Renta, odwołanie, zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Renta, odwołanie, zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym?

Postprzez Totem » Śr, 21 mar 2012, 16:11

Prośba do forumowiczów o pomoc:

Od kogo powinienem otrzymać zaświadczenie o objęciu ubezpieczeniem zdrowotnym?

Moja sytuacja jest skomplikowana: Miałem rentę socjalną przez 3 lata - potem nagle lekarz orzecznik postanowił że "cudownie ozdrowiałem" i nie przyznał przedłużenia renty. Odwołałem się do sądu i postępowanie trwa od wielu miesięcy.

Od lekarza z PZP dowiedziałem się ostatnio że w mojej sytuacji cały czas jestem objęty ubezpieczeniem zdrowotnym - bo proces odwoławczy się nie zakończył

ZUS powinien wystawić mi zaświadczenie o objęciu ubezpieczeniem zdrowotnym jednak pani w okienku powiedział: "Jest pan ubezpieczony do daty podanej na legitymacji ZUS, potem już nie." ( data minęła ponad rok temu)

Co robić? Ciągle boję się, że stanie mi się jakaś krzywda a nie jestem ubezpieczony.
Avatar użytkownika
Totem
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 26 sie 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ...L » Śr, 21 mar 2012, 16:15

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00

Postprzez Morog » Śr, 21 mar 2012, 18:46

a w jaki sposów ZUS cie uzdrowieł? konkretnie chodzi i o to czy podali jakieś argumenty?
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Postprzez pwjb » Śr, 21 mar 2012, 18:56

Ale przecież nie powinna być to nowa sprawa, musi być jakieś orzecznictwo. Sprawa powinna być oczywista że do zakończenia postępowania jesteś ubezpieczony, lecz jak się okaże że to oni mają rację (tfu... sąd zdecyduje na ich korzyść) to mogą chcieć zwrotu za ew. leczenie w tym okresie...

Lecz jednak porzućcie wszelką logikę ci którzy wchodzicie w świat prawa.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez Totem » Cz, 22 mar 2012, 09:16

Morog napisał(a):a w jaki sposów ZUS cie uzdrowieł? konkretnie chodzi i o to czy podali jakieś argumenty?


Opisałem to wcześniej tu:

http://aspi.net.pl/forum-otwarte-dla-kazdego,2/cudowne-uzdrowienie-na-komisji-zusu,3867.html

Lektura nie dla nerwowych.
Avatar użytkownika
Totem
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 26 sie 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mrówek » Cz, 22 mar 2012, 12:16

Możesz się zarejestrować jako bezrobotny i wtedy masz ubezpieczenie a jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz się zarejestrować to wtedy MOPS powinien Cię ubezpieczyć. Nie ma takiej możliwości żebyś nie miał możliwości się ubezpieczyć.
˙ɯǝzɹǝdoʇǝıu śǝʇsǝɾ ǝż ʎzɔɐuz oʇ ćɐʇʎzɔǝzɹd oʇ zsǝżoɯ ıןǝżǝſ
There are two types of people in this world: those who divide the world into two types and those who do not.
Mówi się, że niektórzy ludzie są inni. Oni po prostu są sobą w czasie, gdy normalni udają kogoś zupełnie innego niż są.
Avatar użytkownika
Mrówek
 
Posty: 2776
Dołączył(a): N, 17 paź 2010, 23:00
Lokalizacja: B-612


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości