gdzie we wrocławiu można zrobić testy na ZA?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

gdzie we wrocławiu można zrobić testy na ZA?

Postprzez Guest » Cz, 1 gru 2011, 20:05

mam pytanie do osób z wrocławia. czy wiecie gdzie można we wrocku i u jaKiego lekarza/psychologa zrobić badania w kierunku ZA? mam 25 lat i poważne podejrzenia co do aspergera, mam jego książkowe objawy. mój psychiatra powiedział że taką diagnoze wystawiają psychiatrzy dziecięcy. znacie takich we wrocławiu którzy przyjmują na nfz?
Guest
 

Postprzez W » Pt, 2 gru 2011, 21:45

mam podobny problem. wszystkie placówki autyzm/as w dolnośląskim znajdziesz tu:
http://www.autyzm.wroclaw.pl/gdzie-znajdziesz-pomoc/krok-po-kroku/

pani z dolnośląskiego centrum poinformowała mnie, żeby po diagnozę dzwonić pod pierwsze dwa adresy. na podwalu "pan psychiatra ewentualnie może przyjąć osobę dorosłą", terminy dość szybko; na wołowskiej "niestety, limit na ten rok wyczerpany, ale postaram się pani zaatwić pierwszy wolny termin w styczniu" - kontakt po 15 grudnia. oba są fundowane z nfz i psychiatrzy wystawaiją rzetelny, wiarygodny papier
pozdrawiam, mam nadzieję, że oboje uzyskamy jakąś pomoc
Avatar użytkownika
W
 
Posty: 552
Dołączył(a): Cz, 1 gru 2011, 00:00
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Guest » So, 3 gru 2011, 14:30

dzięki za odpowiedź. jak będe w mieście to podejde na podwale i popytam.

ładne zdjęcie :wink:
Guest
 

Postprzez E1|k4 » So, 17 gru 2011, 02:37

W, mam nadzieję, że po wizycie podzielisz się wrażeniami.
E1|k4
 
Posty: 204
Dołączył(a): Pt, 12 sie 2011, 23:00

Postprzez Guest » So, 17 gru 2011, 15:20

byłem na podwalu i powiedzieli że dorosłym chyba nie robią testów na ZA. kazali mi dzwonić i dowiadywać sie. to jest po mojemu jawna dyskryminacja powinni robić takie testy każdemu zainteresowanemu a nie tylko dzieciom!
Guest
 

Postprzez sm32 » So, 17 gru 2011, 18:49

To tylko znak, że nie trafiłeś na profesjonalistów, tylko na kogoś, kto wciąż posługuje się przestarzałymi stereotypami. Może Ci jeszcze powiedzieli, że osoby dorosłe nie mają ZA?

Jeżeli nie znajdziesz u siebie nikogo, kto przeprowadza diagnozę osób dorosłych, to zapraszam do Warszawy, gdzie funkcjonuje fundacja Synapsis.
Avatar użytkownika
sm32
 
Posty: 1400
Dołączył(a): Wt, 2 lis 2010, 00:00

Postprzez E1|k4 » So, 17 gru 2011, 21:33

Myślę, że niekoniecznie może chodzić o przestarzałe stereotypy, ale najzwyczajniej w świecie o to, że dzieci diagnozuje się łatwiej.
Niektórzy wychodzą też z założenia, że osoby dorosłe wypracowały sobie już jakieś sposoby radzenia, więc formalna diagnoza jest im zbędna jak to usłyszałam od pani w PPP gdzie poszłam tylko, dlatego, aby dowiedzieć się, czy jakimś cudem ktoś nie diagnozuje w mojej mieścinie.

Inna sprawa to to, że o ile posiadam cechy kwalifikujące mnie do spektrum o tyle nie jestem pewna, czy to na pewno ZA a nie np. NLD, czy jakieś inne PDD-NOS a nie wiem, czy w naszym kraju znajdują się gdzieś specjaliści mogący powiedzieć coś więcej niż "ZA? TAK/NIE". Kiedy czytam forum Wrong Planet, to zazdroszczę ludziom (dorosłym), którzy piszą, że udali się do specjalisty i on, po przeanalizowaniu, stwierdził, że mają to, czy tamto i uargumentował.
E1|k4
 
Posty: 204
Dołączył(a): Pt, 12 sie 2011, 23:00

Postprzez W » Wt, 20 gru 2011, 13:27

hmm, dostałam termin na 5.01. może dlatego, że jestem studentką. zobaczymy, co z tego wyjdzie
Avatar użytkownika
W
 
Posty: 552
Dołączył(a): Cz, 1 gru 2011, 00:00
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Guest » Wt, 20 gru 2011, 17:15

gdzie sie zarejestrowałaś na podwalu? żadne pocieszenie że w wawie jest synapsis. przecież nie będe jechał specjalnie tam aby dostać diagnoze która prawde powiedziawszy do niczego mi nie jest potrzebna :-/
Guest
 

Postprzez W » Wt, 20 gru 2011, 17:56

zgodzili się na wołowskiej. bardzo miła i cierpliwa pani odbiera telefon. zadzwoń

jak dzwoniłam wcześniej do synapsis, powiedzieli, że we wrocku są placówki, więc mnie nawet w wawie nie przyjmą :wink:
Avatar użytkownika
W
 
Posty: 552
Dołączył(a): Cz, 1 gru 2011, 00:00
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Guest » Pt, 23 gru 2011, 16:14

a w jakiej dzielnicy jest ul. wołowska? dopiero po nowym roku zacznę coś robić w tym kierunku ale poważnie sie zastanawiam po co mi ta diagnoza. lekarz mi powiedział że zaburzenia psychotyczne w zupełności mi wystarczą i nie ma sensu łapać nowe diagnozy i robić z siebie większego czuba niż jestem.
Guest
 

Postprzez fasci-nation » Pt, 23 gru 2011, 16:39

fajny kotó

Moja kocia książka: http://savant.org.pl/publikacje/koci_1.1_1.pdf
i koci blog: http://kociswiatasd.blox.pl/
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Postprzez key » Pt, 23 gru 2011, 17:13

Anonymous napisał(a):lekarz mi powiedział że zaburzenia psychotyczne w zupełności mi wystarczą i nie ma sensu łapać nowe diagnozy i robić z siebie większego czuba niż jestem.

Może to tylko ja...ale jakoś niezręcznie mi to zabrzmiało... Oględnie rzecz ujmując... :bag:
Twój wynik Aspi: 190 na 200; Twój wynik NT: 6 na 200
Avatar użytkownika
key
 
Posty: 1422
Dołączył(a): Śr, 7 wrz 2011, 23:00

Postprzez E1|k4 » So, 24 gru 2011, 18:28

Yhym, zgadza się.
E1|k4
 
Posty: 204
Dołączył(a): Pt, 12 sie 2011, 23:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości