Liceum dla A i ZA

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Liceum dla A i ZA

Postprzez km » Pn, 12 maja 2008, 15:39

Czy powinni mieć swoją klasę ?

Ela , mama 17 - latki z ZA podjęła inicjatywę ,aby powstały na razie klasy dla osób z ZA w jednym z Warszawskich liceów.Poczatkowo nie byłam za taką inicjatywą , bo wydaje mi się ,że ZA radzą sobie w normalnych szkołach ,ale przekonała mnie moja córka i jej kolega , którzy zwrócili uwagę ,że zbyt często doznawali szykan i przykrości od "normalnych rówieśników i chyba byłoby lepiej aby klasy dla nich były oddzielne i mniej liczne .Ze swej strony dodam ,że widziałabym w takim liceum generalnie program integracji ,ale nie na zasadzie "Hej integrujcie się ze świrami ", tylko przez wprowadzanie wszystkich uczniów szkoły w problematykę różnorodności ludzi i tego ,że każdy z nas na ogół w inny sposob się uczy czy poznaje swiat ,a w takich zaburzeniach jak ZA rodzaj zachowania nie musi być zgodny z intencjami.Myślę też,że wychowawcą w takiej klasie powinien być terapeuta od lat pracujący z Aspimi czy autystami .Jeżeli ktoś z Was zaglądających tu chciałby poprzeć ideę powstania klasy a w przyszłości szkoły liecalnej dla Aspich i wysokofunkcjonujących autystów napiszcie na adres elazaron małpa gazeta kropka pl Napisalam adres tak ,zeby mnie nie wykopało .
km
 

A wanamingo niech znika ze szkoły!

Postprzez Koola » Pt, 16 maja 2008, 14:36

Jak się z tego śmieją że ktoś ma ZA to tylko źle o nich świadczy. O NORMALNYCH LUDZIACH. Właśnie po reakcji na taką osobę jak np. kogoś z schizo czy auty można poznać prawdziwe cecyh "normalnego" ucznia. Twierdzenie, że to osoby z zaburzeniami powinny dostosować się do otoczenia, jest bardzo krzywdzące, wręcz obraźliwe.
Koola
 

Postprzez oiselle » Wt, 20 maja 2008, 16:56

Oiselle chodziła do tak zwanej szkoły specjalnej - dla młodzieży z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi...
oiselle
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 9 paź 2006, 23:00

Postprzez daze » Wt, 20 maja 2008, 17:45

i?
Avatar użytkownika
daze
 
Posty: 737
Dołączył(a): Pt, 8 wrz 2006, 23:00
Lokalizacja: wawa.


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości