Mocne strony zespołu Aspergera

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (freenode): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@21:00)

Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez pawek » N, 7 cze 2015, 17:42

Jakie można wymienić mocne strony zespołu Aspergera, niekoniecznie wynikające z obsesyjnych zainteresowań?

Osoby z zespołem Aspergera (takie jak np. ja) są inteligentne, wartościowe w kręgach towarzyskich (mimo dysfunkcji), mające dużo chęci, łatwo dążące do celu, zabawne i niezwykłe.

Z góry dziękuję za posty.
pawek
 
Posty: 216
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 19:43
Lokalizacja: Kazimierza Wielka
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez nonkan » N, 7 cze 2015, 20:38

W moim wypadku nonkonformizm, nieczułość na pewne rzeczy, co dla "zwykłych" ludzi są irytujące czy wstydliwe (choć czasem może to być źródłem problemów, bo nie wie się o tym, że coś sprawia problem innych, jest przykre dla nich). Przeczytałem kiedyś, że "osoby z lekką postacią autyzmu podejmują decyzje bardziej racjonalnie, gdyż nie żądzą nimi emocje". Osobom z ZA nauka wielu rzeczy w szkole może przychodzić o wiele łatwiej, niż rówieśnikom.
nonkan
 
Posty: 6767
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Amelia » Pn, 8 cze 2015, 15:44

Avatar użytkownika
Amelia
 
Posty: 5896
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Master/Pentium » Pn, 8 cze 2015, 21:37

O zaletach ASD napisano już sporo artykułów, choć chyba głównie po angielsku - szperałeś w google?
Pozatym zajrzyj tu:
forum-dla-zarejestrowanych-uzytkownikow,4/jakie-swoje-cechy-za-cenicie-najbardziej,7007.html
Master/Pentium
 
Posty: 2724
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Eva » Wt, 9 cze 2015, 11:49

Fakt te dwa wątki trochę się pokrywają.

Od siebie mogę dodać niezależność myślenia, nie ma dla mnie znaczenia jeśli ktoś jest autorytetem z dyplomami, i tak korzystam z własnej dedukcji co już nie raz mi się przydało. Jeśli okazuje się że druga strona ma rację to nie mam problemu żeby to przyznać, najważniejszy jest dla mnie stan faktyczny. Nie biorę nic za pewnik i sprawdzam teorie w praktyce, prędzej też pójdę własną drogą niż podążę ślepo za tłumem. Jak o tym teraz myślę to wychodzi na to że ta strona aspergera jest bardziej bliska istocie ludzkiej która jest z natury indywidualna i samoświadoma, niż większość która goni za upodobnieniem się do całej reszty.
Eva
 
Posty: 198
Dołączył(a): N, 15 lut 2015, 12:17
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez nowiudka » Wt, 9 cze 2015, 19:04

obiektywność, własna ocena sytuacji, suchość emocjonalna, brak wrażliwości, akceptowanie zycia takim jakie jest, bez ekscytacji i zawałów serca. To tez pewna znieczulica uczuciowa, owszem targają mna emocje, ale szybko je sobie tłumacze, strzepuje kurz i zyje. Nie jestem tez pamiętliwa, mściwa. Obojętność, ktorą bardzo lubie, liczenie tylko na siebie, samotność w tłumie, brak popleczników, brak więzi, a tym samym zobowiązań i ''poczuwania się''.
nowiudka
 
Posty: 885
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2015, 21:15
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Nothing » Wt, 9 cze 2015, 20:38

nowiudka napisał(a):obiektywność, własna ocena sytuacji, suchość emocjonalna, brak wrażliwości, akceptowanie zycia takim jakie jest, bez ekscytacji i zawałów serca. To tez pewna znieczulica uczuciowa, owszem targają mna emocje, ale szybko je sobie tłumacze, strzepuje kurz i zyje. Nie jestem tez pamiętliwa, mściwa. Obojętność, ktorą bardzo lubie, liczenie tylko na siebie, samotność w tłumie, brak popleczników, brak więzi, a tym samym zobowiązań i ''poczuwania się''.


