potrzebuje porady

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez Ygramul » Wt, 13 lis 2007, 03:21

Czy twój syn w dzieciństwie też się tak łatwo wszystkim męczył? Bo jak nie, to może ma depresję. Wtedy wydaje się człowiekowi, że wszystko go przerasta i że wszystko jest bardzo męczące. Nawet najprostsze czynności, albo takie które powinny sprawiać przyjemność.
Avatar użytkownika
Ygramul
 
Posty: 559
Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 00:00

Postprzez magic » Wt, 13 lis 2007, 08:50

krzysiek1976 napisał(a):Wkurza mnie do tej pory, że mój syn ma 6 LAT ale nadal nie mówi porawnie, nie gramatycznie, szlag mnie trafia, kiedy to sie skończy.

Moja dziewczyna w wieku 6 lat też podobno mówiła bardzo kiepsko, a i to dzięki wysiłkom terapeutów, logopedów itd. Z tego powodu została w zerówce na drugi rok. Ale w końcu załapała i od tej pory buzia się jej nie zamyka.

tata napisał(a):Z grami komputerowymi próbowałem, strzelanki - nie łapie, prowokujące do myślenia - za bardzo męczą, nie interesują, wyścigówki,symulatory - zbyt monotonne.

Nie rozumie o co chodzi w strzelankach czy go one nie ciekawią? Czy interesuje się czymkolwiek, ma jakieś obsesje?
magic
 
Posty: 1289
Dołączył(a): Pt, 13 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Postprzez Dominik Jan Domin » Wt, 13 lis 2007, 14:04

Mnie strzelanki tez nie interesują i nigdy tez ich nawet manualnie nie opanowałem, tak samo jak zręcznościówki i symulatory. Moją ulubioną grą był Word i Excel, przydało się potem na studiach :)

Ale własnie - czy on ma jakieś fascynacje, obsesje? Co daje mu "kopa", że może to robic ciągle? Bo może to nie jest ZA - HFA, tylko coś innego? Np. bardziej w stronę autyzmu? Albo nakłada się jakaś inna choroba?
Dominik Jan Domin
 
Posty: 139
Dołączył(a): Cz, 25 paź 2007, 23:00
Lokalizacja: Toruń

Postprzez magic » Wt, 13 lis 2007, 20:08

Dominik Jan Domin napisał(a):Bo może to nie jest ZA - HFA, tylko coś innego? Np. bardziej w stronę autyzmu?

Akurat obsesje (w znaczeniu "zainteresowania nieprawidłowe ze względu na intensywność lub przedmiot") należą do kryteriów diagnostycznych zarówno AS jak i autyzmu. Z tego co piszą "mama" i "tata" wynika, że problemem ich syna jest inercja. Skąd my to znamy? Ale zawsze była jakaś pasja, choćby nieprawidłowa, dziwaczna, obłędna i nieprzydatna.
magic
 
Posty: 1289
Dołączył(a): Pt, 13 sty 2006, 00:00
Płeć: M

Postprzez renifery » Cz, 17 sty 2008, 10:42

Mam wielką prośbę: w jaki sposób (gdzie) diagnozowaliście swoje dzieci?

My od dawna biegamy po różnych poradniach. Syn ma prawie 10 lat, nadal nie mówi poprawnie (IQ ma w okolicach 120).

To złote dziecko, ale do rozpaczy mnie doprowadza, jak nauczyciele się na nim wyżywają, za jego dziwactwa.

Zdecydowanie podejrzewam ZA. Wolałabym wierzyć, że to co ma, to tylko dziwactwa, z których wyrośnie, ale... no właśnie. jak mu pomóc?
renifery
 

Postprzez Nulka » Cz, 17 sty 2008, 14:16

renifery, ja diagnozowałam syna w kilku ośrodkach, niestety w Polsce panuje jakieś dziwny zastój pod tym względem. Zdecydowanie szybciej dostaniesz zaświadczenie, że dziecko ma wysokofunkcyjnego aspergera niż ZA, co jest jest bardzo krzywdzące dla naszych dzieci.
W Warszawie zaświadczenia które są honorowane wydaje Synapsis, ale tam to raczej młodsze dzieci.
Tutaj powinnaś uzyskać informację o placówkach które diagnozują dzieci i wydają zaświadczenia do których nikt się nie doczepi.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami
im. Hansa Aspergera
„NIE-GRZECZNE DZIECI”
02-785 Warszawa
ul. Nutki 3/5 m 11
tel. 0 887 059 343
mają swoją stronę interrnetową, musisz poszukać :)
Powodzenia, i nie poddawaj się, stój murem za swoim dzieckiem, walcz z nauczycielami i nie dawaj sobie wmówić, że wynajdujesz sobie i dziecku problemy, bo to niestety dość częsta praktyka państwowych placówek :(
Nulka
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 13 sty 2008, 00:00

Postprzez asperger » Cz, 17 sty 2008, 15:26

renifery: a jakie to są dziwactwa? Podaj konkretne przykłady.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez miurzówna » Cz, 17 sty 2008, 23:20

A co to jest wysokofunkcjonujący asperger ?
I Dlaczego jest bardziej krzywdzący niż ZA ?
miurzówna
 
Posty: 806
Dołączył(a): Pn, 11 wrz 2006, 23:00

Postprzez Dominik Jan Domin » Cz, 17 sty 2008, 23:39

Chyba chodziło o HFA, z tym, że to A to nie "asperger" jak w AS a "autism".

Ale czemu ma być krzywdzące?
Dominik Jan Domin
 
Posty: 139
Dołączył(a): Cz, 25 paź 2007, 23:00
Lokalizacja: Toruń

Postprzez januaria » Pt, 18 sty 2008, 00:13

miurzówna napisał(a):A co to jest wysokofunkcjonujący asperger ?
I Dlaczego jest bardziej krzywdzący niż ZA ?


Pewnie przejęzyczenie, a miało być 'wysokofunkcjonujący autyzm'.
januaria
 

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości