Giertychowskie mundurki a autyzm

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez Ygramul » Wt, 21 sie 2007, 21:01

Ja też nie widzę pogardy ani wulgarnościi w wypowiedzi pwjb. I nie rozumiem o co chodzi z szarganiem świętości. Ja nie mam żadnych świętości. Uważam, że podstawą wolnego myślenia jest możliwość krytycznego osądu każdego zjawiska.
Avatar użytkownika
Ygramul
 
Posty: 559
Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 00:00

Re: gertychowskie mundurki?

Postprzez pwjb » Wt, 21 sie 2007, 22:25

Wanilia napisał(a):pwjb-zanim cos napiszesz to sprawdz o kogo chodzi, w jakich okolicznościach zginął,/ jest chyba jakaś święta co to ja wojaki chciały.........i popełniła samobójstwo./Piszesz bzdury, w dodatku z pogardą.A jeśli sie tobie coś przytrafi ,a ludzie będą to wyśmiewać, jak się będziesz czuł. Domyśliłam się, że chodzi ci o Sw.Karoline Kózkównę- nie popełniła samobójstwa,zamordował ja bestialsko carski żołnierz kiedy napadnięta broniła się/miała 17 lat/.


a skąd ja miałem wiedzieć o kogo chodzi i kogo wpisać w wyszukiwarkę, "Karolina Kózkówna" słyszę pierwszy raz w życiu - i dopiero teraz będę mógł sobie sprawdzić o co chodzi, to co napisałem to poskładałem ze ścinków jakie miałem z pamięci
piszę bzdury bo rzeczywiście nie wiem o co chodzi, a czy z pogardą to już sama tak to widzisz, ja nie potrafię się tak stylistycznie ustawić aby pisać z nie wiadomo czym, szukasz podtekstów których nie ma - ja w ogóle mam problem z doborem słów i czasami lecę naprawdę po najniższej linii oporu, a że to kogoś może obrazić - na pewno i często się z tym spotykam tak że mnie to już nie dziwi

Od dziecka była osoba wyjatkową,wrażliwą,pomagała innym.To wszystko wiem z internetu,napisz hasło św.Karolina Kózkówna i będziesz wiedział zamiast pisac bzdury.


dobra, popatrzę

Czy ty nienawidzisz dziewczyn?To też ludzie jak ty, z problemami, czasem niesmiałe choć może chciałyby z tobą porozmawiać, ale takie na pewno nie lubia wulgarności.


a gdzie ja tak napisałem, za co mam je nienawidzić ?
ja nie wiem co to znaczy wulgarność, nie potrafię jej zdefiniować, po prostu mówię to co myślę i tyle.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez skorpionek81 » Wt, 21 sie 2007, 23:38

asperger napisał(a):Mi też kilka razy spodnie rozebrali.


he he a komu nie ściągali wtedy? :wink: tylko farciarom dziewuchom... Ale te też sobie czasem ostro dosrywały :?
skorpionek81
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn, 20 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: spod Warszawy

Postprzez Wanilia » Śr, 22 sie 2007, 22:12

Daze!podobno jestem usosobieniem łagodności, w ogole w realu jestem b.niesmiała i nie bardzo sobie radzę.Tylko jak mi ktos "na odcisk nadepnie-innym słowem trafi w jakiś czuły punkt to rzeczywiście jest tak jak widzisz.Może nie powinnam tak ostro,ale nasi panowie jakoś lekceważąco wyrażali się o tym wypadku w Gdańsku i w kontekście tego o innych,tutaj pwjb wspomniał o kimś kogo nie znał.A to już zamienia sie w plotkowanie i jakąś niechęć,tak to zrozumiałam.Może mam jakąś przeczulicę.Miurzówna-ja się mylę jak każdy -ale jeśli nie znam sprawy - nie osądzam,że" ktoś,coś,jak to mogła zrobić i temu podobne".Wstyd mi i przykro,jesli inteligentny facet w ten sposób się wyraża.
'
Wanilia
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr, 30 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: z gor

Postprzez miurzówna » Śr, 22 sie 2007, 22:17

A w którym miejscu on ją osądził ?
miurzówna
 
Posty: 806
Dołączył(a): Pn, 11 wrz 2006, 23:00

Postprzez pwjb » Cz, 23 sie 2007, 21:39

Wanilia napisał(a):ale nasi panowie jakoś lekceważąco wyrażali się o tym wypadku w Gdańsku i w kontekście tego o innych,


ja się o co drugiej rzeczy wyrażam jakoś tak jakoś lekcewarząco, szkoda że nie widziałaś wątku na autyzm.pl zanim tamto forum zniknęło... też zaczęli na mnie najeżdżać z tego paragrafu... nic nowego....

Wstyd mi i przykro,jesli inteligentny facet w ten sposób się wyraża.


a moim zdaniem liczą się fakty a nie ęą sposób wyrażania, bo w ten sposób patrząc na słowa a nie na to co zostało powiedziane kreujemy sobie rzeczywistość, do póki rozmawiają ze sobą normalsi to to jet na porządku dziennym - ale w naszej sytuacji przynosi to skutki tragikomiczne
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez pwjb » Cz, 23 sie 2007, 21:40

miurzówna napisał(a):A w którym miejscu on ją osądził ?


też jestem ciekawy :unsure:
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez miurzówna » Cz, 23 sie 2007, 22:03

ja się o co drugiej rzeczy wyrażam jakoś tak jakoś lekcewarząco


Ale wyrażasz się tak, bo naprawde to lekceważysz, czy tylko jest to tak odbierane, a po prostu nie potrafisz inaczej tego ująć w słowa itak jakoś wychodzi ?
miurzówna
 
Posty: 806
Dołączył(a): Pn, 11 wrz 2006, 23:00

Postprzez pwjb » Cz, 23 sie 2007, 22:42

raczej to drugie, jeśli coś lekceważę to ja to mówię i to najczęściej wprost a nie poprzez ubieranie tego w słowa, często jest jednak tam że mam co do tematu wątpliwości, ale nie jest to lekceważenie tylko inny punkt widzenia, którego nie potrafię przekazać, i jakoś próbuję to odruchowo ubrać w wypowiedzi które są tak odczytywane (modelowy przykład był na autyzm.pl)
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez złoty smok » So, 25 sie 2007, 18:36

A mnie sie wydaje, sledząc dyspute, ze sie zwyczajnie nie zrozumieliście wanilio i pwjb pił do stanu politycznego anszego państwa. Czyli chodziło mu o to,ze ta cała sprawa była na "rękę" władzom. Lekceważący ton jego wypowiedzi był dostosowany nie do sytuacji dziewczyny a wlaśnie do gietrycha i spółki: czyli faktycznie powiało ironią w słowach: "święta i dla honoru.....ale tu chodziło o oficjalną interpretacje, którą zastosowały władze. I ja sie z nim zgodze, bo to wszystko było przegiecie, co oczywiście nie umniejsza tragedi rodziców dziewczyny ani jej koleżanek, którymi to pewnie wstrząsneło, ale.......
TAkich histori, o których nic ine wiemy jest PEŁNO!! Ta po prostu była wygodna i w pore dla władz.
Pwjb...........według mnie nie musisz sie tłuamczyc ze swojej wypowiedzi, bo dla człowieka który ślecdzi sytuacje w kraju, wszystko było jasne:)
Ty Wanilio po prostu, być mozę z powodu młodego wieku, nie patrzysz aż tak uważnie na wszelkie aspekty sytuacji w kraju, ważniejsze dla Ciebie sa teraz inen rzeczy :) I to tez jest ta inność i różnorodnosc typów ludzkich i ich przemyśleń:wink:
Podajcie sobie łapki i się nie dręczcie winą i antywiną:)
złoty smok
 
Posty: 177
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez asperger » So, 25 sie 2007, 18:42

Rozmawiałem ostatnio z bratem na temat mundurków. Powiedział, że niechęć uczniów do mundurków to tylko problem przejściowy, bo są przyzwyczajeni do braku mundurków. Natomiast nowi uczniowie będą zadowoleni, ponieważ będą mogli się bardziej identyfikować ze szkoła np. z dumą nosić mundurek szkoły, którą wybrali, bo np. ma dobrą opinię. Poza tym mundurki mogą zabezpieczyć przed napadem obcych ludzi do szkoły, bo ktoś, kto nie jest uczniem zostanie od razu rozpoznany. Dzięki temu uczniowie będą mogli czuć się bezpieczniej.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 10:39

:cool:
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez Wanilia » N, 26 sie 2007, 13:01

Złoty Smok z pewnościa ma rację, wiele nie porozumien wynika z niedopowiedzeń,ja nie dostrzegłam w wypowiedzi pwjb szczególnej napaści na imć .Pana Giertycha.Pytacie "w ktorym miejscu on JĄ osądził- nie ma konkretnego wyrazu, nie można ot tak wyrwać z kontekstu-pewnie gorzej by to zabrzmiało.Co do zachowania niektórych dziewczyn-zgadzam się same prowokują, ale tamte sprawy maja sie nijak do poruszonych.Pwjb-zadałam sobie sporo trudu żeby poczytać Twoje wypowiedzi i stwierdziłam iż sporo z nich napisana na wysokim poziomie więc nie udaj prostaczka.Jeszcze raz powtórzę jesteś b.elokwentny,tylko musisz być b.zraniony, pokrzywdzony.Sądzę,że też potrzebujesz wsparcia,dlaczego nic o sobie nie chesz pisać.trzeba cię chyba łapać za słówka i ciąąąąągnąć za język.Na pewno -jak powiedział JAN Pietrzak nie będzie lepiej, ale za to weselej-oczywiście tobie- a może jednak lepiej, bardzo bym tego chciała.
Wanilia
 
Posty: 84
Dołączył(a): Śr, 30 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: z gor

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 14:10

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

gertychowskie mundurki?

Postprzez beneficja » N, 26 sie 2007, 15:38

To tylko nasze wyobrażenie o Amerykanach.Czy wszyscy kochaja Buscha, jeśli dobrze pamietam kilku ich prezydentów zginęło w zamachach.Przy byle okazji urządzaja demonstracje, czego akurat im zazdroszczę bo w tym istotnie zjednoczyć sie nie możemy.Trzeba przyznac że wychwytujesz z wypowiedzi każdy znak i myśl, tylko ta nie dotyczyła akurat rządu, bo Pan Giertych to jeszcze nie rząd,.Że pomyślał o mundurkach nie on sam zresztą-chwała mu za to, ale poza tym-reszta niech będzie milczeniem. Izi- a tobie co znowu- teraz dla odmiany Hitler jest postacią sztandarową?
beneficja
 

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 17:16

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 17:23

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez beneficja » N, 26 sie 2007, 19:14

Izi- nie udaj greka, mam głośno na forum powiedzieć kto na pisał Main Kampf,kim byl Adolf Hitler...?!.Może tych młodych ludzi nie uczono kto napisał nazistowską BIBLIĘ, mnie tak. Zginęło miliony ludzi okrutnie zamordowanych w obozach koncentracyjnych, spalonych w krematoriach ,zrównane z ziemią miasta i wsie polskie przez tego wuja-jak go nazywasz i to dla ciebie jest lepsze jutro?????
beneficja
 

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 19:27

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez beneficja » N, 26 sie 2007, 19:39

Nie kasuj,skoro jest to także twoje motto.To mnie jest żal ,że tacy ludzie jak ty mogą być ta zaślepieni.I może porozmawiamy więcej na ten temat,niech wszyscy się zdeklarują, wtedy będzie pelna jasność gdzie jesteśmy, na forum chorych,potrzebujących wzajemnego wsparcia,czy na forum nazistowskim
beneficja
 

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 21:18

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez beneficja » N, 26 sie 2007, 22:34

Co ma piernik do wiatraka.Jak możesz porównywac ludzi nastawionych do swiata pokojowo z agresorami?Kim był Hitler ,tezy o czystości rasy zakładajace zagładę ludzi innego pochodzenia niż niemieckie z grubsza znam - wiec jak to się ma do Wałęsy czy obecnego rządu polskiego,czy nawet jakiegolwiek w Europie/no może poza jednym/. Na marginesie-Hitler był chory na schizofrenię[encyklopedia]. Mój sąsiad w nawrotach choroby schizo utożsamiał się z Hitlerem,szatanem,rzadziej z Napoleonem.A co do wsparcia-to istotnie trzeba miec miec charakter i wiedzę.Wśród zagubionych najłatwiej mieszać, a tobie chyba tylko o to chodzi.Gratuluje z gory zwolenników .
beneficja
 

Postprzez bez nicka » N, 26 sie 2007, 22:54

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez pwjb » Wt, 28 sie 2007, 01:11

Izi Rider napisał(a):a czy Wałęsa chciał żle,tworząc zręby NSZZ "Solidarność?
czy Kaczyńscy chcą żle dla kraju?
a Tusk też?
Lenin też chciał zmienić świat na lepsze,Hitler to samo.
Tylko że każdy z nich robił to po swojemu.


tylko że w jego wizji i staraniu się o lepszy świat świata ja nie powinienem istnieć i ze mną parę milionów ludzi - co mi przeszkadza trochę w akceptacji tego pana - ty izi może byś się jeszcze ostał :smile:
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez beneficja » Wt, 28 sie 2007, 09:50

Pwjb-dawno byśmy nie istnieli dzięki idolom IZI- Hitlera i Stalina.Tak go fascunują osobowości, których jededynym celem było niszczenie ,zabijanie.Polacy mieli być tylko siłą roboczą-dla jasności-zdrowi Polacy,mniejszości:Cyganie Żydzi i kto tam im sie nie podobał do gazu albo dołu z wapnem.Jeśli tobie pwjb tak życie zbrzydło,to pomyśl czasem o innych,obejrzyj film na podst.powiesci K.GROCHOLI "Ja wam pokażę".Wczoraj obejrzałam zwiastun tego filmu.Pewnie ci sie to wyda be sensu ale ludzie nawet na wózkach inwalidzkich są wspaniali,tworzą,malują, otwarci na świat dają duzo z siebie.Dzięki idolom w/w chorzy ludzie nie mieli by prawa istnieć-czy ty akceptujesz masowe mordy ludzi?
beneficja
 

Postprzez beneficja » Wt, 28 sie 2007, 09:57

Pwjb-strasznie cię przepraszam-żle odczytałam sens Twojej wypowiedzi,zapędziłam sie.Ciągle jestem pod wrażeniem tego podpisu Iziego i utożsamianiem z Hitlerem i jego dziełem
'Main Kampf".
beneficja
 

Postprzez bez nicka » Śr, 29 sie 2007, 01:13

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez beneficja » Śr, 29 sie 2007, 20:07

Tak-czasem potrzebuję rady i myślę że wiele osób z tego forum chociaż udaje takich samozadowolonych,samowystarczalnych w rzeczywistości potrzebuje wsparcia,tylko nie wie jak zacząć.Mamy charaktery dosć trudne i łatwo zbaczamy z kursu,także dość dziwnie nam sie to forum toczy. Adrenaliny dostarcza nam codzienna utarczka z rzeczywistością,tutaj inaczej widziałabym nasze rozmowy.
beneficja
 

Postprzez bez nicka » Cz, 30 sie 2007, 00:02

:clap:
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez Amelia » Cz, 30 sie 2007, 01:25

Beneficja napisał(a):[...]dość dziwnie nam sie to forum toczy. Adrenaliny dostarcza nam codzienna utarczka z rzeczywistością,tutaj inaczej widziałabym nasze rozmowy.

Jak właściwie powinny wyglądać te rozmowy? Proszę podaj reguły lub przykład - może jakiegoś miejsca w sieci, na którym moglibyśmy się wzorować.

Chciałabym zrozumieć, co masz na myśli, choć nie obiecuję się dostosować (zresztą w tej chwili i tak jestem tylko Waszym wiernym "czytaczem" 8))
Amelia
 
Posty: 8370
Dołączył(a): Cz, 27 lip 2006, 23:00
Płeć: K

Postprzez beneficja » Pt, 31 sie 2007, 19:34

Izi!Gratuluję nowej "skórki",śliczny, niewinny kiciuś.Jeśli chodzi o tematy Amelko,to samo życie je stwarza.Np.Idę do lekarza i nie umiem opisać dolegliwości,albo dla odmiany -mam wiedzę w temacie i niechcący ujawniam ją,a tego lekarze nie lubią i już porażka.Asperger poruszył ciekawy temat,pt."moralnosć"-podejrzałam trochę, ciekawe wypowiedzi.
beneficja
 

Postprzez bez nicka » Pt, 31 sie 2007, 21:27

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez daze » Pt, 31 sie 2007, 21:30

To nie kiciuś tylko Mew :] potężna bestia. Jak widać po "piłeczce" jest pokemoonem i sobie w niej mieszka.

/edit: o, sam izi mnie ubiegł w sprostowaniu....
Avatar użytkownika
daze
 
Posty: 737
Dołączył(a): Pt, 8 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: wawa.

Postprzez pwjb » Pt, 31 sie 2007, 21:43

a wracając do mundurków, właśnie widziałem w tv regionalnej jak to ma wyglądać i szczęka mi odpadła :rotfl: - to zwyczajne jednokolorowe (niebieskie) t-shirty z nadrukowanym logiem szkoły, takie same dla obu płci, po 5 zł za sztukę !!! hehe... z takiego obrotu sprawy jestem zadowolony - nie jakieś togi podobne do adwokackich !! - takie rozwiązanie jest ok, widać z jakiej szkoły się jest ,ale nie jest człowiek przy tym ubrany jak żak z 17-go wieku
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez daze » Pt, 31 sie 2007, 22:02

:( a ja oczekiwałam ślicznych kusych spódniczek itd... wyobrażałam sobie coś takiego:
http://glennh.tripod.com/photos/jp_scgrls_04.jpg
albo takiego:
http://farm1.static.flickr.com/23/25391474_3c5c4406a3.jpg
i tak bym sie nie załapała, ale przynajmniej popatrzeć by było na co...
Avatar użytkownika
daze
 
Posty: 737
Dołączył(a): Pt, 8 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: wawa.

Postprzez bez nicka » Pt, 31 sie 2007, 23:56

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez pwjb » So, 1 wrz 2007, 00:12

nie no, dolna część ubioru jest całkiem ok ^_^
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez beneficja » So, 1 wrz 2007, 21:57

To może wreszcie skończy się ta rywalizacja w strojach.Chociaż...jeszcze buty zostały i ciekawe co z fyzurami i makijażem u małolatów. Izi-dlatego właśnie napisałam" skórka"w przenośni ,co do pazurow nie miałam cienia wątpliwości.Może nick zmienisz na "kameleon". Opowiem Wam dowcip.Truda dostała medal ze ZBOWID-u za pomoc udzielaną partyzantom w czasie wojny.Kumy pytajo, to jak żeś to pomogała tym partyzantom,zadowolone były?No, ja. Nosiłam jedzenia do lasu a oni zawsze:danke,danke.Kumo!to przeca Niemce były.!Może i Niemce -ale z NRD.
beneficja
 

Postprzez bez nicka » So, 1 wrz 2007, 23:43

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez bez nicka » So, 1 wrz 2007, 23:55

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 255 gości