Dobrze powiedzane. Obiektywność, nonkonformizm zamiast ślepego podążania za innymi. I myślenie o sobie a nie o innych.
Nothing
 
Posty: 168
Dołączył(a): Cz, 29 sty 2015, 11:27
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Ren » Wt, 14 lip 2015, 11:43

Nie ściemniają, nie dają do zrozumienia, nie mają w sobie ukrytej agresji, chęci zmanipulowania odbiorcy, żeby przemycić jakieś swoje treści, jakiś pochlebny obraz siebie. Jeśli coś mówią, to mówią wprost, jak jest. Mam na myśli bardziej osoby dorosłe, które już w pewnym stopniu przepracowały to, jakie są, jakie mają ograniczenia. Kiedyś już zrozumieją jakąś emocję, to potrafią ją bardzo fajnie, rzeczowo objaśnić. Mają jakąś taką naturalność, którą lubię.
W ogóle bardzo fajny temat :)
Ren
 

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez bak » Wt, 14 lip 2015, 12:53

Eva napisał(a): Jeśli okazuje się że druga strona ma rację to nie mam problemu żeby to przyznać, najważniejszy jest dla mnie stan faktyczny.

O właśnie! I tu mi się wydaje leży źródło nieporozumień. Mam często wrażenie, że ludzie gubią się w rozmowie (czyli z ich punktu widzenia, to ta druga osoba pewnie mówi od rzeczy), bo nie potrafią zrozumieć myślenia Aspi. Tak właśnie! Niby to aspi nie mają teorii umysłu, ale wydaje mi się, że NT-kom jest tak samo ciężko wejść w mózg aspich. Może zastanawiają się, jaki to przemyślny fortel dany aspi wlaśnie szykuje i "co ma na myśli" (w sensie intencji). A najczęściej to prowadzi do zwykłego nieporozumienia, bo wiadomo - zwracamy uwagę na to, czego oczekujemy. Tak samo jest w rozmowie. Sama mam przykład z niedawnego "niedoczytania" postu Damazego. Zobaczyłam tam, co chciałam. (To ostatnie piszę z perspektywy mojej enteckiej "części").
bak
 
Posty: 1638
Dołączył(a): Cz, 12 mar 2015, 01:47
Lokalizacja: Świecko
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez anulka_95 » Śr, 14 wrz 2016, 16:18

Trzeźwa ocena sytuacji podczas różnych zdarzeń kiedy to inni działają pod wpływem emocji (strachu albo ekscytacji) i nie myślą racjonalnie.
anulka_95
 
Posty: 38
Dołączył(a): N, 28 sie 2016, 11:22
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Szapinio » Śr, 14 wrz 2016, 22:38

Świetna zdolność do analizowania. Kierowanie się rozsądkiem i logiką, a nie emocjami. Brak chorej potrzeby przynależności do jakiejś grupy za wszelką cenę (NT często zrobią wszystko, żeby być "fajnym" w oczach innych, nam przeważnie na tym nie zależy).
Szapinio
 
Posty: 32
Dołączył(a): N, 11 wrz 2016, 12:07
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez ex-con » Cz, 15 wrz 2016, 20:52

Jeśli ktoś z Aspi zrobi sobie test osobowości Myers-Briggs, to zapewne wyjdzie mu typ INTJ:
https://pl.wikipedia.org/wiki/INTJ

A tu test: https://www.16personalities.com/pl
ex-con
 
Posty: 246
Dołączył(a): Pt, 22 sty 2016, 19:06
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Aerrae » Cz, 15 wrz 2016, 22:24

Mi wyszło INTJ-A
Aerrae
 
Posty: 2098
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Bapsi » Pt, 16 wrz 2016, 11:01

INTP-T
Bapsi
 
Posty: 1902
Dołączył(a): So, 29 sie 2015, 23:59
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Damazy » Pt, 16 wrz 2016, 12:58

Twoim typem osobowości jest:
“Pośrednik”
(INFP-t)

UMYSŁ:
Ekstrawertyk 32 % / Introwertyk 68 %
ENERGIA:
Intuicyjny 93 % / Realistyczny 7 %
NATURA:
Kierujący się logiką 40% / Kierujący się zasadami 60 %
TAKTYKA:
Planujący 34 % / Poszukujący 66 %
IDENTYFIKACJA:
Asertywny 7 % / Czujny 93 %

Ludzie o osobowości INFP są prawdziwymi idealistami, zawsze poszukujący choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach, starają się znaleźć sposób, aby coś naprawić. Choć można ich postrzegać jako osoby trzymające dystans , lub nawet nieśmiałe, jednostki o osobowości INFP mają pasję i ten wewnętrzy ogień, który sprawia, że na prawdę świecą. Stanowią 4% populacji i może dlatego ryzyko bycia niezrozumianym przez większość jest dość wysokie dla tego typu osobowości, kiedy jednak odnajdują ludzi podobnie do siebie myślących to harmonia, którą odczuwają staje się dla nich inspiracją i źródłem radości. [faktycznie, bez wspaniałych ludzi cierpię, a ramię w ramię z nimi wiele się udaje]

INFP należą do grupy osobowościowej Dyplomatów (NF) i kierują się bardziej swoimi zasadami, niż logiką (jak analitycy), lub entuzjazmem (jak poszukiwacze) [podkreślenie moje], czy wreszcie prakrycznością (jak strażnicy). Ich decyzje dotyczące przyszłości będą podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą, INFP kierują się czystością swoich zamierzeń, nie nagrodą lub aurą. Ludzie, których łączy osobowość INFP są dumni z tych cech i mają rację, lecz nie wszyscy ich zrozumieją a motywy które kryją się za za tymi odczuciami wraz z brakiem zrozumienia mogą doprowadzić do odosobnienia.

Wiemy Kim Jesteśmy, Ale Kim Możemy się Stać Nie Wiemy [a ja nie wiem kim jestem, natomiast wiem kim mogę być]

W najlepszym wypadku, te cechy pomagają INFP w głębszym komunikowaniu się z innymi, z łatwością przychodzi im posługiwanie się metaforami i przypowieściami, jak też zrozumienie I tworzenie kreatywnych symboli w celu przekazywania woich myśli [żałuję, że starałem się tego oduczyć w komunikacji z otoczeniem i zaprzestałem obrazowych porównań, nie chcąc uchodzić za dziwaka; ale od dziś do tego wracam!]. Siła z jaką przemawia ten intuicyjny sposób komunikowania się świetnie nadaje się do pracy twórczej, dlatego nie dziwi nas to, że wiele sławnych jednostek o osobowości INFP to poeci, pisarze i aktorzy. INTP przywiązują dużą wagę do zrozumienia samych siebie, swojego miejsca na świecie, a poszukują tego poprzez projekcję siebie w swoją pracę.

INFP mają talent w wyrażaniu samych siebie w ujwnianiu swojego piękna i swoich sekretów poprzez metafory i fikcyjne postaci. [odgrywam rzeczywiście fikcyjne postaci, najmniej umiejąc być swoją własną]

Umiejętność posługiwania się językiem nie kończy się na ich języku ojczystym, jak u większości ludzi o osobowości typu dyplomata, mają zdolności językowe do nauki języków obcych [aczkolwiek mam problemy pamięciowe, tym niemniej jestem słuchowcem i może drzemie tu jakiś potencjał...]. Ich dar komunikowania się również przekłada się na pragnienie harmonii, co jest powracającym tematem u dyplomatów, pomaga im też w odnajdywaniu swoich przyszłych profesji.

Słuchaj Wielu Osób, Lecz Rozmawiaj z Niewieloma

W przeciwieństwie do swoich krewntch Ekstrawertyków, INFP skupiają swoją uwagę na kilku osobach, na jednej jedynej wartościowej sprawie, bo jeśli rozpraszają się na zbyt wiele, tracą energię, są przygnębieni i obciążeni ponad siły przez całe zło tego świata, które usiłują naprawić. [ :idea: może to stąd dopada mnie przygnębienie, że na za dużo obszarów i dziedzin się rozpraszam(?!)] Taki widok nie jest miły dla ich znajomych, którzy przyzwyczaili się do ich uśmiechniętej twarzy.

Jeśli nie będą ostrożni INFP pogubią sie w swoich poszukiwaniach [podkreślam czterema kończynami!] dobra, omijjąc codzienne czynności, których wymaga życie. INFP często zatracają się w głębi swoich myśli, bardziej niż innym osobowościom radość sprawia im przemyśliwanie nad domniemanymi i filozoficznymi problemami. Jeśli zostawi się ich samym sobie wycofują sie stając się “pustelnikami” a process przywrócenia ich spowrotem do rzeczywistości może kosztować ich przyjaciół sporo energii.

Na szczęście jak wiosną budzą się do życia kwiatki, tak do INFP powraca kreatywność, uczucia, altruism i idealizm, wynagradzajac ich i najbliższych nie tyle logiką, czy praktycznymi umiejętnościami, co perspektywą, która jet zainspirowana przez współczucie, uprzejmość i piękno, towarzyszące im wszędzie gdziekolwiek się udadzą.
Ostatnio edytowano Pt, 16 wrz 2016, 13:08 przez Damazy, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1092
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez kompowiec » Pt, 16 wrz 2016, 15:22

INTP ;]
kompowiec
 
Posty: 1859
Dołączył(a): Wt, 2 lut 2016, 09:49
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez ex-con » Pt, 16 wrz 2016, 16:07

Wygląda na to, że INTP też pasuje :-). Różnica w tym, że są mniej skłonni do działania i decyzji niż INTJ, za to miotają się bardziej. INTJ za to bardziej unikają ludzi.
Kwestia spektrum :-)
ex-con
 
Posty: 246
Dołączył(a): Pt, 22 sty 2016, 19:06
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Damazy » So, 17 wrz 2016, 15:56

O! widzę, że po wstukaniu np. INTP w wyszukiwarce też wyświetli się opis osobowości, a sądziłem, że tylko po wypełnieniu testu i dlatego swój wynik i opis tu zamieściłem; mniejsza... Test od strony opisów osobowości interesujący i fajny, aczkolwiek należy zauważyć, że nie bierze chyba pod uwagę wszystkiego, a najbardziej możliwości przejawiania osobowości mieszanych. Na ten przykład, wśród sławnych jednostek osobowości INTP (logików) wymienia on Błażeja Pascala, który oprócz tego, że wykazał się geniuszem na polu fizyki i matematyki, jak i również techniki, w dziedzinie filozofii i myśli religijnej miał bardzo nacechowane emocjami pióro humanisty. Jako że tego człowieka renesansu, jak innych myślicieli wolimy gdzieś uplasować, toteż i przylgnęła doń łatka po prostu genialnego fizyka, a co za tym idzie typa ścisłowca. A kierując się takim zakwalifikowaniem Einsteina, Pascala, Kartezjusza oraz Newtona - do INTP i jednocześnie do ZA, osoby jakim wyszedł inny wynik niż INTP czy INTJ mogą się wstydzić do tego tutaj przyznać, choć nie wiadomo co by - po wypełnieniu tego testu - wyszło owym poszczególnym geniuszom, wrzuconym do jednego worka z etykietą "intelektualnie najlepsi".
Ostatnio edytowano So, 17 wrz 2016, 16:04 przez Damazy, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1092
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez nonkan » So, 17 wrz 2016, 19:06

Przed chwilą robiłem test wspomniany wcześniej w tym wątku i wyszło mi INTP-T, ale miałem tylko 53% introwertyka.
nonkan
 
Posty: 6767
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Szapinio » Wt, 20 wrz 2016, 21:39

ex-con napisał(a):Jeśli ktoś z Aspi zrobi sobie test osobowości Myers-Briggs, to zapewne wyjdzie mu typ INTJ:
https://pl.wikipedia.org/wiki/INTJ

A tu test: https://www.16personalities.com/pl


Chyba jestem w takim razie doskonałym Aspi: INTJ-T :-)
Szapinio
 
Posty: 32
Dołączył(a): N, 11 wrz 2016, 12:07
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez hari » Wt, 20 wrz 2016, 22:02

I znów wyszedł mi INTP-T.
Avatar użytkownika
hari
 
Posty: 2500
Dołączył(a): Wt, 31 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez murzin » Wt, 20 wrz 2016, 23:28

“Logistyk”
(ISTJ-t)
Avatar użytkownika
murzin
 
Posty: 233
Dołączył(a): Cz, 13 sie 2015, 01:30
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez kulka_chaosu » Śr, 21 wrz 2016, 11:24

Hehe, wyszedl mi INTP-A, ze 100% introwertyzmem :D

Slyszeliscie o testach Gallupa? Tu jest podział na 34 'zalety', czy 'talenty', niektorzy ponoc dołaczaja wynik do CV. https://en.wikipedia.org/wiki/Now,_Disc ... _Strengths
Avatar użytkownika
kulka_chaosu
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt, 5 lip 2016, 13:37
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Mruczanka » Pt, 23 wrz 2016, 14:35

ex-con napisał(a):Wygląda na to, że INTP też pasuje :-). Różnica w tym, że są mniej skłonni do działania i decyzji niż INTJ, za to miotają się bardziej. INTJ za to bardziej unikają ludzi.
Kwestia spektrum :-)


Mi za pierwszym razem wyszło INTJ - "Architekt", a za drugim INTP - "Logistyk" i myślę, że będę gdzieś pomiędzy z lekką przewagą na ten drugi wynik.
Introwersja niestety wyszła mi 100%
Avatar użytkownika
Mruczanka
 
Posty: 6128
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: Jakiej reakcji oczekuje on z mojej strony na ten jego rozpromieniony uśmiech?
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Diamentowy » Pt, 23 wrz 2016, 19:37

Mruczanka napisał(a):Mi za pierwszym razem wyszło

To już prawdziwe?
Bo nie chcę znowu wyjść na głupka.
Avatar użytkownika
Diamentowy
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2016, 19:28
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Mruczanka » Pt, 23 wrz 2016, 21:59

Diamentowy napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Mi za pierwszym razem wyszło

To już prawdziwe?
Bo nie chcę znowu wyjść na głupka.


Obrazek: http://images2.fanpop.com/image/photos/14200000/Sebastian-kuroshitsuji-14240165-772-895.jpg
Avatar użytkownika
Mruczanka
 
Posty: 6128
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: Jakiej reakcji oczekuje on z mojej strony na ten jego rozpromieniony uśmiech?
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez kulka_chaosu » So, 24 wrz 2016, 07:57

Mruczanka napisał(a):Introwersja niestety wyszła mi 100%


Dlaczego niestety? Nie dajmy się terrorowi szalejącego ekstrawertyzmu ;)
Avatar użytkownika
kulka_chaosu
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt, 5 lip 2016, 13:37
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Mruczanka » Pn, 26 wrz 2016, 21:26

kulka_chaosu napisał(a):
Mruczanka napisał(a):Introwersja niestety wyszła mi 100%


Dlaczego niestety? Nie dajmy się terrorowi szalejącego ekstrawertyzmu ;)No ale żeby 100% ?
Mogłoby chociaż 99 i pół % :-|
Avatar użytkownika
Mruczanka
 
Posty: 6128
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: Jakiej reakcji oczekuje on z mojej strony na ten jego rozpromieniony uśmiech?
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Szapinio » Wt, 27 wrz 2016, 18:44

Lepiej być stuprocentowym introwertykiem, niż nawet 50% ekstrawertykiem :P Unikam ekstrawertyków jak ognia, oni są dla mnie przerażający z tą swoją miłością do świata, ludzi, imprez i dziwnych zabaw w stylu "tracenie nad sobą kontroli pod wpływem ...". Alkoholu, trawki, narkotyków i czego tam jeszcze. Znałam gościa, który z braku laku naćpał się... Gałką muszkatołową... No ale najważniejsze to się dobrze bawić :roll:
Szapinio
 
Posty: 32
Dołączył(a): N, 11 wrz 2016, 12:07
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Black Rose » Śr, 28 wrz 2016, 12:21

ISTJ "Logistyk"
Avatar użytkownika
Black Rose
 
Posty: 1062
Dołączył(a): Wt, 21 cze 2016, 15:55
Lokalizacja: Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez pawek » Śr, 28 wrz 2016, 15:07

Ja osobiście nie lubię rozwiązywać testów osobowości, ale wyszło mi:
“ARCHITEKT”
(INTJ-T)
pawek
 
Posty: 216
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 19:43
Lokalizacja: Kazimierza Wielka
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Lidzia95 » So, 24 cze 2017, 23:11

Szapinio napisał(a):Lepiej być stuprocentowym introwertykiem, niż nawet 50% ekstrawertykiem :P Unikam ekstrawertyków jak ognia, oni są dla mnie przerażający z tą swoją miłością do świata, ludzi, imprez i dziwnych zabaw w stylu "tracenie nad sobą kontroli pod wpływem ...". Alkoholu, trawki, narkotyków i czego tam jeszcze. Znałam gościa, który z braku laku naćpał się... Gałką muszkatołową... No ale najważniejsze to się dobrze bawić :roll:
Lidzia95
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 23 cze 2017, 07:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Lidzia95 » So, 24 cze 2017, 23:14

Ja także,unikam od jakiegoś czasu typowych ekstrawertyków,zresztą od szkoły podstawowej jakoś nie specjalnie interesowałam się rówieśnikami. Bardziej miałam zaufanie do nauczycieli itp. U mnie jest to samo Szapinio.
Lidzia95
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 23 cze 2017, 07:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez qw321 » N, 25 cze 2017, 00:55

Ona napisała, że ekstrawertycy mają miłość do świata. Oczywiście. Oni sami są tym światem.
qw321
 
Posty: 2681
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez SugarPlum » N, 25 cze 2017, 12:18

Nie mam diagnozy i będę to podkreślać, żeby nie wprowadzić nikogo w błąd.

Jedną z cech które dzielę z osobami z ZA jest szczerość. Czasami przesadna, czasami kogoś obrażę, ale w wielu sytuacjach ludzie potrafią to docenić.
Są dwa rodzaje ludzi na tym świecie: Ci którzy potrafią ekstrapolować z niekompletnych danych.
SugarPlum
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr, 14 cze 2017, 14:07
Płeć: K

Re: Mocne strony zespołu Aspergera

Postprzez Deicide » So, 17 lut 2018, 00:31

Z podręcznika Attwooda zapamiętałem, że aspi może być dobrym wojskowym, ponieważ zachowuje spokój pod ostrzałem. Nie sprawdziłem w praktyce.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 5136
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość