Nadciśnienie

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Nadciśnienie

Postprzez asperger » Pt, 17 sie 2018, 00:23

Jak oceniacie wiarygodność informacji zawartych tutaj? Dlaczego uważacie, że wiarygodne/niewiarygodne?
http://nadcisnienie.naturalneleczenie.com.pl
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Re: Nadciśnienie

Postprzez Wrotek » Pt, 17 sie 2018, 09:24

Co do strony o nadciśnieniu, to jednak mocne paplanie.

Po pierwsze, styl życia nie uleczy każdego. Wszyscy u mnie w rodzinie mają nadciśnienie. Schudłem, jeżdżę na rowerze, chodzę na siłownię, ale zasadniczo ciśnienia mi to nie zmniejszyło. Miałem okresowe spadki, ale to teraz gdy mam dużą aktywność, mam mocniejsze leki.
dietę też mam lepszą niż kiedyś.

Po drugie, wiele leków zaś jest starych i znanych, u większości ludzi nie wywołujących skutków ubocznych. Ich cena też niekoniecznie jest wysoka. Wczoraj awaryjnie kupowałem jeden z preparatów o najwyższej dawce, bez refundacji za 12,29.

Przy refundacji zwykłej to chyba z 3 zł. Na miesiąc.

Ogólnie - brak w tekście twardych odniesień.

W innych tekstach -posiłkuje się linkami do badań naukowych (a nie innych tekstów), co na plus. Więc uznałbym to za względnei wiarygodne.
Złapaliśmy czarownice, czy możemy je spalić?
Avatar użytkownika
Wrotek
 
Posty: 2004
Dołączył(a): Cz, 30 mar 2017, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: M

Re: Nadciśnienie

Postprzez qw321 » Pt, 17 sie 2018, 21:47

Każdemu na pewno nie, ale myślę, że wielu osobom mógłby pomóc. Ja też mam problemy z nadciśnieniem. Kiedyś pytałeś Wrotek o to, ale nie miałem nastroju, a przede wszystkim, ostatnio czasu żeby odpisać. Ciśnienie mam dość wysokie. Za każdym razem gdy jestem w przychodni mierzą mi ciśnienie i lekarz i pielęgniarka są tym trochę zaniepokojeni. Przynajmniej 3 razy mierzyli mi tam ciśnienie i ostatnie wyniki pokazują ponad 170 na ileś tam. Dwa razy już się zdarzyło, że po zmierzeniu ciśnienia, po konsultacji z lekarzem pielęgniarka podała mi jakąś tabletkę na zbicie ciśnienia. Nie dość, że czekałem tyle czasu w poczekalni to jeszcze musiałem czekać dodatkowe pół godziny na efekty działania tabletki i powtórne badanie. Ciśnienie wtedy spadało, ale i tak nie było idealne. Lekarz w końcu dał mi książeczkę do zapisywania wyników pomiarów i kazał mi codziennie mierzyć ciśnienie, ale ten aparat co mam jest chyba zepsuty i nie robię tego.

Mówiąc zdrowy styl życia chodzi o nie tylko ciało, ale psychikę też. Mnie się wydaje, że w moim wypadku przyczyną nadciśnienia mogą być zszarpane nerwy. Ja np. jestem bardzo szczupły, nie jem niezdrowych rzeczy na co dzień. Fast foody to dla mnie obcy temat. Zdarza mi się troszeczkę przesadzić z alkoholem, ale to też raz na jakiś czas. W porównaniu do innych wydaje mi się, że przesadą jest mówić o tym jak o przesadzie. Często jednak odczuwam niepokój i podenerwowanie, tym bardziej po wyjściu z domu, gdzie dociera do mnie tyle bodźców. Często jestem potem przeciążony. Czuję, że jest to wszystko bardzo niezdrowe dla serca, mocno je to wszystko obciąża, powoduje szybsze bicie.

Czasami trzeba odpocząć, nie dość, że fizycznie to jeszcze psychicznie, a ja tego chyba nie umiem robić. Gdy mi się to udaje tracę wtedy kontakt z rzeczywistością, ze światem zewnętrznym, bo zamykam się w sobie. Gdy wyjdę z domu po kilku dniach siedzenia w odosobnieniu i w mroku czuję i zachowuję się jak dzikus, który po raz pierwszy widzi jakieś rzeczy. Potem się z tym oswajam, żyję pośród tego wszystkiego, widzę co się dzieje, jak ten świat wygląda, jacy są ludzie. Podnosi mi to wszystko ciśnienie i muszę odpocząć. Zamykam się wtedy w pokoju na kilka, a bywa, że nawet na kilkanaście dni. I tak w koło panie Macieju - śmieszne jest też trochę to powiedzonko i dziwne, nie?
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 4195
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: Nadciśnienie

Postprzez Wrotek » So, 18 sie 2018, 08:41

Nie wiem czy wielu uleczy. Zdrowy styl życia na pewno pomaga na nadciśnienie, ale tezą tekstu jest, że pójście do lekarza to pójście na łatwiznę, a tylko styl życia pomoże. A to bzdura. Są osoby które mają nadciśnienia przez złą dietę i brak ruchu, ale nie wiem czy są w większości. Ogólnie redukcja soli, zdrowa dieta i ruch pomogą na nadcisnienie, ale bez cudów. Powinny być uzupełnieniem terapii lekowej.

A co do Twoich problemów: alkohol wskazuje się za czynnik nadciśnienia. Jak pamiętam masz jeszcze problem z nerkami, a to też ma wpływ na nadciśnienie. Niektóre leki na nerki są zarazem lekami na nadciśnienie.
Złapaliśmy czarownice, czy możemy je spalić?
Avatar użytkownika
Wrotek
 
Posty: 2004
Dołączył(a): Cz, 30 mar 2017, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: M

Re: Nadciśnienie

Postprzez asperger » N, 26 sie 2018, 23:15

A co sądzicie o zalecanych tu dawkach omega 3?
http://nadcisnienie.naturalneleczenie.c ... mega3.html
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron