Pomocy!!!Charakterystyka autyzmu wysokofunkcjonujące ( HFA )

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Pomocy!!!Charakterystyka autyzmu wysokofunkcjonujące ( HFA )

Postprzez AnnaAgnieszka » So, 3 lis 2007, 02:55

Mam prosbe do wszystkich którzy mają materiały, bądź informacje na temat HFA . Mam napisac charakterystykę tego typu autyzmu i nic nie moge znaleźć.Dziękuję za pomoc.
Anka :smile:
AnnaAgnieszka
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 3 lis 2007, 00:00

Re: Pomocy!!!Charakterystyka autyzmu wysokofunkcjonujące ( H

Postprzez rytr » So, 3 lis 2007, 12:57

AnnaAgnieszka napisał(a):Mam prosbe do wszystkich którzy mają materiały, bądź informacje na temat HFA . Mam napisac charakterystykę tego typu autyzmu i nic nie moge znaleźć.Dziękuję za pomoc.
Anka :smile:
+
Bez przesady. W sieci się roi od informacji na temat HFA i ZA. A jeżeli chodzi o książki - polecam "Autyzm i Zespół Aspergera" U. Frith
na stronie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera
bardzo dużo informacji.
na:
www.niegrzecznedzieci.prv.pl także
No i przeszukaj to forum, tez jest sporo informacji.

A najkrócej - kryteria ICD - 10 lub DSM - IV. Różnica między "klasycznym autyzmem" a HFA (upraszczając) to poziom funkcjonowania int. w HFA na poziomie normy lub wyżej. Różnica z ZA - osoba z HFA może mieć zaburzenia rozwoju mowy (wczesne, lub nawet utrzymujące się w późniejszym wieku).
W razie pytań - możesz pisać do mnie na priv, chętnie odpowiem. Na forum może już nie będziemy po raz setny tego tematu "tłuc".
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 240 gości