Dorośli ZA Gdzie terapia

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Dorośli ZA Gdzie terapia

Postprzez Hanka_a » Cz, 14 lip 2011, 13:32

Witam,

Jak i gdzie załatwić terapię ZA, żeby nie trzeba było płacić prywatnie? Interesuje mnie zwłaszcza Warszawa.
Jeśli dobrze myślę, wystarczy zwykła terapia psychologiczna (u mnie ZA z lękami).
Hanka_a
 

cześć

Postprzez ola111 » Cz, 17 lis 2011, 21:57

Witaj,
Szukam do reportażu prasowego, do "Gazety Wyborczej" osoby, która miała późno zdiagnozowane ZA (jako nastolatka lub osoba dorosła) i która opowiedziałaby mi o swojej historii. Może Ty zechciałabyś ze mną porozmawiać?

A jeśli chodzi o terapię dla dorosłych, to słyszałam, że w Warszawie jest dobry ośrodek Scolar, jak wpiszesz w google, to przeczytasz sobie o nich.

Pozdrawiam,
Olimpia Wolf
ola111
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 17 paź 2011, 23:00

Postprzez W » Pt, 2 gru 2011, 22:19

na stronie fundacji synapsis jest pdf z listą rekomendowanych ośrodków w całej polsce
Avatar użytkownika
W
 
Posty: 552
Dołączył(a): Cz, 1 gru 2011, 00:00
Lokalizacja: wrocław

Postprzez kosmitka » Pn, 16 sty 2012, 23:46

a korzystaliście kiedyś z takiej "terapii dla dorosłych ZA"?
bo ja się na początku tak odruchowo przymierzałam, ale potem tak sobie na spokojnie przemyślałam - i nie znalazłam ani konkretnego powodu, ani właściwie celu takiej terapii u siebie.

ma to jakiś sens? co tam się robi w zasadzie?
Avatar użytkownika
kosmitka
 
Posty: 168
Dołączył(a): N, 15 sty 2012, 00:00

Postprzez lukasz_m » Wt, 24 sty 2012, 22:34

Tak samo chciałbym zapytać.. Co daje taka terapia, czy ktoś z Was korzystał?
U mnie terapia odpada - jeżeli miałaby kosztować.
Avatar użytkownika
lukasz_m
 
Posty: 619
Dołączył(a): So, 1 paź 2011, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Płeć: M

Postprzez fasci-nation » Wt, 24 sty 2012, 22:38

Pitoli się bzdury z serii co tam słychać i to uczucie, gdy.... Jest gadka o emocjach, odgrywanie scenek, analizowanie, takie tam.
fajny kotó

Moja kocia książka: http://savant.org.pl/publikacje/koci_1.1_1.pdf
i koci blog: http://kociswiatasd.blox.pl/
Avatar użytkownika
fasci-nation
 
Posty: 3601
Dołączył(a): Cz, 28 sty 2010, 00:00
Lokalizacja: weiter weiter ins Verderben
Płeć: K

Postprzez kosmitka » Śr, 25 sty 2012, 20:10

a to ja podziękuję jednak w takim razie. nie sądzę, żeby takie gadanie miało mi w czymkolwiek pomóc - bo z czym mam problem, to ja wiem. brakuje mi nie pitolenia "jak się z tym czuję" (bo niby jak się mam z tym kurde czuć?!), tylko zwykłego tutoriala do różnych sytuacji...
Avatar użytkownika
kosmitka
 
Posty: 168
Dołączył(a): N, 15 sty 2012, 00:00

Postprzez marcinw » Śr, 25 sty 2012, 20:27

Tutoriali pewnie nie ma, ale jak ktoś napotka jakąś sytuacje, w której nie wie, co zrobić, to zawsze może wrzucić na forum. Zrobimy burzę mózgów, kto będzie miał pomysł, ten napisze, co proponuje w takiej sytuacji zrobić i będzie z czego wybierać.
marcinw
 
Posty: 1776
Dołączył(a): So, 1 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: Dunedin (Poznań)
Płeć: M

Postprzez spacemann » Wt, 5 cze 2012, 21:36

Ja chodzę na terapię dla dorosłych z ZA w Częstochowie. Dopiero ta psycholog, do której teraz chodzę zdiagnozowała mi ZA. (o ile dobrze pamiętam to V z rzędu). Nikt inny nie potrafił. Przez wiele lat nie wiedziałem, dlaczego mam tyle problemów w kontaktach z rówieśnikami oraz innych problemów indywidualnych, aż w końcu dowiedziałem się wiele szczegółów no i uzyskałem konkretne porady. Psycholożka potrafiła nawet rozpoznać problem u mnie zanim jej o nim powiedziałem. REWELACJA

Dostałem kilka narzędzi, które się rzeczywiście sprawdziły w rzeczywistości jeśli chodzi o sposoby postępowania w życiu codziennym. Jednym z takich narzędzi był sposób na powolność w pracy (szczegółowo o tym napiszę w temacie <B>POWOLNOŚĆ</B>.

Poza tym też miałem gadkę o emocjach, a także pytania o to jakbym postąpił w różnych sytuacjach (także takich, które mogą się dla mnie wydawać mało realne w najbliższym czasie, mimo, że zgodne z prawami fizyki).
spacemann
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2012, 23:00
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: M

ZA-terapia dla dorosłych w warszawie

Postprzez helisia » Śr, 8 sie 2012, 23:12

Na pewno nie polecam SCOLARU w Warszawie, zamiast rzetelnej oceny psychologicznej i psychiatrycznej , otrzymałam diagnozę zawartą w jednym zdaniu!!! ,a do tego błędną! Oczywiście wszystko odpłatnie (niemało)Nie polecam
helisia
 

Postprzez E1|k4 » Cz, 9 sie 2012, 19:38

Skąd ta pewność, co do błędności diagnozy?
E1|k4
 
Posty: 204
Dołączył(a): Pt, 12 sie 2011, 23:00

Postprzez Perełka » Wt, 14 sie 2012, 15:19

Jedyne takie miejsce, które do tej pory udało się wyłuskać z sieci, to "Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Aspergera "Aspi" z siedzibą w Bydgoszczy. Ale w tym mieście (przynajmniej pod katem psychologii) dzieje się wiele innych pozytywnych rzeczy, np. oddzielna grupa Dorosłych Dzieci Dysfunkcyjnych nie przyspawana do tych z problemem alkoholowym. Jeśli coś na ten temat wiecie więcej, to napiszcie tutaj na forum.
Perełka
 
Posty: 904
Dołączył(a): Śr, 12 lis 2008, 00:00
Lokalizacja: Węgrów


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości