Warszawa - bezpłatny program wspierający!

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez MaryiMax » Cz, 11 sty 2018, 12:25

Dzień dobry!

Zapraszamy do udziału w Wolontariacie Koleżeńskim "Mary i Max" - programie wspierającym młodzież i osoby dorosłe z autyzmem i zespołem Aspergera. Kierujemy go do osób które czują się samotne i chciałyby poznać nowego kolegę/koleżankę. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: https://wolontariatkolezenski.pl/o-projekcie/zglos-sie/ W ramach programu będziecie raz w tygodniu (mniej więcej) spotykać się z wolontariuszem lub wolontariuszką dopasowanymi pod względem wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania. Spędzacie czas we dwójkę tak, jak lubicie - możecie chodzić do kina, parku, teatru czy kawiarni, a my staramy się Wam to ułatwić i dostarczać vouchery do takich miejsc.

Przez cały czas trwania programu (8-10 miesięcy) możecie liczyć na pomoc i wsparcie doświadczonego opiekuna - psychologa. Kolejna edycja programu rusza już w marcu i potrwa do końca roku. Obecnie poszukujemy osób mieszkających na terenie Warszawy, Łodzi i Lublina, które ukończyły 14 lat i mają aktualną diagnozą autyzmu/ZA ORAZ aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. (zakładka dla uczestnika). Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości - najlepiej kierujcie je pod adres kontakt@maryimax.pl Dodatkowe informacje znajdziecie także na naszym fanpage’u:https://www.facebook.com/wolontariatkolezenski/

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Czekamy na Was, będzie super!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ePoNFw0iSOo [video]
Ostatnio edytowano Cz, 11 sty 2018, 12:27 przez MaryiMax, łącznie edytowano 2 razy
MaryiMax
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 5 sty 2018, 12:00
Płeć: K

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez Pan Tadeusz » Cz, 11 sty 2018, 21:05

na serio jest ktoś z ASD kto jeździ na desce? mimo dyspraksji?
Pan Tadeusz
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 30 lis 2017, 15:37
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez Bapsi » So, 13 sty 2018, 20:17

Pan Tadeusz napisał(a):na serio jest ktoś z ASD kto jeździ na desce? mimo dyspraksji?


Tak. Chcociażby ja.

Zresztą dyspraksja nie występuje chyba u każdego ASD.
Mein Feld ist die Welt.
Bapsi
 
Posty: 1902
Dołączył(a): So, 29 sie 2015, 23:59
Płeć: K

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez czerwcowy » N, 14 sty 2018, 23:08

Witamy na forum! Obserwuje was od paru lat i ubolewam nad tym że jeszcze nie mogę brać udziału jako uczestnik bo na razie aspi oficjalnie jestem tylko na gębę ponieważ z niejasnego dla mnie powodu psycholog do której chodzę na psychoterapię nie chce mi wystawić żadnej diagnozy. A co do bycia wolontariuszem myślę że wyjazdy z miasta szczególnie w okresie wakacyjnym mogą być przeszkodą a domyślam się że mój potencjalny podopieczny mógłby nie być zachwycony z tego powodu.
Avatar użytkownika
czerwcowy
 
Posty: 353
Dołączył(a): So, 9 lis 2013, 13:06
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez Aerrae » Pn, 15 sty 2018, 00:37

Psycholog nie jest od tego, żeby diagnozy wystawiać i nie może diagnozy wystawić, co najwyżej opinię. A psychoterapeuta tym bardziej.
Ostatnio edytowano Pn, 15 sty 2018, 00:38 przez Aerrae, łącznie edytowano 1 raz
Aerrae
 
Posty: 2936
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez czerwcowy » Śr, 24 sty 2018, 03:59

Poczytałem trochę głębiej o wymogach dla wolontariuszy i jestem w kropce bo nie łapię się na uczestnika a i z byciem wolontariuszem mógłbym mieć problem choć temat potencjalnych wyjazdów jest do opanowania...
Domyślam się że wymóg orzeczenia o niepełnosprawności który jest barierą dla wysokofunkcjonujących to jest narzucony na potrzeby dofinansowania z PFRON?
Ostatnio edytowano Śr, 24 sty 2018, 04:02 przez czerwcowy, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
czerwcowy
 
Posty: 353
Dołączył(a): So, 9 lis 2013, 13:06
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez Deicide » Pt, 16 lut 2018, 22:32

MaryiMax napisał(a):lub wolontariuszką dopasowanymi pod względem wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania. Spędzacie czas we dwójkę tak, jak lubicie

Z wolontariuszką, we dwójkę, tak jak lubimy. ^^

Mam już nauczycielkę wspomagającą, jeszcze mogłaby być wolontariuszka.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez czerwcowy » So, 17 lut 2018, 15:04

Akurat w tym wolontariacie dominują kobiety tak że jak się widzi zdjęcia łatwo załapać kto jest wolontariuszką a kto uczestnikiem tak że zachęcają mężczyzn by się zgłaszali :D
Avatar użytkownika
czerwcowy
 
Posty: 353
Dołączył(a): So, 9 lis 2013, 13:06
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez Deicide » So, 17 lut 2018, 15:14

Niestety chyba wyższe wykształcenie uniemożliwia mi uzyskanie stopnia niepełnosprawności i przez nie jestem odcięty od programów pomocowych.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez czerwcowy » So, 17 lut 2018, 20:05

Ale za to możesz się zgłosić jako wolontariusz. O ile nie miałeś w ciągu ostatniego roku problemów psychicznych jak ja...
Avatar użytkownika
czerwcowy
 
Posty: 353
Dołączył(a): So, 9 lis 2013, 13:06
Płeć: M

Re: Warszawa - bezpłatny program wspierający!

Postprzez Deicide » So, 17 lut 2018, 21:06

W ciągu ostatniego roku byłem na oddziale dziennym odwykowym, a teraz leczę się w poradni leczenia uzależnień.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron