ASPIE w kulturze masowej

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

ASPIE w kulturze masowej

Postprzez greg-30 » Śr, 2 sty 2008, 14:22

Pamiętacie moze takich typowych ASPIE w filmach, literaturze itp. :?: 8)
Avatar użytkownika
greg-30
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 00:00

Postprzez greg-30 » So, 5 sty 2008, 13:07

dobra moje typy ( oczywiscie potraktujcie to na wesoło ) np:
Mr. Bean, Amelia, Smerf Ważniak, Konieczko z Wlatcuw Móch,
Z polityków to pewnie Waldemar Pawlak ( od dawna wydaje sie ze jest jakiś taki dziwny ), Prof: Bartoszewski ( ten chyba ma dodatkowo ADHD ), może jeszcze Ziobro :)
Avatar użytkownika
greg-30
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 00:00

Postprzez januaria » So, 5 sty 2008, 15:13

- no, chociażby w 'Star Treku' są tacy bohaterowie: Spock i Data

- Rachel z 'Łowcy androidów'

-'Ptasiek' Whartona (tylko nie wiem, czy to k. masowa, czy już 'ambitna' - jest też film)

-postacie z opowiadań Joan Aiken np. 'Mroczne zaułki na Kępie Kimballa', 'Promyk nadziei' (też nie wiem, czy masowa - jest to fantastyka, dość erudycyjna i z psychoanalitycznym podtestem)

co do Amelii, to nie jestem przekonana. Ja tu widzę raczej 'zwykłą' fobię społeczną, problemy z rodzicami... Nie zidentyfikowałam się z tą bohaterką, a film wydał mi się kiczowaty mimo powszechnych ochów i achów.

Jaś Fasola, no cóż, postać jednowymiarowa, ale chyba jakoś tam reprezentuje aspiczne słabości...
januaria
 

Postprzez greg-30 » So, 5 sty 2008, 20:01

Rachel - ale ona była robocicą !!! Piekny film, dzis se wrzuce i obejrze pod tym kątem !!!
Avatar użytkownika
greg-30
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 00:00

Postprzez januaria » So, 5 sty 2008, 23:46

greg-30 napisał(a):Rachel - ale ona była robocicą !!!


a Ważniak to Smerf :wink:
januaria
 

Postprzez bez nicka » N, 6 sty 2008, 00:18

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez Wolferiusz » N, 6 sty 2008, 04:32

A co myslicie o prosiaczku i klapouchym?
Avatar użytkownika
Wolferiusz
 
Posty: 80
Dołączył(a): Cz, 20 gru 2007, 00:00
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Wolferiusz » N, 6 sty 2008, 04:33

no i oczywiscie tygrysek - typowe ADHD
Avatar użytkownika
Wolferiusz
 
Posty: 80
Dołączył(a): Cz, 20 gru 2007, 00:00
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Mruczek » N, 6 sty 2008, 04:36

pewnie ADHD to to samo co Aspie
, tylko kilka literek, nerwica z nerwami też...
Mruczek
 
Posty: 479
Dołączył(a): Śr, 7 lis 2007, 00:00

Postprzez miurzówna » N, 6 sty 2008, 10:44

Mruczek powienieneś mieć nick : Zrzęda lub Narzekadło :?
miurzówna
 
Posty: 806
Dołączył(a): Pn, 11 wrz 2006, 23:00

Postprzez bez nicka » N, 6 sty 2008, 12:45

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez pwjb » N, 6 sty 2008, 20:43

I tak i nie , właściwie to w literaturze to ciężko powiedzieć bo nie czytałem do tej pory, teraz mi się dopiero zachciało to robić, ale robię to tylko jako książki audio bo nie chcę tracić czasu na czytanie

Z tego co się otarłem o literaturę to w wielu książkach można znaleźć postaci które często przypominają spektrum po prostu dlatego że ludzie tacy są między nami i jak jakaś literatura podejmuję kwestię osobowości głęboko to nie jest tak trudno o to aby autor gdzieś tam w pamięci miał taki schemat

Ale ciężko znaleźć coś takiego aby miało wszystkie elementy które są potrzebne „do diagnozy” często są to jakieś nieokreślone połączenia dziwności z różnych diagnoz które jeśli nagiąć to by było to

Co do Pawlaka to sam jestem bardzo ciekawy co to on ma, wątpię aby było to coś od nas, bo inaczej w naszych warunkach nie dostał by się do polityki, nawet by nie chciał – nie mówię tutaj o USA gdzie Gore jest przedstawiany jako właśnie mający Aspergera, ale jego też wyrolowali z polityki do tego stopnia że się musiał czymś innym zająć

Moim zdaniem w polityce mają szansę ludzie z bardzo lekkim Aspergerem i z dobrze opanowaną bazą danych zachowań – a w ogóle to wątpię jeszcze raz dlaczego ktoś miałby chcieć do środowiska gdzie na pierwszym miejscu są gierki i porządek dziobania

bo aby wejść do rządu to trzeba się najpierw przepchać przez partię – natomiast można wejść też jako minister z zewnątrz (nie poseł) – i to jest jedyne miejsce gdzie jakiś aspie może się znaleźć

a od Bartoszewskiego to powinni zachować kod genetyczny dla dobra ludzkości – przy jego wzroście i długowieczności i tym co przeszedł jeszcze mózgownica trybi – rispekt – to muszą być geny

chyba jedyną postacią którą tu podaliście to byłby MrBean - ta postać jest owszem płaska, ale jego społeczna niezdarność jest wyraźnie ukazana (szczególnie przygody z tą swoją „narzeczoną”)
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez januaria » N, 6 sty 2008, 21:41

Wolferiusz napisał(a):A co myslicie o prosiaczku i klapouchym?


Nie, za dużo wdzięku mają.

Jak już to Królik - pedantyczny, wiecznie zestresowany, obsesyjnie zajęty pielęgnacją ogródka. Co prawda ciągle nawija o tych swoich krewnych-i-znajomych, ale jakoś nie pamiętam, żeby go kto kiedy odwiedzał.
januaria
 

Postprzez malkavian » N, 6 sty 2008, 23:08

...
Avatar użytkownika
malkavian
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr, 7 lis 2007, 00:00

Postprzez ******* » Pn, 7 sty 2008, 20:52

...
*******
 
Posty: 58
Dołączył(a): N, 11 lis 2007, 00:00

Postprzez Ygramul » Cz, 10 sty 2008, 03:20

Już kiedyś wspomniałam o Łużynie z Obrony Łużyna" Nabokowa. I o Edwardzie Nożycorękim.

A z kreskówek to Butters z South Parku by pasował. I może Buka z Muminków. :wink:
Avatar użytkownika
Ygramul
 
Posty: 559
Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 00:00

Postprzez pwjb » Śr, 23 sty 2008, 21:23

z ostatnich filmów które widziałem najbardziej skojarzenie mi się obijało w głowie przy filmie:

"People I Know" Ludzie, których znam (2002) http://ludzie.ktorych.znam.filmweb.pl/

sam bohater z całą pewnością AS nie ma ani nic w tym filmie o tym nie mówi ale jednak sposób w jaki z nim postępują, jak ludzie jak kule bilardowe powodują że jeden człowiek spada ze stołu wydał mi się bardzo adekwatny do tego co by się działo z takimi jak my w środowisku przedstawionym tam - bylibyśmy po prostu bilą którą wszyscy chcą wybić

inny film: Mean Creek - http://www.filmweb.pl/Film?id=118261 - ten gruby chłopak jest urobiony tak aby wyglądał na człowieka z tematu, nie no oglądam ten film i gość jest asperger jak nic, nawet sam przyznaje że ma coś ale jakoś tak niewyraźnie wynika o co chodzi - super film
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 261 gości