród młodych i bez zbędnych ceregieli potrafią oni po prostu się wyswobodzić spod kuriozalnej sytuacji nazwanej pracowniczą. To znak zmian i mam nadzieje, ze ten piękny trend się utrzyma:)

Kiedyś lekarz mi powiedział, ze swojej pracy nie szanuje (chciałam iść na chorobowe, by się zregenerować, a on uparł się, że nie potrzebuje). Zdrowie było i jest dla mnie ważniejsze, niż praca. Pieniądze są też dla mnie ważniejsze niż praca. Dlatego ''szanuje'' (wykorzystuje) każde ich źródło. Ale z pracą nie ma to i nie nie miało nic wspólnego.
nowiudka
 
Posty: 885
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2015, 21:15
Płeć: K

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Master/Pentium » Pt, 19 sie 2016, 21:41

Praca mocno poprawiła mi pewność siebie.
Dała też pieniądze na własne zachcianki i ogólnie utrzymanie (mieszkałem wtedy jeszcze z rodzicami ale od razu zacząłem się dokładać do budżetu, zwykła uczciwość tego wymaga).
To że w pracy robię to co lubię bardzo pomogło w różnych kwestiach tak osobistych jak finansowych.
Nigdy nie miałem jazd z gatunku zniknę z pracy na kilka dni albo po co iść skoro DZISIAJ mam pieniądze. Ale to pewnie kwestia osobowości.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez nowiudka » Pt, 26 sie 2016, 17:24

Nie, praca nigdy nie dodawała mi pewności siebie, raczej zabierała.
nowiudka
 
Posty: 885
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2015, 21:15
Płeć: K

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez ss » So, 18 lis 2017, 02:07

Morog napisał(a):natrafiłem na w pracy na pewien problem i chciałbym wiedzieć co myślicie

ludzie dzięki nam zarabiają swoje pierwsze pieniądze
niemałe
i zaczynają wariować
rzucają szkoły, wpadają w nałogi, zaczynają nie szanować pracę
zaczynają się skargi i gadanie kogo nam daliście

dotarło do mnie że ktoś to nagle dostaje na miesiąc 1800 zł na rękę i nie ma żadnych kosztów bo mieszka u rodziców
może się czuć jak by właśnie chwycił pana boga za nogi

i wychodzi na to że praca ma bardzo destrukcyjny wpływ na umysły młodych aspich
czyli dokładnie przeciwnie niż miało być\

co myślicie?

Myślę, że jeśli ktoś myśli 1800 złotych miesięcznie to złapanie pana boga na nogi powinien dostać mocno w ryj, a jak nie zrozumie to zakład bez klamek. Ja niestety palę papierosy, ale gdybym nawet rzucił, to wszystko kosztuje np.samochód, jedzenie (nawet jeśli w domu ma się obiady, to zesrać się można bez niczego swojego), ubrania, środki higieny osobistej trochę mniej. Mimo wszystko za jedną taką wypłatę nie kupi się choćby jednego wypasionego telefonu, albo średniego laptopa. Mam zespół aspergera i chyba nie jest ze mną źle. bo nie traktuje tego jako jakąś "nobilitacje" większość ludzi pracuje (pytanie tylko jaką mają pracę), miałem za to kolejne porażki społeczne. Może to dlatego, że pracowałem z debilami, choć może jednak jestem debilem i powinienem umrzeć...
ss
 

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez czerwcowy » So, 18 lis 2017, 21:46

W dużych miastach takie pieniądze to jest kpina aczkolwiek trzeba mieć świadomość że z drugiej strony dla bardzo wielu ludzi w biedniejszych częściach Polski i na wsiach to już są bardzo duże pieniądze...
Avatar użytkownika
czerwcowy
 
Posty: 353
Dołączył(a): So, 9 lis 2013, 13:06
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Sam O'tny » Pn, 20 lis 2017, 13:21

Mam normalną pracę, która jednak pochłania mało godzin dzięki czemu mogę sobie dorobić i wyjąć miesięczne 3k, nigdy jednak mi nie odbiło, bo po pierwsze żona zarabia prawie dwa razy więcej, więc wstyd, po drugie normalne życie - koszt wesela, poszukiwany samochód, czy poszukiwany kredyt na mieszkanie to takie wydatki, które nie tylko sprowadzają ale i wbijają w ziemię.
"Krawędź, tam mnie spotkasz jak uprawiam jogging.."
Avatar użytkownika
Sam O'tny
 
Posty: 31
Dołączył(a): N, 5 lis 2017, 21:51
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez kompowiec » Pn, 20 lis 2017, 18:40

jeszcze brakowało w tym zdaniu dzieci i masz NT'owski przepis na... życie tak jak miliony osób.
https://rentry.co/polska-knajpa
Avatar użytkownika
kompowiec
 
Posty: 3276
Dołączył(a): Wt, 2 lut 2016, 09:49
Lokalizacja: Bytom
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Sam O'tny » Pn, 20 lis 2017, 23:20

"Dzieci". ;)
Ostatnio edytowano Pn, 20 lis 2017, 23:26 przez Sam O'tny, łącznie edytowano 1 raz
"Krawędź, tam mnie spotkasz jak uprawiam jogging.."
Avatar użytkownika
Sam O'tny
 
Posty: 31
Dołączył(a): N, 5 lis 2017, 21:51
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Mruczanka » Wt, 21 lis 2017, 00:30

czerwcowy napisał(a):W dużych miastach takie pieniądze to jest kpina aczkolwiek trzeba mieć świadomość że z drugiej strony dla bardzo wielu ludzi w biedniejszych częściach Polski i na wsiach to już są bardzo duże pieniądze...


I to jest właśnie smutne.
Pewnie wiele ludzi o tym nie wie, bo w tv takich rzeczy nie pokazują, chyba że po 23:00 , ale w Polsce są jeszcze domy, zwłaszcza na wschodzie, gdzie nawet łazienki nie ma, albo prądu i dla takich ludzi 1800 zł to faktycznie może być dużo.
Ale dla "przeciętnego" człowieka, tyle to na rachunki nie starczy, a gdzie tu pieniądze na "życie"?
Zresztą temat zarobków w Polsce to głębia oceanu, chyba nie ma w ogóle sensu.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Petec » Wt, 21 lis 2017, 07:49

praca dobra rzecz. aczkolwiek jestem dotknięty manią posiadania oszczędności. żona np. ma fazę na posiadanie nowszego rodzinnego samochodu. dla mnie ten 19-letni który posiadamy jest ok...
Petec
 
Posty: 59
Dołączył(a): N, 27 sie 2017, 17:37
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Mruczanka » Wt, 21 lis 2017, 16:57

Petec napisał(a):praca dobra rzecz. aczkolwiek jestem dotknięty manią posiadania oszczędności.żona np. ma fazę na posiadanie nowszego rodzinnego samochodu.dla mnie ten 19-letni który posiadamy jest ok...


Może jest w ciąży? XD
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Gość » Wt, 21 lis 2017, 17:50

Mruczanka napisał(a):Może jest w ciąży? XD

4-ty raz? Starczy już tego...
Gość
 

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Petec » Wt, 21 lis 2017, 17:50

4ty raz? starczy już tych szaleństw...
Petec
 
Posty: 59
Dołączył(a): N, 27 sie 2017, 17:37
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Aerrae » Wt, 21 lis 2017, 18:04

Może i szaleństw, to już wasza prywatna sprawa co w sypialni robicie ;)
Aerrae
 
Posty: 2936
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Wrotek » Wt, 21 lis 2017, 18:38

Tu chyba chodziło o szaleństwa będące kolejnymi etapami ciąż
Złapaliśmy czarownice, czy możemy je spalić?
Avatar użytkownika
Wrotek
 
Posty: 2004
Dołączył(a): Cz, 30 mar 2017, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Petec » Wt, 21 lis 2017, 18:50

Raczej na pewno, i dlatego też Aerrae do nas mruga ;)
Petec
 
Posty: 59
Dołączył(a): N, 27 sie 2017, 17:37
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez enger369 » Pn, 21 cze 2021, 10:50

Żadna z dotychczasowych prac nie zwiększyła mojej pewności siebie, wręcz przeciwnie. Dodatkowo zwiększały się lęki, "roztrzepanie" i stany depresyjne
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez Deicide » Pn, 21 cze 2021, 19:47

Mnie ostatnio "praca" niepokoi, bo żądza pieniędzy i "łatwego" życia popchnęła mnie na złą drogę. Piszę "łatwego", bo kiedy grozi mi koleś o ksywie Pit Bull, budzi się we mnie lęk, który wypieram. Mówię sobie, że to konsekwencja mojego stylu życia. Na tym świecie, jeśli urodziłeś się na nizinach i nie masz wiele szczęścia i talentu, będziesz albo biedny albo zagrożony.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez TumorMózgobrejny » Wt, 22 cze 2021, 10:12

Deicide napisał(a):Na tym świecie, jeśli urodziłeś się na nizinach i nie masz wiele szczęścia i talentu, będziesz albo biedny albo zagrożony.


Święta prawda. Ale to nie zmienia faktu, iż trzeba stanąć przed sobą i z czymś ruszyć, rozwinąć się. Inaczej będziemy mieli ten "kryzysowy dołek" już zawsze.
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: Aspi i pieniądze czyli szaleństwo posiadania pracy

Postprzez FractionalDerivative » Cz, 24 cze 2021, 08:59

Z tym szczęściem i talentem to coś jest na rzeczy. Gdzieś wspominałem, że za 80% wariancji ilorazu inteligencji w społeczeństwie odpowiadają geny. Reszta to wykształcenie, łamigłówki, ćwiczenie. IQ nie da się efektywnie stymulować powyżej tych 7 pkt. Dlatego też psychologowie z rozmaitych instytucji zajmujących się rozwojem dzieci umysłowo upośledzonych są na ogół bardzo umiarkowanymi optymistami. Bywa tak, że przychodzą rodzice i po kilku latach pracy nad takim dzieckiem wydzierają mordę na prowadzących specjalistów, że miało być lepiej a jest jak jest. Miał upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim a wylądował w szufladce 'ociężałość umysłowa'. Sukces, jak się patrzy.

Co do szczęścia i czasu - też się liczy. O Einsteinie najprawdopodobniej nikt by nie usłyszał, gdyby facet urodził się półtora roku później. Inni deptali mu po piętach. Część z nich, byli to ludzie zapewne sporo inteligentniejsi, tyle że chwilowo zajmowali się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów matematycznych zamiast relatywistyką. Zresztą, o Einsteinie i teorii względności słyszał prawie każdy, natomiast mało kto wie o wielkim twierdzeniu Fermata i Andrew Wilesie. Dowód tego twierdzenia jest sporo trudniejszy od teorii względności, ale są to rzeczy mało praktyczne - taka zabawa dla zabawy, choć wymagająca tęższych umysłów.
https://www.nerwica.com/
https://schizoids.pl/forum/
Avatar użytkownika
FractionalDerivative
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt, 1 sty 2021, 03:48
Lokalizacja: Grodno
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości