Czy warto się zdiagnozować (ZA)?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Czy warto się zdiagnozować (ZA)?

Postprzez DDA » Cz, 13 mar 2008, 18:50

Witam!

(Na forum jestem po raz pierwszy.) Jaki jest sens udania się do specjalisty w celu rozpoznania ZA? Czy taki specjalista pomaga jakoś ludziom z ZA? Pytam, bo jeśli mam ZA, to chcę wiedzieć, czy da się coś z tym zrobić? Kto i jak może pomóc? Przyznam, że sporo cech do mnie pasuje.
DDA
 

Postprzez pwjb » Cz, 13 mar 2008, 19:39

zależy jakie masz nasilenie, owszem może pomóc ale u nas z tym jest bardzo kiepsko bo nie ma *na razie* rozbudowanych form pomocy dla ludzi z różnego natężenia spektrum

przecież to jest tak jak z katarem, ktoś ci może dać tylko krople do nosa a ktoś może ci zrobić badania i dowiedzieć się jaka bakteria ci się tam zagnieździła - za tym oczywiście powinny iść specyficzne metody terapeutyczne... ale lepiej i tak zrobić to teraz i mieć pewność - zresztą ja nie wiem jakiej pomocy ty dokładnie potrzebujesz, czy po prostu jesteś ciekawy...
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez DDA » Cz, 13 mar 2008, 19:44

Ciekawi mnie czy jest sens robienia czegokolwiek w tym kierunku, bo może komuś z Was coś pomogło. Przyznam, że sama diagnoza byłaby uspokajająca - ot, jest jeszcze parę takich osób, jak ja (w dużym uproszczeniu). Ale posiadanie cech, które podchodzą pod ZA, jest "lekko" uciążliwe. Stąd pytanie - czy można sobie pomóc?
DDA
 

Postprzez pwjb » Cz, 13 mar 2008, 19:59

można ale w przyszłości, ale i tak aby skorzystać z czegokolwiek diagnoza jest pierwsza z brzegu - wszystko rozbija się o to jak ci dolega, dla wielu jest to ciekawostka bo mają rodziny, pracę itd i sami sobie jakoś z tym poradzili inni są na tyle w dole spektrum że jest do dla nich wszystkim
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez DDA » Cz, 13 mar 2008, 20:07

Dzięki za odpowiedź. Pewnie, biorąc pod uwagę moją odwagę, i tak skończy się wyłącznie na siedzeniu przed monitorem i czytaniu. Chociaż... skoro jest Internet... to jakoś idzie komunikowanie się z ludźmi. :wink: Mam nadzieję, że dobrze myślę: są (tutaj) ludzie, którzy nie potraktują mnie jak "dziwoląga".
DDA
 


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 242 gości