Czy jestem "aspim"?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Re: Czy jestem "aspim"?

Postprzez Deicide » Pn, 28 cze 2021, 08:43

Rzeczywiście, nietrafne, bo nie można być kimś w 100%, to też neofickie. Zdążyłem poprawić. Kojarzy mi się z tymi naszymi sporami, kto w naszej subkulturze jest bardziej tru.
Ostatnio edytowano Pn, 28 cze 2021, 08:43 przez Deicide, łącznie edytowano 1 raz
"Jeśli idziesz przez piekło, idź dalej". Churchill
"mam swój zwariowany świat / Który jest dla was niepojęty (...) Moje marzenia to dla innych kiepski żart / Mówią wciąż o mnie pier*olnięty"
Avatar użytkownika
Deicide
 
Posty: 9059
Dołączył(a): Pn, 20 cze 2016, 22:29
Płeć: M

Re: Czy jestem "aspim"?

Postprzez Kaska » So, 11 mar 2023, 20:14

Witajcie.
Nie jestem zdiagnozowana, bo w moich czasach chyba nawet nikt nie słyszał o ZA. Mam 37 lat i całe życie jestem sama. Próbowałam być w związku 2 razy i za każdym razem przez moje zachowanie/dyskomfort psychiczny szybko to się kończyło. W dzieciństwie też byłam samotnikiem. Jestem od dawna osobą samodzielną. Mam stałą pracę i niezłą sytuację finansową, ale komunikacja z innymi mnie stresuje. Czasami jest lepiej, a czasem tragicznie. Załatwienie jakiejś sprawy, która wymaga właśnie tej komunikacji sprawia, że jak nie muszę, to odwlekam. Doceniam oczywiście to co mam i staram się być happy. Nie należę do narzekających, użalających się nad sobą osób. Jestem zamknięta. Jako, że od wielu lat mam tą samą pracę, to tam czuję się jak najbardziej ok i z tymi ludźmi nie mam żadnych problemów. Kiedy przebywa w małej grupie jest ok, ale w większej stres i znowu zamykam się w sobie. Mam jedną, prawdziwą, cudowną przyjaciółkę, która od kilku lat zaprasza mnie do swojej rodziny na święta. Za pierwszym razem siedziałam przy stole i jak ktoś mnie o coś nie spytał, to milczałam jak grób. Za drugim było podobnie. Są chwile, kiedy mam wielkiego doła i wydaje mi się, że właściwie zmierzam donikąd. Nie chce mi się żyć i pewnie gdybym była odważniejszą osobą, to w takich chwilach już bym odeszła. Nie mogę napisać, że mam depresję, bo to są tylko momenty, ale dające mi do myślenia. Z jednej strony wiem, że jutro czy pojutrze będzie lepiej, z drugiej może oszukuję samą siebie. Rzeczy na które nie mam wpływu. Źle mi samej, ale w towarzystwie zbyt długo - bywa jeszcze gorzej - błędne koło. Oczywiście znalazłam sobie rozrywki i cele, które pomagają mi funkcjonować, ale świadomość tej mojej ...dysfunkcji społecznej (?) sprawia, że się nie znoszę, nie lubię, nie widzę sensu. Wiem, że wiele wspaniałych rzeczy nie doświadczę, wiem też, że egoizmem byłoby próbować i narażać innych na moją osobę, al też wiem, że bycie samemu to poniekąd też jakaś forma egoizmu. Wszyscy mają do kogo wracać, a ja jeszcze nie mam 40stki, a już bywa, że w domu gadam sama do siebie. Chyba dlatego poczułam potrzebę uzewnętrznienia się tutaj :) i może nawet mi teraz trochę lepiej :) Choć pewnie nikt nie słucha/czyta...Do kogoś mówić trzeba.
Kaska
 

Re: Czy jestem "aspim"?

Postprzez Witek034 » Pn, 19 cze 2023, 16:42

Kaska napisał(a):Choć pewnie nikt nie słucha/czyta...Do kogoś mówić trzeba.

Może i coś w tym jest, bo dopiero dziś, gdy wszedłem na wątek ogólnodostępny, to zobaczyłem ten temat zaznaczony jako "nieprzeczytany" (na czerwono), tzn. ostatni wpis. A wcześniej wydawało mi się, że nie był. No ale pewnie sobie wmawiam. Tak czy siak informuję, że Twoje przywitanie nie trafiło jednak w próżnię:)
Ostatnio edytowano Pn, 19 cze 2023, 16:42 przez Witek034, łącznie edytowano 1 raz
Witek034
 
Posty: 3772
Dołączył(a): Wt, 28 lis 2017, 23:04
Płeć: M

Re: Czy jestem "aspim"?

Postprzez FractionalDerivative » Pn, 19 cze 2023, 17:34

O w mordę, mi pewnie nawet by się nie chciało iść do przyjaciółki czy przyjaciela na święta. Pewnie złapałbym jakąś zajawkę i skończyłoby się na tym, że chodziłbym nabuzowany, że ktoś śmiał mi pokrzyżować szyki, mieszać w życiu, że to znowu nie to, co chciałbym w danym czasie robić.
https://www.nerwica.com/
https://schizoids.pl/forum/
Avatar użytkownika
FractionalDerivative
 
Posty: 887
Dołączył(a): Pt, 1 sty 2021, 03:48
Lokalizacja: Grodno
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości