Testy na depresję

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Testy na depresję

Postprzez Bartek1 » Śr, 17 lis 2010, 14:24

Czy zgadzacie sie ze mną, że w przypadku osób z ZA czy HFA nie stanowia one odbicia faktycznej depresji? Napisałem w innym wątku zatytułowanym "czy mam ADD?", że mogę mieć dystymię, zrobiłęm sobie testy w sieci i wyszłą mi depresja o średnim nasileniu. Nie sądze jednak żeby było ze mną aż tak źle, po prostu pytania sa robione pod osoby neurotypowe i gdy odpowiada na nie osoba ze spektrum, wynik jest siłą rzeczy zafałszowany. Chodzi mi o to, że np. w pytaniach z testu pojawia się wątek niecheci do kontaktów z innymi ludźmi, problemów ze snem i apetytem, a przecież osoba z ZA ma takowe problemy od samego początku.
Bartek1
 

Postprzez Ilona » Śr, 17 lis 2010, 14:43

Rzeczywiście, to może być pewien problem z diagnostyką zaburzeń u Aspies, ale diagnozy nie stawia się na podstawie samych testów, wynik musi zinterpretować psycholog po wcześniejszej rozmowie i wzięciu pod uwagę właśnie takich indywidualnych cech, wiec nie martwiłabym się za bardzo.
Ilona
 
Posty: 126
Dołączył(a): Pt, 12 lis 2010, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron