ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Dead by midnight » Cz, 3 sty 2019, 19:11

U mojego dziecka zdiagnozowano spektrum autyzmu
U mnie mam gorszy okres kryzys
Ale jak mi tlumaczyla babka diagnoze to duzo rzeczy sie pokrywalo ze mna
Zrobiłem ten test w necie i tak raczej nie wiem
To chyba jednak tylko wymowka dla bezczynności
Dead by midnight
 

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez nonkan » Pt, 4 sty 2019, 21:19

Może coś być na rzeczy.

Wygląda na to, że rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu stosunkowo często mają jego cechy.
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Dead by midnight » So, 5 sty 2019, 01:41

To co ja mam robic?
Dead by midnight
 

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Aerrae » So, 5 sty 2019, 19:57

Ale z czym?
Z dzieckiem? Z sobą?
Masz jakiś konkretny problem?
Do tej pory przecież jakoś funkcjonowałeś, samo podejrzenie spektrum przecież nie sprawia, że Ci się pogarsza ;) Masz kryzys, ok, może trudniejszy okres, tak bywa. Niezależnie od neurotypowości czy też nie.
Aerrae
 
Posty: 2936
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez nonkan » So, 5 sty 2019, 21:27

Jeżeli podejrzewasz u siebie zaburzenia ze spektrum autyzmu, to może warto powiedzieć o tym specjaliście? Wydaje się, że jeżeli masz ASD, to jesteś osobą wysokofunkcjonującą, bo masz rodzinę, pewnie i pracę.
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Dead by midnight » Wt, 8 sty 2019, 02:17

Juz nie mam pracy
W ogole raz w zyciu tylko pracowalem dluzej niz rok...
Ja to bardziej w druga stronę.. szukam przyczyny
Dziecko mam tylko dlatego ze dziewczyna (byla/jest chora/zaburzona)
W sumie po miesiacu zaczelismy z soba sypiac bez zabezpieczenia (mialem wtedy 18lat, wkrecilem sobie ze jestem bezplodny)
Dzieki za Wasze opinie!! Mimo ze wiem ze nie ułatwiam!
Dead by midnight
 

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez nonkan » Wt, 8 sty 2019, 23:00

O co chodzi w stwierdzeniu "ja to bardziej w drugą stronę"?

Przez kilka miesięcy miałem pracę dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Ofertę znaleziono podczas spotkania w fundacji pomagającej niepełnosprawnym. Miałem też bardzo krótką pracę bez orzeczenia, ale to było tylko osiem dni po godzinie na dobę. Pierwszą pracę znalazłem, gdy miałem około 26 lat.
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Dead by midnight » Śr, 9 sty 2019, 03:52

No ja to akurat pracowalem po kilka-kilkanascie miesiecy..
Ale kazdy dzien to bylo pieklo tyle ze mialem motywacje ktore pomagaly mi o tym nie myslec...
Ale rozumeim ze gdybym mial ZA to bym nie dal rady tyle wytrzymac

Ja to nie podejrzewam u siebie ASD tylko raczej szukam przyczyny czemu mi sie tak zycie rozjwalilo
Dead by midnight
 

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Diamentowy » Śr, 9 sty 2019, 08:32

Dead by midnight napisał(a):W ogole raz w zyciu tylko pracowalem dluzej niz rok...


Ja też ciągle traciłem pracę albo sam odchodziłem. Tylko w jednej pracy byłem dłużej. To była praca "państwowa" ale i tak się męczyłem. Dopiero gdy zacząłem pracować na własny rachunek to zaznałem trochę spokoju. Najlepiej było gdy miałem ograniczony osobisty kontakt z klientami. Taka praca jest dla mnie odpowiednia. Niesie to jednak ze sobą ryzyko - praca na własny rachunek. Ale warto spróbować, inaczej możesz się męczyć bez końca.

No i zacznij się powoli przyzwyczajać do swojej inności. Można to jakoś ogarnąć i sobie poradzić, pewnie nawet całkiem nieźle. Cudów nie będzie ale da się żyć. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Diamentowy
 
Posty: 906
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2016, 19:28
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Witek034 » Śr, 9 sty 2019, 14:56

Diamentowy napisał(a): Dopiero gdy zacząłem pracować na własny rachunek to zaznałem trochę spokoju. Najlepiej było gdy miałem ograniczony osobisty kontakt z klientami.


Można wiedzieć jaka to działalność (branża)?
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Diamentowy » Śr, 9 sty 2019, 16:07

Witek034 napisał(a):
Diamentowy napisał(a): Dopiero gdy zacząłem pracować na własny rachunek to zaznałem trochę spokoju. Najlepiej było gdy miałem ograniczony osobisty kontakt z klientami.


Można wiedzieć jaka to działalność (branża)?


Ogólnie rzecz ujmując niszowa produkcja eko- coś tam i sprzedaż internetowa.
Produkcja szła dobrze ale w sprzedaży jestem noga.
Avatar użytkownika
Diamentowy
 
Posty: 906
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2016, 19:28
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez nonkan » Śr, 9 sty 2019, 23:01

Dead by midnight napisał(a):No ja to akurat pracowalem po kilka-kilkanascie miesiecy..
Ale kazdy dzien to bylo pieklo tyle ze mialem motywacje ktore pomagaly mi o tym nie myslec...
Ale rozumeim ze gdybym mial ZA to bym nie dal rady tyle wytrzymac

Ja to nie podejrzewam u siebie ASD tylko raczej szukam przyczyny czemu mi sie tak zycie rozjwalilo

Myślę, że nawet gdybyś miał ZA, to mógłbyś jakoś wytrzymać w pracy. Nie wykluczyłbym, że masz pewne cechy autystyczne czy może nawet kliniczny przypadek ZA.

Ja w pracy nie mam bezpośredniego, bliskiego kontaktu z ludźmi, chociaż przelotne kontakty z nimi mam w niej bardzo często. Moja praca jest dość niewygodna, gdy jest zimno lub pada. Nie przedłużyłem umowy.
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Dbm » So, 12 sty 2019, 17:34

Ja az takiego totalnego problemu w krótkoterminowych relacjach nie mam.
Czasem sie osmiesze
Czasem mi gdzies ucieknie koncentracja
Ale ogolnie nie jest to nagminne.
Gorzej za to z dlugoterminowymi relacjami.. mam sobie powiedzmy jakiegos "przyjaciela" a potem nie wiadomo czemu przestaje sie odzywac - w najlepszym razie..
Dbm
 

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez nonkan » So, 12 sty 2019, 21:22

Nie wykluczam tego, że masz zespół Aspergera czy przynajmniej cechy autystyczne. Wygląda na to, że jakieś problemy w relacjach społecznych jednak masz.

Czy masz problemy z rozpoznawaniem ludzi, twarzy? Czy doświadczasz przeładowania sensorycznego, jesteś nadmiernie wrażliwy na bodźce zmysłowe? Czy masz czynności, które musisz wykonywać w określonej kolejności?

Czy słyszałeś o czymś takim jak zaburzenie uczenia się pozawerbalnego, upośledzenie zdolności niewerbalnego uczenia się (NLD, NVLD, ang. nonverbal learning disability)?
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez Dbm » N, 13 sty 2019, 09:38

Czesto mam tak ze nie jestem pewien czy dana osoba to jest taka osoba albo mi sie wydaje ze to jest taka osoba ale przy blizszym przyjrzeniu sie okazuje ze to jendak nie ta osoba, chociaż w dzieciństwie było z tyn gorzej.
Co do bodzcow sensorycznych mocniej niz innych meczy mnie halas - zrezygnowalem z tego powodu z pracy, najpierw próbowałem nosić zatyczki, ale mnie wysmiali... ale to nie jest tak ze sprawialo mi to bol, tylko meczylo.
Jeszcze placz dziecka odczuwam nieprzyjemnie... tak powiedzmy jak jest jak sie zacisnie zeby i przestanie oddychac mniej więcej uczucie.
Jak robie cos dłużej to potem szczegolnie przy zasypianiu ma to (dzwiek i obrazy w glowie) ale tak to chyba ma wielu ludzi..

Co do tej okreslonej kolejnosci to nie mam jakiegoś fetyszu (?) ale czasem jak sobie ubzduram to nie potrafie sie zmotywowac do jednej rzeczy dopoki nie zrobię drugiej..
Dbm
 

Re: ZA spektrum dziecko depresja leki nerwica wtf pozdrawiam

Postprzez nonkan » Pn, 14 sty 2019, 20:45

Masz problemy z kontaktem wzrokowym, nieadekwatną mimiką, dystansami interpersonalnymi?
Masz znajomych, przyjaciół? Miałeś potrzebę ich posiadania w dzieciństwie?
Masz jakieś obsesyjne czy zawężone zainteresowania?
Masz zachowania autostymulacyjne, tzw. stimy (np. chodzenie bez celu (zwłaszcza, gdy towarzyszy temu pobudzenie, ekscytacja), machanie rękami, kołysanie się, chodzenie na palcach, klepanie po udach, wydawanie dźwięków itp.)?
nonkan
 
Posty: 9497
Dołączył(a): So, 23 sie 2014, 19:44
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości