Forum potrzebuje moderatora

Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Damazy » Cz, 16 kwi 2020, 13:07

Jako że oficjalnie nie pełnię już funkcji moderatora, uznałem, że zawiadomię o tym, jak i o potrzebie osoby/osób na me miejsce, społeczność naszego forum. Od dawna noszę się z zamiarem pauzy od tej funkcji, a teraz uświadomiłem sobie dodatkowo, że moje posty budzą zniesmaczenie (co prawda nie na szerszym forum, ale jednak). Jeśli mam być obciążeniem, dobra, zejdę zgorszonym osobom z oczu. Sądziłem, że działy prywatne coś w swej prywatności znaczą i mogę się tam otworzyć z kwestii dotyczącej stanu swojego zdrowia, nawet jeśli temat będzie trudny i krępujący - niestety, wielce się pomyliłem. Zapomniałem, że niektóre osoby mają za nic zacisze prywatnych rejonów forum, od dawna zresztą deklarując własny w prywatności działów sprzeciw. Nie podoba się klimat, jest "pleśniowo-sraczkowo-siusiakowy"? To go zmień, wpłyń na inny stan rzeczy! Możliwości mamy. Nie pasuje, że "wszystko ląduje w kilku ogólnych wątkach"? Postąp inaczej i zamist pisać o tym w gadajmy tu sobie do woli, zgłoś uwagę w stosownym do tego dziale: Uwagi techniczno-organizacyjne o funkcjonowaniu forum. Bo marudzić jest najłatwiej.
Ostatnio edytowano Cz, 16 kwi 2020, 13:09 przez Damazy, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1304
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Horka » Cz, 16 kwi 2020, 13:52

Damazy! Ale ja nie sądzę, że tutaj chodziło akurat o Twoje posty, z działu prywatnego, tylko raczej o ogólnie niski poziom rozmów i przerzucanie się głupimi, krótkimi, a często także dość obrzydliwymi wiadomościami, które nic konstruktywnego nie wnoszą - no, może poza tym, że osobie zainteresowanej udało się zmniejszyć napięcie związane z OCD albo zwrócić na siebie uwagę czymś szczególnie ohydnym. Oczywiście mogę się mylić,to mój, subiektywny odbiór tego, jak wygląda ostatnio forum. I wydaje mi się, że moderacja niezbyt wiele by tu wniosła - bo ogólnie poziom forum i rozmów na nim bardzo zależy od użytkowników i tego, jakie akurat mają potrzeby. Może faktycznie jakimś rozwiązaniem było by dodatkowe wprowadzenie jakiejś formy czatu, czy czegoś podobnego, gdzie można było by się dzielić takimi krótkimi uwagami nt. dnia codziennego - choć temu chyba właśnie miał służyć dział "gadajmy tu sobie do woli". Ewentualnie może otwarcie jakiegoś dodatkowego działu prywatnego dla użytkowników, którzy potrzebują większej atencji, tak, by tam mogli się dzielić swoimi codziennymi przemyśleniami? I ja sama też się czuję trochę hmmm... winna, bo często mam potrzebę jakiegoś kontaktu z innym człowiekiem, a nie mam czasu, bo się czuję przytłoczona niezrobioną robotę, która nade mną wisi i piszę jakieś krótkie posty o niczym, chyba tak żeby poczuć, ze jeszcze żyję... Z resztą nawet teraz mam zaległe dwie odpowiedzi na posty Aerrae, jeden o lasach, a drugi o koronawirusie, ale że mają być dłuższe i z załącznikami, to nie mogę usiąść i spokojnie napisać...
Z tego samego powodu nie "piszę się" na moderację - raz, że nie mam czasu, dwa - że przy moim często niezdrowo purytańskim podejściu do niektórych spraw wycięłabym 1/2 postów niektórych osób :D, trzy - że się nie znam i doprowadziłabym do wybuchu forum, zawieszenia serwerów i takich tam, bo mnie sprzęta elektroniczne nie lubią, cztery - /po 1 najważniejsze!/ że to jest jednak aspi forum, a mi ZA nie stwierdzono, więc czułabym sie bardzo nie namiejscu.
Damazy - bardzo Cię proszę, nie bierz tego do siebie i się nie obrażaj. Świat się na Tobie nie kończy - zarówno w tych pozytywnych rzeczach, jak i ...negatywnych i nie powinno się brać wszystkich rzuconych luźno uwag do siebie. (piszę to, ale samej mi się zrobiło przykro po poście Mruni, bo zaczęłam się zastanawiać, czy nie chodzi o mnie, więc możemy sobie przybić "egocentryczną piąteczkę" ;) ). W moim odbiorze Twój post w żaden sposób nie naruszył zasad netykiety - napisałeś go w dziale prywatnym, z odpowiednio dobranym tytułem, nie podając jakichś hmmmm.... obrazowych szczegółów. Więc wydaje mi się, ze nie o niego chodziło - aczkolwiek mogę się mylić. Myśle, ze najlepszym rozwiazaniem było by nie przejmowanie się na wyrost, nie branie do siebie i nie obrażanie się, tylko napisanie do osoby, którą uważasz, ze zniesmaczyłeś na PW z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Hmmm? :)
I proszę, zebyś się nie poczuł przezemnie jakoś zaatakowany, czy coś, piszę to wszystko w dobrej wierze i przy bardzo poytywnym nastawieniu do Twojej osoby - natomiast uważam, że reakcja Twoja jest w tym wypadku przesadzona.
I przepraszam za mały offtop tutaj ;)
[nie mam ZA]
Avatar użytkownika
Horka
 
Posty: 832
Dołączył(a): Wt, 8 sie 2017, 22:49
Płeć: K

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Amelia » Pt, 17 kwi 2020, 00:42

Damazy, w ogóle nie chodziło mi o Twoje posty (Horka już to świetnie wyjaśniła).

Przyznam, że bardzo niekomfortowo się czuję jak się o mnie mówi tak jakoś trzecioosobowo i zakuluarowo, nie wiem czy to jest zamierzone, czy to jakaś próba udelikacenia przekazu, więc niniejszym komunikuję, że zupełnie nietrafiona :)

I jeszcze konkretnie:
Pisząc "pleśniowo-sraczkowo-siusiakowo" starałam się zażartować rozszerzając swoją wypowiedź o radosnej twórczości Deicide. To chyba jasno wynika z kontekstu, postów poprzednich i następujących ten właśnie: http://aspi.net.pl/post233281.html#p233281
Kurczę, raz na sto lat pozwoliłam sobie na rubaszny żart w hydeparkowej rynsztokowej konwencji, pisząc "rzygać się chce", i myślałam, że się przyłączyłeś pisząc "wypierdalam", a tu się okazuje, że wziąłeś coś do siebie i pisałeś na serio..

Nie chodziło mi o potoczność/wulgarność samą w sobie, tylko o ilość i proporcje, wydaje mi sie, że jasno to doprecyzowałam. Większość aktywności forumowej koncentruje się teraz w hydeparku i proporcje są przez to inne.

Zdziwiłam się też, bo przecież Ty i ja mieliśmy kiedyś dyskusję, w której broniłam prawa do wolności słowa i potoczności (czy też wulgarności). I krytykowałam dziwną cenzurę, którą narzuciłeś w tej kwestii. Nic się nie zmieniło w moich poglądach :P
http://aspi.net.pl/post212716.html#p212716

Twoje wątki w dziale prywatnym tym bardziej nie wydają mi się wulgarne. Ot, normalne przedstawienie ludzkiego problemu w celu konsultacji.

Zapomniałem, że niektóre osoby mają za nic zacisze prywatnych rejonów forum, od dawna zresztą deklarując własny w prywatności działów sprzeciw.

Fakt, że nie jestem tam aktywna, bo uważam, że nie powinno być podziałów na forum (kryteria wstępu są moim zdaniem bardzo kontrowersyjne), ale zawsze podkreślam, że rozumiem, iż niektórzy mają potrzebę prywatności. Czy kiedykolwiek wyrażałam się z brakiem szacunku o tym dziale lub prywatnych treściach tam umieszczonych? Natomiast czasem na forum ogólnym krytykuję kryteria i złudne poczucie prywatności.

Nie podoba się klimat, jest "pleśniowo-sraczkowo-siusiakowy"? To go zmień, wpłyń na inny stan rzeczy! Możliwości mamy. Nie pasuje, że "wszystko ląduje w kilku ogólnych wątkach"? Postąp inaczej i zamist pisać o tym w gadajmy tu sobie do woli, zgłoś uwagę w stosownym do tego dziale: Uwagi techniczno-organizacyjne o funkcjonowaniu forum. Bo marudzić jest najłatwiej.

Może źle się wyraziłam. To nie była też żadna sugestia dla moderatora. Nie domagam się osobnych wątków dla sraczki, pleśni (choć to mogą być też całkiem poważne tematy) ani nawet dla żartów o siusiakach. Hydepark jest OK.
Ostatnio edytowano Pt, 17 kwi 2020, 00:52 przez Amelia, łącznie edytowano 2 razy
Amelia
 
Posty: 6934
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Damazy » Pt, 17 kwi 2020, 15:11

Przepraszam Cię w takim razie Amelio, wybacz mi ten błąd i fatalne nieporozumienie. Nie pasowałoby to z resztą do Ciebie, ale nie wiem czemu bardziej zwróciłem uwagę na podobieństwo poruszonego przez siebie tematu ze zdaniem, jakie napisałaś. Nie wiem, jak mam się teraz wygrzebać z sytuacji, w jakiej Cię postawiłem... Ujmę to tak: ja nie posądzałbym Cię o taką aluzję, skąd może tak się zdenerwowałem w pewnym zaskoczeniu, bo właśnie bym Cię o coś takiego nie posądzał; a z drugiej strony i Ty chyba mi uwierzysz, że czekałem i liczyłem do końca, iż przedstawisz mi inną wersję niż ta przeze mnie wysnuta, jakiej się najbardziej obawiałem. Oczywiście Ci wierzę i zarazem cieszę się tym, jak się to szczęśliwie wyjaśniło. Raz jeszcze przepraszam, także za fatygę, żeby mi to wyjaśnić.

Dziękuję Horko, jesteś Aniołem.

W temacie moderatora, wierzę drodzy Forumowicze, że znajdziemy jakieś rozwiązanie na zaistniałą sytuację, w której chciałbym od moderowania odpocząć i potrzebuję zmiennika. I temat ten nie ma nic wspólnego z moim fochem, jedynie wcześniej pod wpływem emocji w takiej zależności to przestawiłem. Powinno być w tym wątku bez fochów - tak, jak napisała Horka, sugerując w pewnym momencie offtop.
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1304
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Amelia » Pt, 17 kwi 2020, 23:51

Damazy napisał(a):Raz jeszcze przepraszam, także za fatygę, żeby mi to wyjaśnić.

Damazy, nie ma problemu, i nie przejmuj się :)
Na własne życzenie się rozpisałam.
Dobrze, że się podzieliłeś co myślisz, zamiast się tym zadręczać lub rozwijać w sobie niechęć.

Dziękuję Horko, jesteś Aniołem.

Też dziękuję, Horka @->- Przemiły post i ciekawe pomysły.

W temacie moderatora napiszę jeszcze w kolejnym poście.
Ostatnio edytowano So, 18 kwi 2020, 00:13 przez Amelia, łącznie edytowano 2 razy
Amelia
 
Posty: 6934
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Damazy » Pn, 28 wrz 2020, 20:36

Wyłońcie nowego moderatora na moje miejsce. Jeśli o mnie chodzi, niebawem opuszczam to forum drodzy Koledzy i Koleżanki. :przytul: Robię to jako moderator (na dobrą sprawę już były) i jako użytkownik. O tym, że odchodzę z moderencji informowałem już dawno tak zespół moderencji, jak i Was w tym wątku na długo przed niniejszą deklaracją. Czas na poszukanie odpowiednich kandydatów mieliście, zwłaszcza zespół moderencji był przeze mnie nie raz informowany; więc proszę nie mieć do mnie pretensji, jeśli zmyję się za dwa dni i już nie wpadnę więcej na forum. Co do opuszczenia forum przeze mnie w ogóle, jako użytkownika, jest to również decyzja przeze mnie przemyślana i w odpowiednim wątku pożegnam się stosowniej.
Ostatnio edytowano Pn, 28 wrz 2020, 20:59 przez Damazy, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1304
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez qw321 » Pn, 28 wrz 2020, 21:10

:(
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 3536
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Damazy » Wt, 29 wrz 2020, 17:40

A może nowiudka? Jak chciała na moderatora, były bodajże głosy sprzeciwu. Ale przynajmniej chciała coś robić dla forum, w odróżnieniu od Was. :p

qw321, ale to nie jest odejście, jakbym się obrażał, czy jakbyśmy spędzili ze sobą tyle czasu, że byśmy się niesamowicie ze sobą zżyli. Od pewnego czasu piszę na forum, jak może zauważyłeś, mniej niż kiedyś; więc też i bywam tu rzadziej. Odchodzę teraz, ale nie wiadomo, czy nie wrócę tu za parę lat :arrow: ale też nie chcę niczego obiecać. To po prostu, jakbym się odłączał od grupy w górach, aby podążyć własnym szlakiem, z pozdrowieńczym pożegnaniem z uśmiechem na ustach. ;-)
Ostatnio edytowano Wt, 29 wrz 2020, 17:51 przez Damazy, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1304
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez qw321 » Wt, 29 wrz 2020, 18:19

No dooobrze, rozumiem. Masz jakieś powody. Szkoda tak czy inaczej, nawet jeśli mało ostatnio pisałeś. To nic, ważna jest jako taka obecność :)

Nowiudka mówiła, że już od dawna nie zagląda na forum.
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 3536
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Amelia » Wt, 29 wrz 2020, 18:35

Damazy, wielkie dzięki za kawał dobrej roboty dla forum - gotowość do pomocy i aktywność!
Udanego odpoczynku :)
Amelia
 
Posty: 6934
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Damazy » Wt, 29 wrz 2020, 18:50

Amelia napisał(a):Damazy, wielkie dzięki za kawał dobrej roboty dla forum - gotowość do pomocy i aktywność!

Bardzo mi to miło przeczytać. Nie wiem, czy aż "kawał", ale cieszę się, że tyle, ile robiłem, zostało w ten sposób docenione. :-)

Udanego odpoczynku :)

Dziękuję. :)

qw321 napisał(a):No dooobrze, rozumiem. Masz jakieś powody. Szkoda tak czy inaczej, nawet jeśli mało ostatnio pisałeś. To nic, ważna jest jako taka obecność :)

Fajnie, że to rozumiesz. :)

qw321 napisał(a):Nowiudka mówiła, że już od dawna nie zagląda na forum.

Aha. W sumie można było się domyśleć.
Avatar użytkownika
Damazy
 
Posty: 1304
Dołączył(a): Śr, 26 maja 2010, 23:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez qw321 » Wt, 29 wrz 2020, 19:17

Ja też życzę udanego odpoczynku i w ogóle wszystkiego dobrego. Wpadnij tu jeszcze kiedyś :)
Avatar użytkownika
qw321
 
Posty: 3536
Dołączył(a): So, 10 sie 2013, 07:00
Płeć: M

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez ABC72 » Śr, 17 lut 2021, 00:40

Tak - potrzebuje, a ja ostatnio bardzo zaniedbałam swoje obowiązki w tym względzie, za co Was przepraszam.

Nie chcę się tu usprawiedliwiać, ale chcę podać przyczynę: miałam ostatnio jakiś chaos w głowie, wieczną gonitwę myśli, mało na czym potrafiłam się skupić i ciągle chciało mi się spać. Nie miałam głowy, żeby wchodzić na forum, a tym bardziej cokolwiek tu zdziałać. Obstawiam, że przyczyną było nagromadzenie różnych stresujących sytuacji (w szczegóły wdawać się nie będę). Raz na kilka lat zdarza mi się takie "przeciążenie". Teraz zaczyna mi to już przechodzić.
ABC72
 
Posty: 1486
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 18:40
Płeć: K

Re: Forum potrzebuje moderatora

Postprzez Amelia » Śr, 17 lut 2021, 18:38

Cześć Abc, chyba nic się nie działo i krótko Cię nie było, jak na standardy forumowe, więc tym bardziej żaden problem. Ale dobrze Cię znów widzieć i wiedzieć że jesteś :D
Ostatnio edytowano Śr, 17 lut 2021, 18:39 przez Amelia, łącznie edytowano 2 razy
Amelia
 
Posty: 6934
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K


Powrót do Komunikaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość