Machanie rękoma

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:) ;) ^^ :/ :( :chytry: ;( :oops: :good: :cool: 8-) :D :-) ;-) :o :shock: :? :lol: :x :P :-| :cry: :evil: :twisted: :roll:
Pokaż więcej uśmieszków
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Machanie rękoma

Re: Machanie rękoma

Post przez Kerem » Pn, 12 gru 2016, 01:33

To zachowanie jest wywołane nagłym spadkiem koncentracji wskutek emocji,czy bodźców.Efektem utraty samokontroli może być machanie rękami,dziwna mina,potknięcie się pobliską ścianę,nagłe zgubienie portfela.Zawsze dzieje się to nagle,pod wpływem jakiegoś nagłego czynnika,o ile do tej pory nie byłeś pobudzony,aktywny,czyli np oglądasz sobie spokojnie telewizor,nagle ktoś wpada ,no i momentalnie tracisz kontrolę ,bo nie byłeś gotowy na takie dodatkowe emocje,na nagłą wytężoną pracę umysłu.
W moim przypadku stumulacja jest banalnie prosta:założyć nauszniki na uszy,wszystko jest wyciszone i nie ma szans aby cokolwiek nagłego wyprowadziło mnie z równowagi(mimo że nadal bez problemu rozpoznaję mowę i inne dźwięki).A więc w moim przypadku narzad słuchu odpowiada za niestabilną pracę podczas nagłych zmian otoczenia.Jeśli natomiast słucham muzyki na słuchawkach i nagle coś się zacznie dziać ,to również nie wpłynie to na koncentrację,gdyż narząd słuchu jest "uruchomiony" czyli gotowy na wszelkie nowe dźwięki ,stymulując jednocześnie odporność na nagłe excytacje,niespodziewane zdarzenia.Przykładowo można siedzieć w totalnej ciszy(pozornej) i utracić zupełnie koncentracje wskutek zamyślenia nad jakąś rzeczą która się pojawiła.Pozorna cisza to tak naprawdę szum,który można bez problemu nagrać na dowolnym urządzeniu,mimo że go pozornie nie słychać.

Re: Machanie rękoma

Post przez Piterskyyy » Cz, 1 gru 2016, 22:59

Rozumiem, staram się to zwalczać i robię tego coraz mniej. Czasem ciężko się powstrzymać i wlaśnie zastępuje to pocieraniem, lub po prostu chodzę szybko po domu. Wystarczy jakiś impuls typu pozytywna wiadomość, albo oglądanie np. czegoś czym się interesuje i już nachodzi mnie ta ochota żeby machać. Chcę się tego pozbyć, bo chciałbym być "tu i teraz" a nie ciągle snuć jakieś fantazje. Mam pytanie, jak można sie dowiedzieć czy sie ma ZA, w sensie u jakiego lekarza, psychiatra?

Re: Machanie rękoma

Post przez 7elita » Śr, 9 lis 2016, 07:59

Piterskyyy napisał(a):Witam, mam pewiem problem. Od dziecka gdy czuje silne emocje, jak np. podekscytowanie czuje w sobie dziwne napięcie i zeby je rozładować macham rękoma lub przedmiotami, pod czas takiego machania zawsze wymyślam jakies historie dotyczące tej sytuacji która wywołała u mnie ekscytacje, lub czasem tez mysle o tym co było, lub wymyślam sobie jakies fantazje o przyszlości w których ja zawsze wychodze kożystnie(jestem bardzo towarzyski, odważny itp). Nauczyłem się to kontrolować. Robię to przeważnie jak jestem sam w domu. Poza domem, gdy jestem ze znajomymi, lub załatwiam jakies sprawy nie czuję potrzeby robienia tego(kiedyś czasem sie zdarzała, ale to rzadkość). Obiło mi się o uszy, że takie zachowanie to stimming, czyli jakies zachowanie autystyczne. Jak byłem dzieckiem, mialem tez takie coś, ze bujałem się w łóżku dosyć szybko, z boku na bok. Bez tego nie potrafiłem usnąć. Ogólnie jestem troche nieśmisły. Ale raczej nie mam problemów w kontaktach z ludźmi. Dodam, że mam syndrom DDA, pochodze z rodziny alkoholowej. Mam pytanie, czy te objawy które wymyśliłem mogą wskazywać za coś ze spektrum autyzmu, czy to może być też poprzez przeżyte traumy w dzieciństeie. Mam 20 lat. Z góry dziękuje za odpowiedź.

mam bardzo podobnie, z tymi myślami tylko rzadko macham, raczej pocieram, lub wyginam palce podczas bardzo spiętego ciała. To w jakimś stopniu dziedziczne, moja córka też je ma a ona już diagnozę Zespołu Aspergera ma. Ja natomiast mam osobowość unikającą.

Re: Machanie rękoma

Post przez Mruczanka » Wt, 8 lis 2016, 00:52

...objawy które wymyśliłem...
wskazują jednoznacznie na spektrum trollingu.

Re: Machanie rękoma

Post przez Aerrae » Cz, 3 lis 2016, 10:48

Stimy nie są wyznacznikiem zaburzeń ze spektrum autyzmu. Owszem, występują u autystów stosunkowo często, tym niemniej nie u wszystkich, a mogą występować również przy innych zaburzeniach.

Machanie rękoma

Post przez Piterskyyy » Cz, 3 lis 2016, 01:14

Witam, mam pewiem problem. Od dziecka gdy czuje silne emocje, jak np. podekscytowanie czuje w sobie dziwne napięcie i zeby je rozładować macham rękoma lub przedmiotami, pod czas takiego machania zawsze wymyślam jakies historie dotyczące tej sytuacji która wywołała u mnie ekscytacje, lub czasem tez mysle o tym co było, lub wymyślam sobie jakies fantazje o przyszlości w których ja zawsze wychodze kożystnie(jestem bardzo towarzyski, odważny itp). Nauczyłem się to kontrolować. Robię to przeważnie jak jestem sam w domu. Poza domem, gdy jestem ze znajomymi, lub załatwiam jakies sprawy nie czuję potrzeby robienia tego(kiedyś czasem sie zdarzała, ale to rzadkość). Obiło mi się o uszy, że takie zachowanie to stimming, czyli jakies zachowanie autystyczne. Jak byłem dzieckiem, mialem tez takie coś, ze bujałem się w łóżku dosyć szybko, z boku na bok. Bez tego nie potrafiłem usnąć. Ogólnie jestem troche nieśmisły. Ale raczej nie mam problemów w kontaktach z ludźmi. Dodam, że mam syndrom DDA, pochodze z rodziny alkoholowej. Mam pytanie, czy te objawy które wymyśliłem mogą wskazywać za coś ze spektrum autyzmu, czy to może być też poprzez przeżyte traumy w dzieciństeie. Mam 20 lat. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Góra