Jakie zawody was przerażają / odpychają

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Ekran » Wt, 20 lut 2018, 21:24

U mnie jest tego dużo, może powiem trochę bardziej ogólnie.
- kierowca (mam potworną chorobę lokomocyjną i nie wierzę, by mi przeszła do kierowania)
- praca w barze/restauracji
- jakakolwiek praca z mięsem czy martwymi ciałami
- informatyka, programowanie i inne okropieństwa
- praca z dziećmi na tyle małymi, by trzeba im było pomagać przy załatwianiu się, lub sprzątać wymiociny
- praca z dużymi zwierzętami
- prostytucja, striptizy, masaże, kosmetykowanie, lekarzowanie, cokolwiek gdzie trzeba pokazywać/dotykać ludzkie ciało
- psycholog, kurator sądowy, wszystko gdzie trzeba rozmawiać z patologicznymi ludźmi
- jakakolwiek praca wymagająca sprzątania ludzkich odchodów, wymiocin, wydzielin
- fryzjerstwo
- rzeczy związane z muzyką
- praca, gdzie mój przełożony mógłby na mnie bezkarnie wrzeszczeć (cóż, w takiej pracy i tak bym się nie utrzymała, bo po jakimś czasie meltdowny gwarantowane)
Avatar użytkownika
Ekran
 
Posty: 548
Dołączył(a): Wt, 16 sty 2018, 22:40
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Andegavennia » Wt, 20 lut 2018, 22:17

- rzeczy związane z muzyką

Mogłabyś rozwinąć? Bo tak to podpada pod to bycie nauczycielem muzyki w prowincjonalnej szkole gdzieś tam w polsce Y na równi z byciem światowej klasy wirtuozem...

informatyka, programowanie i inne okropieństwa

Nie wiem czemu, ale niemal od początku Twojego pobytu tutaj automatycznie skreślił mi się w głowie obraz Ciebie jako osoby lubiącej wszelkie ścisłoty :roll:
Avatar użytkownika
Andegavennia
 
Posty: 2695
Dołączył(a): N, 18 mar 2012, 00:00
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Ekran » Wt, 20 lut 2018, 22:42

Andegavennia napisał(a):Mogłabyś rozwinąć? Bo tak to podpada pod to bycie nauczycielem muzyki w prowincjonalnej szkole gdzieś tam w polsce Y na równi z byciem światowej klasy wirtuozem...


Bo to miało podpadać pod wszystko. Ja nie umiem zbyt długo słuchać głośniej jakiejkolwiek muzyki, nawet jeśli mi się podoba, zaczynają mnie boleć uszy, głowa, po jakimś czasie wszystko mnie boli i chce mi się rzygać. Najgorzej jest kiedy ktoś gra na akordeonie.

Andegavennia napisał(a):Nie wiem czemu, ale niemal od początku Twojego pobytu tutaj automatycznie skreślił mi się w głowie obraz Ciebie jako osoby lubiącej wszelkie ścisłoty :roll:


Po prostu informatyka mnie frustruje :roll: programowanie, czy pisanie stron wydaje mi się najnudniejszym możliwym zajęciem na świecie. Możliwe, że to przez naciski mojej babci i dziadka bym została informatykiem, bo nie zawsze tak miałam. Od czasu do czasu napiszę sobie moda do crusader kings lub stellaris, to tyle jeśli chodzi o mnie i rozlegle pojętą informatykę.
Avatar użytkownika
Ekran
 
Posty: 548
Dołączył(a): Wt, 16 sty 2018, 22:40
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Porfiria » Śr, 21 lut 2018, 10:28

KAŻDY, który wymaga bezpośredniego lub telefonicznego kontaktu z ludźmi. Praca online, tylko online to jedyna opcja, żebym mogła pracować.
Jedyne, co odróżnia mnie od wariata, to fakt, że nim nie jestem. -Dali

diagnosed and proud.
Avatar użytkownika
Porfiria
 
Posty: 414
Dołączył(a): Śr, 5 lip 2017, 11:01
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Deicide » Śr, 21 lut 2018, 17:02

Chcę wyjść z fobii społecznej i nie przekreślam możliwości pracy z ludźmi, ale musiałaby być godziwie wynagradzana, czego dotychczas nie było i z porządnymi ludźmi bez mobbingu.
Ostatnio edytowano Śr, 21 lut 2018, 17:03 przez Deicide, łącznie edytowano 1 raz
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Porfiria » Cz, 22 lut 2018, 09:18

Deicide napisał(a):Chcę wyjść z fobii społecznej i nie przekreślam możliwości pracy z ludźmi, ale musiałaby być godziwie wynagradzana, czego dotychczas nie było i z porządnymi ludźmi bez mobbingu.


Hajs i spokój w pracy potrafią zdziałać cuda.
Jedyne, co odróżnia mnie od wariata, to fakt, że nim nie jestem. -Dali

diagnosed and proud.
Avatar użytkownika
Porfiria
 
Posty: 414
Dołączył(a): Śr, 5 lip 2017, 11:01
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez atypical » Pt, 6 kwi 2018, 02:50

- Kierowca autobusu
- Policjant
- Straż miejska
- Urzędnik
- Sprzątacz
- Kadrowy
#freeBogatov

[ GIVE ME A SLACK!!! PLEASE!!! :good: ]
Avatar użytkownika
atypical
 
Posty: 145
Dołączył(a): So, 2 gru 2017, 00:27
Lokalizacja: Segmentation fault
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez troosk » Śr, 11 kwi 2018, 11:24

Mnie odpycha praca w fabrykach, produkcjach itd gdzie niby wiesz cos zrobic ale musisz miec kontakt z "kolegami". W tym polu nie da sie niczego nauczyc, wiec dla mnie to najgorsze. Ja sie skupiam na czynnosci, oni cos do mnie mowia. Ja ich nie slysze, bo jestem skupiony plus halasy, piski i inne nieprzyjemnosci.

Pracuje w sklepie z komorkami. Moj kontakt z ludzmi ogranicza sie do podawania produktow, drukowania paragonow i recytowania parametrow danego urzadzenia. Jako, ze jestem ekstrawertyczny to moge gadac i gadac. Gorzej z zauwazeniem czy ktos mnie slucha.
Ostatnio edytowano Śr, 11 kwi 2018, 11:35 przez troosk, łącznie edytowano 1 raz
troosk
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 11 kwi 2018, 11:19
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Diamentowy » Śr, 11 kwi 2018, 11:48

troosk napisał(a):Pracuje w sklepie z komorkami. Moj kontakt z ludzmi ogranicza sie do podawania produktow, drukowania paragonow i recytowania parametrow danego urzadzenia. Jako, ze jestem ekstrawertyczny to moge gadac i gadac. Gorzej z zauwazeniem czy ktos mnie slucha.


Nie znoszę takich sprzedawców. Nic się od nich nie można dowiedzieć. Tylko powtarzają to, co sam mogę przeczytać. Kupując jakiś produkt potrzebuję opinii jak to się sprawuje, jak bardzo sprzęt jest awaryjny itp. Nic bym od Ciebie nie kupił.
Avatar użytkownika
Diamentowy
 
Posty: 906
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2016, 19:28
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez troosk » Śr, 11 kwi 2018, 12:59

Dzięki. Na szczęście nie jestem amebą umysłową. Nauczylem sie dodawac rozne informacje nieoczywiste.Wystarczy odpowiednio duzo przeczytac. Wiekszosc ludzi wymaga prostych zdan i potwierdzania ich zdania.
troosk
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 11 kwi 2018, 11:19
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Witek034 » Śr, 11 kwi 2018, 16:24

troosk napisał(a):Mnie odpycha praca w fabrykach, produkcjach itd gdzie niby wiesz cos zrobic ale musisz miec kontakt z "kolegami". W tym polu nie da sie niczego nauczyc, wiec dla mnie to najgorsze. Ja sie skupiam na czynnosci, oni cos do mnie mowia. Ja ich nie slysze, bo jestem skupiony plus halasy, piski i inne nieprzyjemnosci.


A ja właśnie byłem przekonany, że praca na produkcji to właśnie ucieczka od uciążliwych relacji z klientami i że tam raz przełożony powie, co jak się robi, a później każdy jest zajęty swoim "zadaniem". Przydatna informacja.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez troosk » Śr, 11 kwi 2018, 18:49

Byłem zmuszony pracować na produkcji. Wytrzymałem miesiąc. Szybko ludzie złapali kontakt między sobą. Ja gadałem jedną osobą, która załatwiła mi tą pracę. To było jak powrót do szkoły. Nabijanie się z innych i obgadywanie to standard. W obecnej pracy czuję się lepiej. Mam trudności z odczytaniem nastroju ludzi ale oni przychodzą, odchodzą. Nie muszę z nimi gadać o bzdurach, a na konkretny temat.

Najgorzej jest gdy dana osoba wraca do mnie a ja nie pamiętam jej twarzy. Ale poza praca to tez przeszkadza.
troosk
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 11 kwi 2018, 11:19
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Deicide » Śr, 11 kwi 2018, 18:55

Ja właśnie nie mógłbym pracować z ludźmi przez to obrabianie d* za plecami każdemu, kogo właśnie nie ma w pobliżu.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez qw321 » Śr, 11 kwi 2018, 18:59

Ja nie mógłbym pracować z ludźmi dlatego, że są ludźmi.
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 4195
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Witek034 » Śr, 11 kwi 2018, 21:46

troosk napisał(a):Byłem zmuszony pracować na produkcji. Wytrzymałem miesiąc. Szybko ludzie złapali kontakt między sobą. Ja gadałem jedną osobą, która załatwiła mi tą pracę. To było jak powrót do szkoły. Nabijanie się z innych i obgadywanie to standard.


To na produkcji jest na to czas? Ja tylko raz w życiu trafiłem na taśmę przy pakowaniu truskawek w Anglii i była to praca non-stop, gdzie nie było czasu na podrapanie się, a co dopiero na rozglądanie się po otoczeniu, czy obgadywaniu kogoś.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Mruczanka » Pt, 13 kwi 2018, 14:02

Porfiria napisał(a):KAŻDY, który wymaga bezpośredniego lub telefonicznego kontaktu z ludźmi. Praca online, tylko online to jedyna opcja, żebym mogła pracować.


To ja mam tak samo.
Nie umiem rozmawiać z ludźmi, a co dopiero się z nimi dogadywać.
Jedyny kontakt jaki w miarę potrafię nawiązać, to pisemny.

troosk napisał(a):Mnie odpycha praca w fabrykach, produkcjach itd gdzie niby wiesz cos zrobic ale musisz miec kontakt z "kolegami". W tym polu nie da sie niczego nauczyc, wiec dla mnie to najgorsze. Ja sie skupiam na czynnosci, oni cos do mnie mowia. Ja ich nie slysze, bo jestem skupiony plus halasy, piski i inne nieprzyjemnosci.
...
Byłem zmuszony pracować na produkcji. Wytrzymałem miesiąc. Szybko ludzie złapali kontakt między sobą. Ja gadałem jedną osobą, która załatwiła mi tą pracę. To było jak powrót do szkoły. Nabijanie się z innych i obgadywanie to standard. W obecnej pracy czuję się lepiej. Mam trudności z odczytaniem nastroju ludzi ale oni przychodzą, odchodzą. Nie muszę z nimi gadać o bzdurach, a na konkretny temat.

Najgorzej jest gdy dana osoba wraca do mnie a ja nie pamiętam jej twarzy. Ale poza praca to tez przeszkadza.


Jakbym czytała o sobie, miałam bardzo podobne doświadczenia :roll:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Katrina » Pn, 4 cze 2018, 23:13

Jakie zawody mnie przerażają - tam gdzie jesteś oceniany przez ludzi i działasz pod presją czasu. Szczególnie jeśli ludzi oceniają bystrość mojego myślenia, intelekt. Potrafię się wtedy zaciąć jak płyta i przypominać debila. Ale co ciekawe jak nikt nie patrzy, to bardzo szybko składam myśli i piszę.
Ale powiem wam, że my mamy tak, że jak się do czegoś przyzwyczaimy, to nie jest tak źle, można zredukować znacznie lęk pod warunkiem, że często się styka z tym, co nas lęka i stopniowo podwyższa poprzeczkę. Przynajmniej ja tak mam. Nie mogę jednak nagle tej porzeczki obniżyć, bo lęk wraca jak znowu ja podwyższę.
Ostatnio edytowano Pn, 4 cze 2018, 23:15 przez Katrina, łącznie edytowano 1 raz
Na imię mi Huragan.
https://www.youtube.com/watch?v=rg0bKsmxZLQ
Avatar użytkownika
Katrina
 
Posty: 387
Dołączył(a): Pn, 4 cze 2018, 21:16
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Deicide » Pn, 4 cze 2018, 23:17

To terapia przez ekspozycję. Działa na wszelkie lęki, nie tylko społeczne.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Katrina » Pn, 4 cze 2018, 23:21

Racja, ale wypróbowałam ją na sobie :)
właśnie lękowcy muszą ciągle dbać o stykanie się tymi bodźcami stresowymi, bo lęk nie jest u nich przejścowy i jak skończy się terapię to wraca natychmiast niemal

kiedyś myślałam, że lęk to jest taka kwestia do pokonania, w sensie jednorazowego - raz pokonasz i już, a on po prostu jest jak wirus siedzi w nas i czasem atakuje :)
Ostatnio edytowano Pn, 4 cze 2018, 23:25 przez Katrina, łącznie edytowano 4 razy
Na imię mi Huragan.
https://www.youtube.com/watch?v=rg0bKsmxZLQ
Avatar użytkownika
Katrina
 
Posty: 387
Dołączył(a): Pn, 4 cze 2018, 21:16
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez enger369 » Cz, 8 paź 2020, 11:04

wszystkie
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Master/Pentium » Cz, 8 paź 2020, 20:47

Kontroler ruchu lotniczego i wszelkie pokrewne wymagające równoczesnej kontroli wielu rzeczy jednocześnie w chaotycznym środowisku.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez ABC72 » Cz, 8 paź 2020, 22:49

Master/Pentium napisał(a):Kontroler ruchu lotniczego .


Mnie też ten zawód najbardziej przeraża.
Nie widziałam na żywo takiego kontrolera przy pracy, ale widziałam w filmach - i zawsze przechodził mnie dreszcz, gdy pomyślałam, jak można to wykonywać.
Mnie przeraża też praca dróżnika na kolei - spokój, spokój i nagle trzeba zareagować OD RAZU i nie można - rzecz jasna - się "wyłączyć". Brr... :shock:
Ostatnio edytowano Cz, 8 paź 2020, 22:51 przez ABC72, łącznie edytowano 1 raz
ABC72
 
Posty: 1747
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 18:40
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Aspianna » Cz, 22 paź 2020, 07:16

- prostytucja
- polityk
- prokurator (korupcja, martwe ciała)
- strażacy (martwe ciała, wypadki samochodowe, pożary, ryzyko śmierci i poparzenia)
- policjant
- chirurg (nie odpycha mnie, ale przeraża ogromna odpowiedzialność)
- praca bez odpowiednich warunków higienicznych, sanitarnych
Ostatnio edytowano Cz, 22 paź 2020, 07:18 przez Aspianna, łącznie edytowano 1 raz
Aspianna
 
Posty: 196
Dołączył(a): So, 5 wrz 2020, 08:26
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Master/Pentium » Cz, 22 paź 2020, 07:24

Aspianna napisał(a):- prostytucja
- prokurator (korupcja, martwe ciała)

To wydaje mi się ciekawym zawodem. Sporo myślenia i reguł. Możliwość drobnej poprawy świata.
Martwe ciała już widziałem, nie stanowi to dla mnie istotnego problemu - to żywi ludzie są niebezpieczni. ;-)
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez KamiX » Cz, 22 paź 2020, 19:11

Hmm, na pewno nie mogłabym być ankieterką i naciągaczką na oferty w banku czy u operatorów telefonu, telewizji, neta itp, bo sama nienawidzę jak tacy do mnie dzwonią. Tak samo nie umiałabym pracować z dziećmi. No i nie mogłabym na pewno pracować w korpo ani w żadnej pracy w hałasie, z wiecznym kontaktem z ludźmi i poganianiem i zmuszaniem do podjęcia decyzji natychmiast.
KamiX
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz, 15 lut 2018, 21:28
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Mruczanka » Cz, 22 paź 2020, 20:24

Master/Pentium napisał(a):
Aspianna napisał(a):- prostytucja
- prokurator (korupcja, martwe ciała)

To wydaje mi się ciekawym zawodem. Sporo myślenia i reguł. Możliwość drobnej poprawy świata.
Martwe ciała już widziałem, nie stanowi to dla mnie istotnego problemu - to żywi ludzie są niebezpieczni. ;-)


Rozumiem, że masz na myśli zawód prokuratora, bo nie wiem gdzie w prostytucji myślenie i drobna poprawa świata? :lol:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Amelia » Cz, 22 paź 2020, 20:53

KamiX napisał(a):. No i nie mogłabym na pewno pracować w korpo ani w żadnej pracy w hałasie, z wiecznym kontaktem z ludźmi i poganianiem i zmuszaniem do podjęcia decyzji natychmiast.

Teraz w korpo akurat spokój, bo można pracować z domu i w przyszłości będzie tego coraz więcej, bo już przetestowane i świat się nie zawalił. Nie na wszystkich stanowiskach poganiają, można siedzieć i "procesować" coś w spokoju, albo pracować w systemie projektowym :)
Ostatnio edytowano Cz, 22 paź 2020, 20:55 przez Amelia, łącznie edytowano 1 raz
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Master/Pentium » Pt, 23 paź 2020, 07:48

Mruczanka napisał(a):
Master/Pentium napisał(a):
Aspianna napisał(a):- prostytucja
- prokurator (korupcja, martwe ciała)

To wydaje mi się ciekawym zawodem. Sporo myślenia i reguł. Możliwość drobnej poprawy świata.
Martwe ciała już widziałem, nie stanowi to dla mnie istotnego problemu - to żywi ludzie są niebezpieczni. ;-)


Rozumiem, że masz na myśli zawód prokuratora, bo nie wiem gdzie w prostytucji myślenie i drobna poprawa świata? :lol:

Zgadza się, zacytowałem więcej niż chciałem.
Avatar użytkownika
Master/Pentium
 
Posty: 5914
Dołączył(a): Cz, 11 lip 2013, 17:53
Lokalizacja: Lubin
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Aspianna » Pt, 23 paź 2020, 08:15

KamiX napisał(a):No i nie mogłabym na pewno pracować w korpo ani w żadnej pracy w hałasie, z wiecznym kontaktem z ludźmi i poganianiem i zmuszaniem do podjęcia decyzji natychmiast.


Teraz na szczęście już tak korporacje nie wyglądają, są strefy relaksu, strefy ciszy, pokoje ciszy, nawet miejsca do spania - tak jest w mojej firmie. Poganiania ani mobbingu w międzynarodowych korporacjach też już raczej nie ma, jest duży nacisk na komfort i zdrowie psychiczne, ale niestety pozostał stały kontakt z ludźmi i hałas - te ostatnie dwa bardzo mi przeszkadzają w codziennej pracy. Teraz na szczęście pracujemy zdalnie, co było moim marzeniem od wielu lat (szkoda, że do spełnienia marzenia była potrzebna pandemia).
Aspianna
 
Posty: 196
Dołączył(a): So, 5 wrz 2020, 08:26
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez piroman1981 » Śr, 17 lut 2021, 22:59

1. Przedstawiciel handlowy, akwizytor
2. Polityk (nienawidzę ściemniaczy i dwulicowców)
3. Marketer, specjalista PR
Ostatnio edytowano Śr, 17 lut 2021, 23:02 przez piroman1981, łącznie edytowano 1 raz
piroman1981
 
Posty: 286
Dołączył(a): So, 14 paź 2017, 20:42
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Witek034 » Śr, 17 lut 2021, 23:36

piroman1981 napisał(a):2. Polityk (nienawidzę ściemniaczy i dwulicowców)

Możesz sam nim zostać i nie być ściemniaczem - dasz dobry przykład:)
Żartuję oczywiście - wtedy by Cię nie wybrali, gdybyś był szczery.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Arthropod » Cz, 18 lut 2021, 08:12

Witek034 napisał(a):
piroman1981 napisał(a):2. Polityk (nienawidzę ściemniaczy i dwulicowców)

Możesz sam nim zostać i nie być ściemniaczem - dasz dobry przykład:)
Żartuję oczywiście - wtedy by Cię nie wybrali, gdybyś był szczery.

A jeśliby jakimś cudem wybrali szczerego polityka, to by później miał wypadek albo popełnił samobójstwo, bo byłby zbyt niewygodny dla innych polityków.
Avatar użytkownika
Arthropod
 
Posty: 1446
Dołączył(a): Cz, 9 kwi 2009, 23:00
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Witek034 » Cz, 18 lut 2021, 10:18

Arthropod napisał(a):A jeśliby jakimś cudem wybrali szczerego polityka, to by później miał wypadek albo popełnił samobójstwo, bo byłby zbyt niewygodny dla innych polityków.

Dokładnie.
Tu tylko chciałem zwrócić uwagę na taki paradoks, że oceniamy polityków jako nieuczciwych, ale przecież to my ich wybieramy. Są więc naszym "odbiciem". Nie oni są winni temu, że takich (jako społeczeństwo) nagradzamy głosem.
Ostatnio edytowano Cz, 18 lut 2021, 10:19 przez Witek034, łącznie edytowano 1 raz
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez piroman1981 » Cz, 18 lut 2021, 19:42

Witek034 napisał(a):
piroman1981 napisał(a):2. Polityk (nienawidzę ściemniaczy i dwulicowców)

Możesz sam nim zostać i nie być ściemniaczem - dasz dobry przykład:)
Żartuję oczywiście - wtedy by Cię nie wybrali, gdybyś był szczery.


Heheh a żebyś wiedział ;) trochę politycznych miałem okazję poobserwować pracując 6 lat w urzędzie, oni cholernie wyczuleni są na ludzi którzy walą wprost co kto mają w sercu. Z jednym nawet ię nieźle dogadałem a parę razy mi zwrócił uwagę żebym tak "jęzorem nie chlapał" i "popracował nad tym". Był też taki jeden radny z lokalnej gminy, który był rolnikiem i był tego typu prostym w komunikacji człowiekiem i o ile można było go za tą cechę naprawdę lubić to nie zrobił żadnej większej kariery partyjnej, chociaż na stołku radnego siedzi już kilkanaście lat.

Za to uprzejmi i poprawni politycznie krasomówcy i manipulanci komunikacyjni którzy jak coś mówili to miałeś od razu ochotę zadać przynajmniej dwa pytania żeby rozkminić o co dokładnie im chodziło (a widziałeś w tej rozmowie logicznie brak ciągłości, konsekwencji, zmienianie tematu i jedną wielką uprzejmą facjatę na pokaz - tak trochę jak w wywiadach których w mediach ci z sejmu udzielali) to skakali z jednego decyzyjnego stołka na drugi przy zmianie kadencji. To też jest jakaś predyspozycja zawodowa ;)

Witek034 napisał(a):Tu tylko chciałem zwrócić uwagę na taki paradoks, że oceniamy polityków jako nieuczciwych, ale przecież to my ich wybieramy. Są więc naszym "odbiciem". Nie oni są winni temu, że takich (jako społeczeństwo) nagradzamy głosem.


Och oni dobrze wiedzą co chcemy usłyszeć ;) badanie opinii publicznej np. na takim facebooku.

Arthropod napisał(a):A jeśliby jakimś cudem wybrali szczerego polityka, to by później miał wypadek albo popełnił samobójstwo, bo byłby zbyt niewygodny dla innych polityków.


Nawet by go nie wzięli z obawy że zacząłby za dużo gadać jakby któryś z jego "kolegów" go czymś zakulisowo wpienił ;)
Ostatnio edytowano Cz, 18 lut 2021, 19:45 przez piroman1981, łącznie edytowano 2 razy
piroman1981
 
Posty: 286
Dołączył(a): So, 14 paź 2017, 20:42
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez mokka99 » Wt, 23 lut 2021, 01:05

dało by się ominąć potrzebę posiadania polityków - 1) jest trudny to demokracja bezpośrednia i wymaga odpowiedzialnosci
2) sposób jest to jest monarchia -
mokka dzisiaj się odziała
w maki, romby i guziki.
I już nie chce Bolesławca
lecz nieborowskiej majoliki
W jej ogrodzie słychać Hałas,
drą się romby i guziki
nawet sam imć Halabala
nie ma takiej majoliki.
Avatar użytkownika
mokka99
 
Posty: 387
Dołączył(a): Śr, 17 kwi 2019, 16:17
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez enger369 » Pt, 16 kwi 2021, 09:53

piroman1981 napisał(a):Polityk (nienawidzę ściemniaczy i dwulicowców)

Z politykami jest taki paradoks, że im większa szuja, tym większe szanse ma na duże poparcie. A polityka, który chciałby coś sensownego zrobić, społeczeństwo by uznało za idiotę albo wariata i by nie miał szans na duże poparcie. Ludzie nie chcą, żeby rządził ktoś uczciwy i sensowny i dotyczy to nie tylko branży politycznej.
Ostatnio edytowano Pt, 16 kwi 2021, 09:56 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Deicide » Pt, 16 kwi 2021, 10:16

Ludzie uwielbiają się oszukiwać.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Mruczanka » So, 17 kwi 2021, 14:35

enger369 napisał(a):
piroman1981 napisał(a):Polityk (nienawidzę ściemniaczy i dwulicowców)

Z politykami jest taki paradoks, że im większa szuja, tym większe szanse ma na duże poparcie. A polityka, który chciałby coś sensownego zrobić, społeczeństwo by uznało za idiotę albo wariata i by nie miał szans na duże poparcie. Ludzie nie chcą, żeby rządził ktoś uczciwy i sensowny i dotyczy to nie tylko branży politycznej.


Vide Korwin, facet który mówi jak jest naprawdę, a że czasem palnie coś głupiego inni od razu to podchwytują i przekręcają jego słowa tak, że wychodzi na szura.
Co prawda on od tylu lat siedzi w polityce, że widać iż jest tam bardziej dla zabawy niż na poważnie, ale jest świetnym przykładem na to, że publiczne mówienie prawdy nie jest mile widziane.

Deicide napisał(a):Ludzie uwielbiają się oszukiwać.


I to jest dla mnie jedna z tych nieodgadnionych zagadek wrzechświata, dlaczego tak jest?
Człowiek, jako chyba jedyna istota na Ziemii jest zaprogramowana na kłamstwo.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Nemo XY » So, 17 kwi 2021, 15:03

Zadziwiają mnie kobiety które podziwiają wymierzone przeciw nim poglądy Korwina:
https://www.wprost.pl/oscary/10339960/k ... emach.html
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Jakie zawody was przerażają / odpychają

Postprzez Deicide » So, 17 kwi 2021, 15:20

Mruczanka napisał(a):I to jest dla mnie jedna z tych nieodgadnionych zagadek wrzechświata, dlaczego tak jest?

Pewnie, żeby mieć nadzieję na coś lepszego. Ludzie nie mogliby żyć ze świadomością, że już im się byt nie poprawi.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości