Jesli nie obrazami to jak?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez Yana » Śr, 21 wrz 2011, 20:16

Mam koleżankę, u której podejrzewałam ZA, bo w pewnym sensie jest podobna do mnie - wiele w jej zachowaniu, rozmowach to sugeruje. Pewnego dnia wybrałyśmy się gdzieś razem. Mało rozmawiałyśmy ze sobą, ale w pewnym momencie ona powiedziała, że czasem wydaje się jej że jest z innej planety, bo myśli przede wszystkim obrazo-zdjęciami-filmami jakby i trudno jej nagle przestawić się z trybu "obraz" na "zdania/słowa/dźwięki". Zatkało mnie kompletnie, bo myślałam, że może jestem jedyna taka,a tu nagle odkryłam, że ona jest pod tym względem taka jak ja!

Myślenie "wizualne" martwiło mnie we mnie często, bo wydawało mi się, hmm "tępe", mało intelektualne. Zawsze miałam problemy z wyrażaniem się mówiąc, jako dziecko byłam prawie niema i nie miałam tego dialogu wewnętrznego w postaci słownej w sobie. Zaczęłam pisać, w pewnym sensie pismo jest jakby językiem-obrazem więc tak mogłam rozmawiać sama ze sobą :D Teraz wydaje mi się to tylko osobliwe, kiedyś było dla mnie strasznym problemem. Ta koleżanka niewiele mówi gdy się widzimy (rzadko bardzo), ale za to gdy pisze do mnie pisze dużo, załącza zdjęcia i czuję że płynie jakoś fajnie ta wymiana myśli między nami, myśli obrazkowo/literowych.
Avatar użytkownika
Yana
 
Posty: 283
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 23:00

Postprzez bu » N, 23 paź 2011, 02:45

pwjbbb napisał(a):a ja dziś zobaczyłem takie słowo którego nie widziałem od dzieciństwa, i od razu przypomniała mi się atmosfera przychodni z końca lat 80-tych, ten specyficzny zapach i to zdenerwowanie przed tym co mnie czeka, to słowo to "pabialgina" nawet nie wiedziałem że takie istnieje a jednak wryło mi się w dzieciństwie w pamięć i czekało aż do teraz


Ten specyficzny i poniekąd już oldschoolowy zapach to zapach preparatu do dezynfekcji o nazwie lizol
bu
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008, 23:00

Postprzez spadzista » Wt, 25 paź 2011, 00:10

nie chciało mi się czytać całości ale chyba to tu pasuje
mam takie pytanie - jak postrzegacie bałagan/porządek

bo ja np widzę przedmioty i niezależnie jak sa poukładane sa tymi samymi przedmiotami

jak nie zmieniają pozycje jest ok...

bałagan robiony przez moje dzieci to zupełnie co innego - bo się rzeczy niszczą i brudzą

ja w głowie mam non stop 3-4 filmy różne i to troche przeszkadza w koncentracji

myśleć obrazami - nie wiem - ja cały czas myślę wielowątkowo na różne sposoby a to bardzo utrudnia życie

nie umiem czytać - nigdy nie umiałąm - złożenie kilku linijek do kupy to wysiłek fizyczny dla mnie... poważnie

i jak myślę o sobie zawsze się widzę - np że z kims rozmawiam

jestem różnymi bytami i tupię

000 teraz doczytałam tu http://asperger.republika.pl/tlumaczenia3.htm jest dobry opis - a ja myślałam, że to całkiem normalne konstruowanie w głowie rzeczy - jak w programach graficznych ... to jak budują Ci co nie widzą ?? to to że ludzie chcą ode mnie wizualki we wszystkich kolorach bo jeden im nie wuystarczy żeby sobie wyobrazić resztę to znaczy że są normalni ?? a ja myślałam, że są kretynami....
spadzista
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 15 kwi 2007, 23:00
Płeć: K

Postprzez spadzista » Śr, 26 paź 2011, 01:18

HA I JUŻ WIEMY SKĄD POCHODZI SŁOWO WIZJONER !!!!

to jak ktoś jest NT i mysli o owcach to nie widzi owiec w głowie?
i czy to dlatego nikt nie rozumie, że prosta ma prędkość?

siedziałam w wannie i o tym myśleniu rozmyślałam ....

u mnie w domu było normalnym sformuowanie " nie widzisz tego? " w kwestii np wyobrażenia sobie konsekwencji... i fo wczoraj myślałam, że to całkiem normalne jak każdy mój ruch owocuje serią obrazów które mogą nastąpić...
przykład:
wyciągam rękę po ręcznik i widzę serię zdarzeń które następują gdy chwytam ręcznik w kolejnych punktach... np. gdy chwycę go za róg prawy to lewy otrze się o leżący poniżej but ...

jak oglądałam ten film o dziewczynie od krów to myślałam, że fenomen polega na tym, że pamięta wszystkie buty i obrazki techniczne są tak wielce precyzyjner a nie, że w ogóle są...

np jak to piszę w głowie widzę jak siedzę na krzesełku mocno trzymam je rękami i się huśtam...

i jak tam siedzę i się huśtam to myślę jak myśli ktoś kto nie widzi co myśli...
spadzista
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 15 kwi 2007, 23:00
Płeć: K

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron