Która ręka jest prawa, a która lewa? Jak to poznać?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez OlienMaster » Pn, 28 gru 2009, 20:10

Dziwne pytanie.lewa ręka wskazuje wschód, a prawa zachód.

________________________________________________
Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie.
Avatar użytkownika
OlienMaster
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr, 4 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: tuchola

Postprzez atrofia » Pn, 28 gru 2009, 20:53

Jeżeli jesteś skierowany twarzą na południe.
Takie coś znalazłam dla poćwiczenia: http://matematyczny.blox.pl/2009/09/Lewa-czy-prawa.html
atrofia
 
Posty: 1205
Dołączył(a): Cz, 28 maja 2009, 23:00

Postprzez Yana » Śr, 21 wrz 2011, 20:36

Każda z rąk ma u mnie coś w rodzaju wrażenia koloru. Prawa jest czerwona, lewa zielona. Gdy patrzę na prawą, nie widzę koloru, ale wiem jakby: czerwona ręka = prawa ręka. Trudno to opisać, ale posiłkowanie się kolorem-który-sam-się wyobraża pomaga. Prawa strona jest też hmm "cieplejsza". Takie to dziwne trochę, ale działa i nie mylę się praktycznie nigdy.
Mój ojciec kojarzy kształty z kolorami, cyfry z kolorami, słowa z kolorami - jest też trochę autystyczny, najwyraźniej odziedziczyłam to po nim, chociaż nie aż w takim zakresie. Te skojarzenia są tak silne, że i ja pamiętam co kojarzył z jakim kolorem - ten kolor sam mi się w myślach pojawia. Potem zaskakuję go i pytam ponownie (np. po 10 latach heh) - no i od razu wiem co odpowie. I zawsze właśnie to odpowiada. Np., że imię Jacek jest żółte i jakby z fioletową kropką (raczej łatką, bo okrągła nie jest), jak na bratkach.
Avatar użytkownika
Yana
 
Posty: 283
Dołączył(a): Wt, 20 wrz 2011, 23:00

Postprzez asperger2010 » Śr, 21 wrz 2011, 21:33

OlienMaster napisał(a):Dziwne pytanie.lewa ręka wskazuje wschód, a prawa zachód.

atrofia napisał(a):Jeżeli jesteś skierowany twarzą na południe


Chyba że stoisz na biegunie północnym. :twisted:
asperger2010
 
Posty: 400
Dołączył(a): So, 19 cze 2010, 23:00
Płeć: K

Postprzez Mozzie » Śr, 21 wrz 2011, 22:32

ja na prawej mam zegarek...
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez fasci-nation » Śr, 21 wrz 2011, 23:18

A ja jestem jedną z tych osób z ZA, które nie mają problemów z rozróżnieniem stron. Do tego jestem oburęczna :D

Ale nie można mieć wszystkiego: mam potworne problemy z rozróżnianiem twarzy.
fajny kotó

Moja kocia książka: http://savant.org.pl/publikacje/koci_1.1_1.pdf
i koci blog: http://kociswiatasd.blox.pl/
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Postprzez Morog » Cz, 22 wrz 2011, 00:39

też mi nowość
te krepujące pytanie
"nie pamietasz mnie?"
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M

Postprzez Emily » Cz, 22 wrz 2011, 00:45

fasci-nation napisał(a):
Ale nie można mieć wszystkiego: mam potworne problemy z rozróżnianiem twarzy.


taaaak, ile razy ktos sie na mnie obrazil bo nie powiedzialam czesc albo dzien dobry na ulicy. A ile razy gapie sie na kogos i nie wiem czy to osoba ktora znam czy moze ktos obcy. Lubie ludzi o bardzo oryginalnym wygladzie, dziwnych rysach itp bo mi ich latwiej zapamietac.
Emily
 
Posty: 315
Dołączył(a): N, 15 maja 2011, 23:00
Lokalizacja: UK

Postprzez Guest » Pn, 5 gru 2011, 22:59

a czy nierozpoznawanie która ręka jest prawa a która lewa jest objawem ZA? bo ja przez długie lata też miałem z tym problem.
Guest
 

Postprzez SLRG » Pn, 5 gru 2011, 23:52

Anonymous napisał(a):a czy nierozpoznawanie która ręka jest prawa a która lewa jest objawem ZA? bo ja przez długie lata też miałem z tym problem.
Może być konsekwencją dyspraksji. Dyspraktykom mylą się kierunki.
Jesteś człowiekiem uwikłanym w sieci systemu echolaliów i perseweracji.
Avatar użytkownika
SLRG
 
Posty: 942
Dołączył(a): Pt, 3 paź 2008, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć: M

Postprzez sm32 » Wt, 6 gru 2011, 16:41

Kiedy ja mam wątpliwości, to przypominam sobie, którą ręką piszę. Czasem wiem od razu, czasem muszę pomyśleć 0.78125 sekundy, co dla androida jest wiecznością :).
Avatar użytkownika
sm32
 
Posty: 1400
Dołączył(a): Wt, 2 lis 2010, 00:00

Postprzez Guest » So, 7 kwi 2012, 00:18

Hmm... Ja teoretycznie piszę prawą, ale zanim skojarzę którą właściwie piszę - to niestety raczej długo trwa i zdarza się, że mimo to - się myliłam. Ale za to jeżdżę samochodem, a jednocześnie nie lubię jak mnie coś fizycznie uwiera, dzięki temu bardzo pomogło, kiedy znajoma powidziała mi: "no jak to nie wiesz która ręka jest która? Przecież lewa to ta, którą nie możesz za bardzo ruszać w aucie kiedy prowadzisz, bo masz tam drzwi". Nauczyłam się od razu, dla mnie sposób jest genialny. Pozdrawiam.
Guest
 

Postprzez pwjb » So, 7 kwi 2012, 00:50

A ja piszę obiema i zdarzało się że dopiero po chwili zdawałem sobie sprawę że piszę prawą (bo oryginalnie jestem leworęczny) bo coś tak dziwnie się pisze... i co teraz...

Ja mam taką zasadę że lewa to jest ta którą jak się pisze to brudzi, a że lewe kojarzy się z trefnym lub nielegalnym więc brudzenie jakoś tam się spamiętuje z lewizną i w zasadzie się nie myle, pod warunkiem że mam ten ułamek sekundy do pomyślenia.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez GreenShadow » N, 8 kwi 2012, 16:00

Dla mnie to bardzo proste: lewa to ta którą w ogóle nie umiem się posługiwać, chyba że do tego by coś przytrzymać.

Ale jeśli ktoś poprosi mnie o wskazanie drogi (skręć w lewo itp), to się gubię i muszę się zastanawiać
Aspi183/200
NT27/200

Kto chętnie świtem z łóżeczka wyskoczy - ten od tego wariuje i ślepnie na oczy
Avatar użytkownika
GreenShadow
 
Posty: 3388
Dołączył(a): Pt, 6 kwi 2012, 23:00
Lokalizacja: 100% DIAGNOSED
Płeć: M

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości