Wewnętrzna motywacja

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Wewnętrzna motywacja

Postprzez ela » Cz, 4 paź 2012, 14:51

Moje dziecko kilka lat temu było obserwowane pod katem ZA, mam nawet opinie, że ma. Jednak skończył 7 lat i juz nie kwalifikował sie na terapie w osrodku do którego chodził. W państwowym osrodku dla Autystyków i ZA nie przyjmuja takich małych dzieci na zajecia.
Dziecko ma 9 lat. Jest w 3 klasie.
Problem jest taki, ze
-brak mu wewnetrznej motywacji do czegokolwiek- wygląda tak jakby mu wszystko zwisało, łacznie z rzeczami, na których mu niby zależy
-nie jest w stanie zapamietać poleceń nauczyciela- wiecznie zapomina o pracy domowej, ma cos do szkoły zanieść, nie wie co. Od ubiegłego roku są z tym problemy, bo wiecznie o czymś nie wie. Klasę ma małą (17 osób) i prowadza kalensdarzyki, ale problem jest taki, ze nie słucha
- jest nieprzytomny, wiecznie zamyslony,


Mój maż, ze skóry wyłazi ze złosci, bo cały czas cos jest na rzeczy.

I moje pytanie:
czy macie jakieś praktyczne sposby, aby :
-wykrzesać odrobine motywacji
-poprawić sposób organiazacji jego życia- jakis sposób, aby nie zapominał i był bardziej przytomny.

Ostatnio ma całkowity szlaban na TV i komputer, bo gdy zaczął grac w grę (kupiona w nagrodę) to chodził nieprzytomny przez 3 tygodnie
ela
 

Re: Wewnętrzna motywacja

Postprzez hari » Cz, 4 paź 2012, 15:23

ela napisał(a):
Ostatnio ma całkowity szlaban na TV i komputer, bo gdy zaczął grac w grę (kupiona w nagrodę) to chodził nieprzytomny przez 3 tygodnie


Takie zabranianie nie jest chyba do końca dobre.
Raz , że obecnie część życia klasowego przenosi się do sieci (coraz młodsze
dzieci używają internetu) i syn będzie czuł się jeszcze bardziej wyalienowany
Dwa, w tym wieku można się już śmiertelnie obrazić i być na "nie", bo "nie" :wink:
i na złość zacząć olewać szkołę.

A może syn ma jakieś problemy z rówieśnikami, które automatycznie
powodują, że do szkoły mu się nie chce chodzić? Ważne pytanie to czy
w domu, też mu się nie chce nic robić czy też ma swoje zainteresowania.

A i gry komputerowe dla dziecka z AS, to nie jest głupia rzecz (o ile się
dopilnuje ilości spędzonego czasu). Poprawiają szybkość myślenia gdy
jest się bombardowanym mnóstwem bodźców na które należy niezwłocznie
reagować.
Avatar użytkownika
hari
 
Posty: 2522
Dołączył(a): Wt, 31 sty 2006, 00:00
Płeć: M


Postprzez Kropka » Pt, 5 paź 2012, 12:37

ja ma 11 letniego syna, jak na moje oko całkiem NT, a mogłabym się pod tym co napisałaś Elu podpisać.
Możesz sobie wyobrazić, że mnie jako osobę o wielu cechach ZA, żyjąca pasjami a nawet obsesjami, jeszcze bardziej to wkurza ... ale z tego co się orientuję, to w tym wieku, taka postawa u dzieci nie jest niczym nadzwyczajnym ... trzeba przeczekać, pokazywać konsekwencje takiego postępowania, pokazywać pozytywy i tyle ...
...jak ktoś ma inne, sprawdzone sposoby to też chętnie połucham!
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Avatar użytkownika
Kropka
 
Posty: 2227
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2011, 00:00
Płeć: K


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości