SA i renta socjalna

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: SA i renta socjalna

Postprzez Amelia » Wt, 30 kwi 2019, 11:48

Aerrae napisał(a):Moi rodzice stosowali klapsy, bicie klapkiem, niby nie mocne. I owszem, ból był chwilowy, szybko przechodził. Ale NIGDY, przenigdy nie chciałabym, żeby moje dziecko żywiło do mnie takie uczucia jakie ja żywiłam w tamtych momentach do moich rodziców.

U mnie podobnie, z tym że wtedy nie miałam dużych pretensji do rodziców, tylko do siebie. Poczucie że nie zasługuję na lepsze traktowani że strony innych, bo nie jestem dostatecznie dobra, niestety wraca.
Za to teraz, gdy więcej rozumiem, maleje szacunek do rodziców i poczucie, że jestem im cokolwiek winna.
Ostatnio edytowano Wt, 30 kwi 2019, 11:51 przez Amelia, łącznie edytowano 1 raz
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: SA i renta socjalna

Postprzez Deicide » Wt, 30 kwi 2019, 13:09

Diamentowy napisał(a):Psychiatra to lekarz. Mają większą zdolność rzeczywistej pomocy. Przynajmniej powinni mieć. I mogą przepisać leki.

Psychiatria jest zdegenerowana. Wizyta trwa 15 minut, lekarz zapyta o parę objawów i wypisze lek albo skierowanie na psychoterapię. Psychiatrzy dłuższą rozmowę z pacjentem oddali terapeutom. Czasy Kępińskiego, który był podobno zaangażowany, skończyły się.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: SA i renta socjalna

Postprzez Aerrae » Wt, 30 kwi 2019, 14:28

Hmmm, my z młodym w poradni mamy co pół roku wizytę u psychiatry, nawet jak nic niepokojącego się nie dzieje, taką kontrolną. Trwa pół godziny minimum i oprócz pytań o możliwe problemy, psychiatra wypytuje o praktycznie wszystko. I mnie, i jego. Na lekach młody nie jest, mam w domu Hydroksyzyne, kupioną na wszelki wypadek (jak młody miał mocno stresowe sytuacje w szkole, zmieniał się wychowawca), ale nie użyliśmy do tej pory ani razu.
Aerrae
 
Posty: 2936
Dołączył(a): Pn, 13 lip 2015, 11:29
Płeć: K

Re: SA i renta socjalna

Postprzez Deicide » Wt, 30 kwi 2019, 16:42

W różnych ośrodkach jest różnie i może odpłatnie ciut lepiej. Kiedyś w CZD miałem ponad dwugodzinne wizyty, ale psychiatrożka była chyba drugi dzień w pracy i wmawiała mojej matce, że mam psychozę, potrzebuję dużych dawek leków przeciwpsychotycznych. W późniejszym moim życiu nikt tego rozpoznania nie potwierdził. Może celowo wybierałem złą przychodnię, bo mam trochę masochistycznych skłonności, ale u mnie na osiedlu psychiatra jest na odwal, za to jest dobry terapeuta.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: SA i renta socjalna

Postprzez ABC72 » Wt, 30 kwi 2019, 22:08

Amelia napisał(a):ABC72 i Diamentowy - widzicie tylko dwa rozwiązania - ciąganie po psychiatrach albo bicie dziecka.

A mi by się ewidentnie przydał psychiatra albo terapeuta w dzieciństwie.


Mi może też by się przydał, gdyby z XXI wieku przeniósł się w lata 1970 - 80, bo na te lata przypadało moje dzieciństwo.
Jednak z tego, co wiem, podróżowanie w czasie (zwłaszcza wstecz) nie jest możliwe ;-) W tamtych czasach psychiatra mógłby zrobić mi wyłącznie krzywdę.
ABC72
 
Posty: 1747
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 18:40
Płeć: K

Re: SA i renta socjalna

Postprzez Deicide » Wt, 30 kwi 2019, 22:17

Czytałem u Bilikiewicza jakie wtedy leki były. Trucizny jakieś.
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 35 gości

cron