Protest mediów komercyjnych w Polsce

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez TumorMózgobrejny » Śr, 10 lut 2021, 14:49

Zaczęło się od wykupienia pewnej lokalnej stacji na Węgrzech: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/o ... e-dlaczego

A to nie długo to może być przejmowanie mediów pod płaszczykiem grubych nićmi szytych propagandy.

Ja w swojej opinii nie popieram postawy rządu, gdyż to jest tylko jeszcze bardziej "dobijaniem" protekcjonizmem gospodarczym i tak upadłych logicznie, jak i w czystej morfologii mediów pod względem jakości w tym kraju. Korzystanie z "moral hazardu" (obracania naszymi pieniędzmi w skumulowanej formie, rozdając je w ramach pewnych kryteriów) jeszcze bardziej zniszczy wolny rynek wypracowywany przez 30 lat po upadku komunizmu (a raczej może dogadania się z post-komunistów i komunistów z innymi komunistami)? Mówię w trybie pytającym, gdyż czas pokaże.

A co o tym sądzicie?
Ostatnio edytowano Śr, 10 lut 2021, 14:50 przez TumorMózgobrejny, łącznie edytowano 2 razy
TumorMózgobrejny
 
Posty: 1569
Dołączył(a): N, 9 wrz 2018, 22:09
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Śr, 10 lut 2021, 15:34

Mam dwie hipotezy

1. Giganci wiedzą, że może czekać ich podatek i robią sztuczną zadymę dla ciemnego ludu. Jeśli do tych podatków dojdzie, to odbiją to sobie od małych przedsiębiorstw z branży medialnej, by groziła im upadłość, a wtedy giganci mogą ich przejąć. Ta sama "akcja", jak w innych gałęziach gospodarki, ale tu załatwiają to podatkami, a nie lockdownem.

2. temat zastępczy, tak jak z aborcją
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Nemo XY » Śr, 10 lut 2021, 15:40

Powód protestu może i słuszny, natomiast mam wątpliwości czy forma właściwa. Bo rządzącym taki protest zbytnio nie przeszkadza, ich media działają, a za to czytelnicy tych strajkujących zirytowani że nic nie idzie obejrzeć.
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Śr, 10 lut 2021, 15:50

To nie przeszkadza ani rządzącym, ani korporacjom robiącym pod ogłupiony lud udawany strajk. Jeśli ktoś oberwie, to małe lokalne media.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Cz, 11 lut 2021, 01:15

Z ustawy wychodzi, że PiS jednak naprawdę chce podatku konkretnie od gigantów. Pomysł dobry, ale wątpię, że to przejdzie.

W takim razie wojna PiS - opozycja wchodzi na level amerykański. Tam też są tego typu akcje, gdy "demokraci" wojują z "republikanami". W USA korporacje mają duże możliwości w zarządzanie polityką kraju.
Jeszcze zamieszek pomiędzy zwolennikami PiS i opozycji na ulicach brakuje i już będziemy pełne odzwierciedlenie amerykańskich konfliktów demokraci - republikanie.

Myślę też, że nie bez powodu PiS "odpalił" ten pomysł w czasie "pandemii".
Ostatnio edytowano Cz, 11 lut 2021, 01:32 przez enger369, łącznie edytowano 3 razy
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez KamiX » Pt, 19 lut 2021, 14:43

Powód protestu słuszny jak dla mnie, ale forma jak zwykle nieodpowiednia. Wszystkie protesty, jakie mają ostatnio miejsce mają nieodpowiednią formę. Protestujący zachowują się jakby byli najważniejsi, widzą tylko koniuszek własnego nosa. Mają gdzieś, że tymi swoimi protestami utrudniają życie zwykłym ludziom, których to nie dotyczy... Np. te kobiety czy jacyś nie wiem, taksówkarze wymyślają blokowanie dróg, przez co zwykli ludzie, których to nie dotyczy nie mogą dojechać np. do pracy. A tu w przypadku mediów ja, której to nie dotyczy, nie mogłam nic obejrzeć w telewizji. Paranoja... naprawdę nie potrafią znaleźć porządnego sposobu na protestowanie. Nie bronię protestów, ale z głową i myśleniem o innych, a nie tylko o sobie...
KamiX
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz, 15 lut 2018, 21:28
Płeć: K

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Nemo XY » Pt, 19 lut 2021, 18:26

No ale jak ktoś protestuje tak że nikomu nie przeszkadza, to wtedy taki protest się olewa.

Natomiast są przypadki gdzie wręcz zwykły normalne protesty mają nikłe szanse powodzenia, jak np. Białorusi, gdzie protestowano dosyć długo po sfałszowanych wyborach i nic z tego nie wynikło jak do tej pory. Choć to akurat skrajna sytuacja, ale mam wrażenie że takiego Łukaszenkę będzie ciężko odsunąć od władzy bez przelewu krwi.
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Witek034 » Pt, 19 lut 2021, 18:33

Nemo XY napisał(a):No ale jak ktoś protestuje tak że nikomu nie przeszkadza, to wtedy taki protest się olewa.

Czyli Twoim zdaniem protest jest np. po to, by wkurzyć kierowców? I co to w ostatecznym rachunku daje?
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Nemo XY » Pt, 19 lut 2021, 18:48

No w przypadku strajku kobiet to większość się solidaryzowała. A Ci co się nie solidaryzowali niech się powoli uczą że niedługo wahadło się obróci i wtedy ich poglądy będą na cenzurowanym...
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Witek034 » Pt, 19 lut 2021, 18:59

Nemo XY napisał(a):No w przypadku strajku kobiet to większość się solidaryzowała. A Ci co się nie solidaryzowali niech się powoli uczą że niedługo wahadło się obróci i wtedy ich poglądy będą na cenzurowanym...


No, i ciekawe czy wtedy jak np. ktoś ujawni prywatny adres jakieś publicznie znanej aborcjonistki, która wojowała o tą zmianę i napuści 100 tysięcy kiboli, by wykrzykiwali wulgarne hasła pod jej prywatnym mieszkaniem, też jej będzie tak miło. Ale nie o to pytałem. Jak się jakiemuś kierowcy nie spieszy i ma podobny pogląd, to się może solidaryzować, tylko co to daje w ostatecznym rachunku, że się komuś przypadkowemu robi na złość?
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Nemo XY » Pt, 19 lut 2021, 19:31

No realnie wiele nie daje. Ale może dać iskrę do zmian za jakiś czas.
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Mruczanka » Pt, 19 lut 2021, 20:44

Jeżeli protestują w ten sposób, że nie puszczają nachalnych i agresywnych reklam oraz haseł, to niech protestują dalej :good:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Cz, 4 mar 2021, 01:39

Mruczanka napisał(a):Jeżeli protestują w ten sposób, że nie puszczają nachalnych i agresywnych reklam oraz haseł, to niech protestują dalej :good:

To przecież nie był protest tylko jednodniowy dobry uczynek. Na jeden dzień komercyjni propagandyści zamilkli.
Polski rząd, obojętne, która partia byłaby u władzy nie jest w stanie nałożyć żadnych przepisów prawnyh na komercyjne media. To by musiał zrobić we współpracy przede wszystkim rząd USA i rząd UE, bo komercyjne media na całym świecie podlegają (de facto) pod przepisy USA i UE.
Oczywiście tego nie zrobią, bo i politycy USA i politycy UE są "zblatowani" z prezesami i dyrektorami komercyjnych mediów i siebie warci.
Ostatnio edytowano Cz, 4 mar 2021, 01:55 przez enger369, łącznie edytowano 2 razy
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Cz, 4 mar 2021, 02:31

Jeśli PiS (lub jakieś partie w innych krajach) chciałyby na przykład tego podatku od reklam dla międzynarodowych korporacji medialnych, to aby to skutecznie wprowadzić, to rządy USA i UE musiałyby być za tym, by międzynarodowe korporacje płaciły podatek od reklam w wielu krajach.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Mruczanka » Pt, 5 mar 2021, 01:32

No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby bylo tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Arthropod » Pt, 5 mar 2021, 08:33

Mruczanka napisał(a):No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby było tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.

No to nie oglądaj telewizji, co za problem. Jak się przeprowadzałem, pierwszą rzeczą było wyrzucenie z mieszkania telewizora i postawienie w jego miejscu regału akwarystycznego. W dzisiejszych czasach nie rozumiem w ogóle jaki jest sens gapienia się w telewizor. Filmy można znaleźć w internecie, a nic innego co leci w telewizji nie jest warte tracenia na to czasu.
Avatar użytkownika
Arthropod
 
Posty: 1446
Dołączył(a): Cz, 9 kwi 2009, 23:00
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Witek034 » Pt, 5 mar 2021, 09:09

Arthropod napisał(a):
Mruczanka napisał(a):No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby było tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.

No to nie oglądaj telewizji, co za problem. Jak się przeprowadzałem, pierwszą rzeczą było wyrzucenie z mieszkania telewizora i postawienie w jego miejscu regału akwarystycznego. W dzisiejszych czasach nie rozumiem w ogóle jaki jest sens gapienia się w telewizor. Filmy można znaleźć w internecie, a nic innego co leci w telewizji nie jest warte tracenia na to czasu.

Ja od wielu lat nie mam.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Pt, 5 mar 2021, 13:18

Mruczanka napisał(a):No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby bylo tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.

Wielkie media prywatne to najlepsi, najskuteczniejsi propagandyści. Myślę, że gdyby Hitler lub Stalin żył w dzisiejszych czasach, to nie niszczyłby międzynarodowych korporacji medialnych, tylko ubił z nimi interes. I miałby świetną międzynarodową propagandę.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Witek034 » Pt, 5 mar 2021, 13:27

enger369 napisał(a):
Mruczanka napisał(a):No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby bylo tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.

Wielkie media prywatne to najlepsi, najskuteczniejsi propagandyści. Myślę, że gdyby Hitler lub Stalin żył w dzisiejszych czasach, to nie niszczyłby międzynarodowych korporacji medialnych, tylko ubił z nimi interes. I miałby świetną międzynarodową propagandę.


A odnośnie Twojego podpisu - jeszcze "amerykańscy naukowcy" musieliby to obwieścić - ich odkrycia to dla ludzi świętość.

Zastanawiam się, co by było, gdyby nastała taka hipotetyczna sytuacja, że nagle, na skutek jakiejś globalnej awarii, tracimy wszyscy łączność ze światem. Czyli np. nie ma TV, internetu, radia - i kiedy ludzie przestaliby np. nosić maseczki? Bo nikt im pandemii nie "odwołał", więc część pewnie by nosiła do końca życia. Część by się pewnie oglądała na innych. Wyszłyby wtedy na wierzch wszystkie ludzkie cechy, czyli np. czy ktoś ma zdolność samodzielnego myślenia, czy przedkłada opinię i zachowanie innych nad swoje własne rozumowanie. No bo jakie inne źródło informacji mieliby wtedy ludzie? Raczej chyba nie wydzwanialiby do szpitali, pytać jakie są statystyki nowo przyjmowanych pacjentów.
Ja się dziwię, że ludzie jeszcze potrafią zdecydować w którą stronę pójdą na spacer po wyjściu z domu i że do tego nie potrzebują ustawy regulacyjnej, ani sugestii z telewizji. Potrafią też zdecydować sami co włożą do garnka. To chyba ostatnie obszary naszej wolności, w które władza jeszcze nie wkroczyła.
Ostatnio edytowano Pt, 5 mar 2021, 13:29 przez Witek034, łącznie edytowano 1 raz
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » So, 6 mar 2021, 01:31

Gdyby padły wszystkie media, to byłby paraliż państw (no może jedynie kraje trzeciego świata zachowałyby swoją funkcjonalność). W dzisiejszych czasach system polityczny (może za wyjątkiem krajów trzeciego świata) jest ściśle połączony z mediami, padają wszystkie media -> pada organizacja państwa. O pandemii nikt by nie myślał, bo ludzie mieliby znacznie poważniejsze problemy i walczyli o przeżycie, bo byłoby jak na wojnie.
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Nemo XY » So, 6 mar 2021, 01:46

No ale właśnie całą sztuka walki z taką pandemią polega żeby działać wtedy kiedy zagrożenie jeszcze nie jest bardzo widoczne, bo jak jest widoczne to już jest trudno opanować sytuację.

Jakby padły wszystkie media to ludzie przestawiliby się do nowej sytuacji w kilka miesięcy. Może trochę więcej samobójstw i depresji by było.
Avatar użytkownika
Nemo XY
 
Posty: 1599
Dołączył(a): Pn, 2 maja 2016, 19:10
Lokalizacja: Silesia
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez ABC72 » N, 7 mar 2021, 02:17

Mi się marzy w mediach taki "dzień bez pandemii" raz w miesiącu. Niech to będzie pierwszy, piąty, piętnasty czy 23 dzień każdego miesiąca - nie ważne. Fajnie by było, gdyby w tym dniu wszystkie media (telewizje, radia, internet, prasa czy co tam jest jeszcze) solidarnie zdecydowały, że nie mówią NIC o pandemii - tak, jakby jej nie było.

Na podobnej zasadzie, jak bywa cisza przedwyborcza.

Fajne by to było moim zdaniem.
ABC72
 
Posty: 1747
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 18:40
Płeć: K

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Witek034 » N, 7 mar 2021, 05:20

ABC72 napisał(a):Mi się marzy w mediach taki "dzień bez pandemii" raz w miesiącu. Niech to będzie pierwszy, piąty, piętnasty czy 23 dzień każdego miesiąca - nie ważne. Fajnie by było, gdyby w tym dniu wszystkie media (telewizje, radia, internet, prasa czy co tam jest jeszcze) solidarnie zdecydowały, że nie mówią NIC o pandemii - tak, jakby jej nie było.

Na podobnej zasadzie, jak bywa cisza przedwyborcza.

Fajne by to było moim zdaniem.


Ale po co? Możesz sobie wyłączyć TV/internet i mieć 30 takich dni w miesiącu.
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Mruczanka » Pn, 8 mar 2021, 00:53

Arthropod napisał(a):
Mruczanka napisał(a):No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby było tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.

No to nie oglądaj telewizji, co za problem. Jak się przeprowadzałem, pierwszą rzeczą było wyrzucenie z mieszkania telewizora i postawienie w jego miejscu regału akwarystycznego. W dzisiejszych czasach nie rozumiem w ogóle jaki jest sens gapienia się w telewizor. Filmy można znaleźć w internecie, a nic innego co leci w telewizji nie jest warte tracenia na to czasu.


No i nie oglądam telewizji, radia też nie słucham.
Czytam za to różne info w necie i stamtąd się dowiaduje jaka jest aktualnie sytuacja i jakie "genialne" pomysły oferuje nam ekipa rządząca.
A czuję, że muszę być na bierząco, bo oni co chwila zmieniają zdanie i nie przeszkadza im nawet jak przeczą swoim własnym słowom, co wyraźnie świadczy jak mają społeczeństwo w "poważaniu", ale już mniejsza o to.
Radia to czasem Dragonek słucha w samochodzie i to on mi powiedział, że tego dnia kiedy był protest, to leciała tylko muzyka, żadne inne bzdety.
Nie wiem czy wspominałam kiedyś na tym forum, ale ja radia nie słucham głównie dlatego, że zawsze wku*wiało mnie niemiłosiernie jak spiker zaczynał gadać w połowie piosenki, a później jak już dawali więcej reklam niż konkretnego programu, to już całkiem było dla mnie "niesłuchalne", ale też mniejsza o to :lol:
Głównym źródłem informacji jest dla mnie obecnie internet i póki sytuacja tego nie wymusi, to tak zostanie.
I absolutnie się zgadzam, że w dzisiejszych czasach gapienie się w telewizor jest conajmniej niezrozumiałe, bo naprawdę trzeba być jakąś amebą czy jamochłonem, żeby bez irytacji a nawet z zaciekawieniem i wiarą chłonąć ten absurdalny przekaz.
Nie wiem, może tam wysyłają widzom jakieś informacje podprogowe, że ludzie ciągle i ciągle wracają słuchać i oglądać propagandowych bzdet, bo inaczej to nie wiem, jak można być tak bezmyślnym?

Witek034 napisał(a):
enger369 napisał(a):
Mruczanka napisał(a):No ja to tak pisałam w formie żartu, ale faktem jest, że tamten dzień bez propagandy był jednym ze spokojniejszych w ostatnich dniach i dało mi do myślenia, jak bardzo na codzień jesteśmy tymi gównianymi informacjami bombardowani.
Serio, gdyby bylo tego mniej, codzienność byłaby mniej depresyjna.

Wielkie media prywatne to najlepsi, najskuteczniejsi propagandyści. Myślę, że gdyby Hitler lub Stalin żył w dzisiejszych czasach, to nie niszczyłby międzynarodowych korporacji medialnych, tylko ubił z nimi interes. I miałby świetną międzynarodową propagandę.


A odnośnie Twojego podpisu - jeszcze "amerykańscy naukowcy" musieliby to obwieścić - ich odkrycia to dla ludzi świętość.

Zastanawiam się, co by było, gdyby nastała taka hipotetyczna sytuacja, że nagle, na skutek jakiejś globalnej awarii, tracimy wszyscy łączność ze światem. Czyli np. nie ma TV, internetu, radia - i kiedy ludzie przestaliby np. nosić maseczki? Bo nikt im pandemii nie "odwołał", więc część pewnie by nosiła do końca życia. Część by się pewnie oglądała na innych. Wyszłyby wtedy na wierzch wszystkie ludzkie cechy, czyli np. czy ktoś ma zdolność samodzielnego myślenia, czy przedkłada opinię i zachowanie innych nad swoje własne rozumowanie. No bo jakie inne źródło informacji mieliby wtedy ludzie? Raczej chyba nie wydzwanialiby do szpitali, pytać jakie są statystyki nowo przyjmowanych pacjentów.
Ja się dziwię, że ludzie jeszcze potrafią zdecydować w którą stronę pójdą na spacer po wyjściu z domu i że do tego nie potrzebują ustawy regulacyjnej, ani sugestii z telewizji. Potrafią też zdecydować sami co włożą do garnka. To chyba ostatnie obszary naszej wolności, w które władza jeszcze nie wkroczyła.


Przecież "władza" to nawet pod kołdry ludziom zagląda! :x
A ludzie, jak stado baranów istot wełnianych, dadzą sobie zrobić i wmówić wszystko, bo są zbyt leniwi i wygodni by samodzielnie myśleć.
Po co samemu się wysilać, skoro łatwiej kupić produkt reklamowany czy polecany przez (pseudo)celebrytę?
To nic, że smakuje jak gówno, że się psuje i jest niepraktyczne, ważne że było polecane w mediach.
Kupi się przecież następne, oczywiście też rekomendowane przez panią L czy jej męża, albo inną znaną osobę.
Po co w ogóle robić cokolwiek, skoro w mediach doskonale wiedzą co jest dla każdego najlepsze i tylu "zacnych ekspertuf" z każdej dziedziny rzuca łaskawie radami z "dobroci" serca, bo przecież nie za pieniądze?
Prawda jakie życie jest proste i łatwe? :chytry:
Mruczanka
 
Posty: 11085
Dołączył(a): Pt, 19 kwi 2013, 13:08
Lokalizacja: I see dead people
Płeć: K

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez Witek034 » Pn, 8 mar 2021, 11:39

No, TV dla ludzi jest taką dzisiejszą "Biblią" - wyrocznią. A najlepsze jest to, że chyba każdy zapytany człowiek odpowie, że uważa się za osobę niepodatną na propagandę/manipulację/reklamę, a zapytany o to, czemu w takim razie firmy wydają miliony na reklamę, a politycy biją się o każdą minutę czasu antenowego w TV (skoro to rzekomo nie ma przełożenia na poparcie), odpowie coś w stylu "a, bo to inni są podatni na media, ale nie ja". Tyle, że jego sąsiad/znajomy powie to samo o nim: "tamten to wszystko łyknie":)
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Śr, 10 mar 2021, 11:14

Nemo XY napisał(a):Jakby padły wszystkie media to ludzie przestawiliby się do nowej sytuacji w kilka miesięcy. Może trochę więcej samobójstw i depresji by było.

Jakby to dotyczyło jedynie telewizji i radia, to tak, po jakimś by się przyzwyczaili. A informacyjne portale internetowe to by chyba na tym dodatkowo zarobiły. Zresztą inne portale chyba też, bo wszystkie reklamy poszłyby do internetu.
Ostatnio edytowano Śr, 10 mar 2021, 11:16 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez enger369 » Śr, 10 mar 2021, 11:20

Wystarczy, żeby padł sam internet w całym zachodnim świecie, to już byłby poważny problem dla systemu. Nawet wielkie korpo zeszłyby do poziomu walki o przetrwanie.
Ostatnio edytowano Śr, 10 mar 2021, 11:23 przez enger369, łącznie edytowano 1 raz
"księga" przemyśleń (co jakiś czas następne przemyślenie):

U osób z ekstremalnymi problemami emocjonalnymi również mogą pojawiać się objawy wytwórcze, ale w przeciwieństwie do PSD, kliniczny krytycyzm zostaje zachowany.
Avatar użytkownika
enger369
 
Posty: 2484
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:33
Płeć: M

Re: Protest mediów komercyjnych w Polsce

Postprzez kompowiec » Śr, 10 mar 2021, 11:30

wtedy ludzie używaliby CB radia a bardziej zaawansowani, ham radio
https://rentry.co/polska-knajpa
Avatar użytkownika
kompowiec
 
Posty: 3276
Dołączył(a): Wt, 2 lut 2016, 09:49
Lokalizacja: Bytom
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości