ciekawostka

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

ciekawostka

Postprzez rytr » So, 1 gru 2007, 13:04

rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez Ygramul » So, 1 gru 2007, 13:54

Ladny tekst, już go kiedyś czytałam.
Tylko co to robi na takiej stronie?
Ludzie z tego forum nie mają najwyraźniej najmniejszego pojęcia co to ZA. :shock:
Avatar użytkownika
Ygramul
 
Posty: 559
Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 00:00

Postprzez km » So, 1 gru 2007, 14:07

Czytałam ten tekst juz wiele lat temu jeszcze, bodaj na pierwszym forum portalu dr Reni autyzm.pl. Coś w tej legendzie może być prawdziwego .Podobno większość potomków ma do tej pory Dżingiz Chan ,na co ma wskazywać genetyka . Nie wykluczone ,że w znacznie mniejszej porcji wędrują geny aspergerowe i co jakiś czas uaktywaniają się w większym stopniu ,żeby stworzyć równowagę dla pleniącego się licznie Bardziej wojowniczego potomstwa , uznawanego powszechnie za normalne .Jest taka znakomita książka „Dziecko zagubione w rzeczywistości” , która analizuje ślady obecności Aspich w Bajkach . legendach podaniach i przekazach różnych faktów z przeszłości. Wydaje się, że dzieci ze spektrum autyzmu rodziły się również w przeszłości i równie dobrze mogły kończyć jako władcy lub czarownice na stosie. Faktem jest ,że jeżeli w rodzinie pojawi się nie tylko autystyczne ,ale w ogole " inne dziecko " np z ZD, porażeniem mózgowym - życie jego najbliższego otoczenia zostaje gruntownie przeorane . Najbliżsi każdego dnia odkrywają nieznane ścieżki zupełnie innego świata i zaczynają żyć w zupełnie innych wymiarach. Ja bym powiedziała ,że Aspi są ogromnym wyzwaniem .Potrzebni są , by zweryfikować od czasu do czasu najbardziej popularne systemy wartości . Jedyne co mnie niepokoi to fakt ,że temat pojawił się na stronie partii politycznej .Partie tworzy się by walczyć o władzę ,o wdrażanie programów społecznych i gospodarczych , które - zdaniem polityków -_ sa najwłaściwsze . A świat Aspich nie jest światem władzy , przemówień i aktywności politycznej . Aspi z pewnością są reformatorami naszego życia , wnoszą ogromnie dużo ,ale Aspi na platformach wladzy – albo giną albo …..Ten klimat jest dla nich zabójczy . Polityka to świat relatywizmu i manipulacji, Aspim raczej obcy .Mówiąc wprost :potwornie boję się wykorzystania problemów Aspich przez polityków .
km
 

Postprzez Guest » So, 1 gru 2007, 20:40

Tekst piękny, jakby go Kurt Vonnegut napisał :shock:
Brakuje tylko jakiegoś "zdarza się"
Niech sobie będzie na jakiej stronie politycznej chce, ja bym się nie bała wykorzystywania tematu do celów politycznych, w końcu może temat wyjdzie z podziemia i tylko nam to dobrze zrobi

Najbardziej podoba mi się:
"Aspergernianie celebrowali unikalnosć jednostki i jej poswięcenie w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Uczyli oni swoje dzieci, że każda osoba rodzi się z unikalna umiejętnoscią - talentem, który każdy musi odkryć w sobie samym i doprowadzać do mistrzostwa. Tylko w ten sposób każdy z osobna może docenić pełnię życia. Jeśli wybierzesz inną drogę - nic nie przyniesie ci takiej radosci i poczucia spełnienia. W momencie, gdy sam wyznaczysz sobie cel w życiu, będziesz ceniony przez ludzi za osiągnięcie jedności z przeznaczeniem. "


Chyba to wydrukuję i dzieciom i sobie powieszę na ścianie. Żeby czytać codziennie
Guest
 

Postprzez Guest » So, 1 gru 2007, 20:45

I jeszcze jedno, z PIS nie sympatyzuję głosowałam na PO ale wiem ze we Wrocławiu gdzie mieszkam PiS pomaga odzicom dzieci z autyzmem a PO nie. PO wychodzi z założenia że każdy sobie sam ma radzić a "psychole do domu". Zamykają szkoły specjalne, integracyjne etc i w żaden sposób nie pomagają. Zobaczymy czy dalej będzie istnieć twór pod nazwą Parlamentarna Grupa ds Autyzmu (gdzie było dwóch czy trzech wrocławian z PO, którzy poza protokołem kompletnie olewali rodziców dzieci przychodzących do nich po wsparcie i nie robili nic dla spraw którymi mieli się zajmować a rodziców dzieci spławiali gadaniem że mają postawę roszczeniową)
Guest
 

Postprzez bez nicka » So, 1 gru 2007, 23:12

...
bez nicka
 
Posty: 1210
Dołączył(a): Wt, 10 lip 2007, 23:00

Postprzez asperger » So, 1 gru 2007, 23:16

Ja głosowałem na PO i nareszcie spełniło się moje marzenie, żeby móc zobaczyć co ci ludzie osiągną. Wierzę w to, że osiągną więcej niż PiS albo LiD. Mówię to poważnie.
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez miurzówna » So, 1 gru 2007, 23:51

Akurat za zamknięciem szkół specjalnych to ja jestem :wink:
miurzówna
 
Posty: 806
Dołączył(a): Pn, 11 wrz 2006, 23:00

Postprzez Guest » N, 2 gru 2007, 00:52

Ja - bez względu na mój krytyczny stosunek do PO- wskiego liberalizmu i niestety kompletnej ignorancji ekonomicznej w PIS - uważam ,ze Katarzyna HAll to zdecydowanie bardziej kompetentna osoba na ministerialne stanowisko od Giertycha .To dopiero był model!
Natomiast PiS zostawił po sobie fatalny spadek w druku PiT , dzieki , ktoremu pozbawi mnostwo chorych dzieci pieniezdy z 1 procentowych wplat podatku . teraz swoje datki 1 proc. mozemy przekazywać w zeznaniu podatkowym .Wpiszemy tam nazwę Organizacji Pożytku Publicznego i nawet numer tej organizacji .Mozemy nawet wpisać imie i nazwisko chorego podopiecznego tej fundacji -ale tych danych urzędnicy skarbowki fundacjom nie będą przekazywać .Wiec fundacja moze dostać i milion zlotych tylko nie wiadomo dla ktorego dziecka , bo nie moze być wskazań personalnych .To uderza w takie fundacje jak "Zdążyć z pomoca "i inne OPP , ktore chorym prowadzą subkonta.Kto w fundacji ibczy stowarzyszeniu chcialby być sęzą komu przyznać ile na leczenie ?
Urzdnikom ma być wygodnie .
Guest
 

Postprzez rytr » N, 2 gru 2007, 17:42

Osobiście nie chodziło mi o jakość tekstu w cytowanej stronie. Znam go od lat, to z resztą tłumaczenie z jakiejś angielkojęzycznej strony - nie pamiętam z jakiej.
Chodziło mi o jego wykorzystanie przez PIS.
Że niby co? Bracia Kaczyńscy mają ZA? Bo nie rozumiem.
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez km » N, 2 gru 2007, 20:02

Chyba szefem Parlamentarnej Grupy d/s autyzmu był poseł Arkadiusz Rybicki (PO ) .O autyzmie chyba wie bardzo duzo , bo jest ojcem juz doroslego autysty, Jego zona prowadzila Osrodek terapii behawioralnej w gdańsku dla dzieci autystycznych.
Nie sądze,zeby pojawienie sie tego tekstu na stronie PiS miało sugerować ,że bracia K.mają ZA , raczej to ,ze partii tej problem jest znany (?)a moze bliskie są im wartosci wyznawane przez Aspich ?
km
 

Postprzez Mruczek » N, 2 gru 2007, 23:30

niedługo K. będą widzieć Nerwicę natręctw
Mruczek
 
Posty: 479
Dołączył(a): Śr, 7 lis 2007, 00:00

Postprzez rytr » Pn, 3 gru 2007, 16:52

km napisał(a):Nie sądze,zeby pojawienie sie tego tekstu na stronie PiS miało sugerować ,że bracia K.mają ZA , raczej to ,ze partii tej problem jest znany (?)

Acha. Ok. Może i tak być.


a moze bliskie są im wartosci wyznawane przez Aspich ?

a co to są wartości wyznawane przez osoby z ZA? Ok - tekst ten "mitologiczny", nawet "fajny", ale bez przesady. Zespół Aspergera to przecież nie jest jakaś legitymacja związku wyznaniowego i wyznania nie mają tu zbyt wiele do rzeczy? Jak się przyjrzeć naszym tu na forum rozmowom, to widać, że owszem - część nas łączy, ale wartości myślę, że większość wyznaje jednak różne - uwarunkowane różnymi czynnikami. Tu myślę, że kol. asperger jako zainteresowany filozofią mógłby więcej na temat aksjologii napisać....

Nie podoba mi się wykorzystywanie tego typu wątków przez organizacje polityczne. No ale cóż - może mi się nie podobać;)
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez Ygramul » Wt, 4 gru 2007, 22:25

Wydaje mi się, że ktoś, kto użył tego tekstu na stronie PiSu wcale nie uwzględniał jego powiązania z AS. Chyba chodziło im raczej o pokazanie jakimi szlachetnymi jednostkami są bracia Kaczyńscy, jak to pomimo braku zrozumienia społecznego dążą do obranego celu itd. Komentarze na ich forum wskazują na to, że tak właśnie odebrali ten tekst czytelnicy tamtej strony. A to już jest moim zdaniem spore nadużycie.:(
Avatar użytkownika
Ygramul
 
Posty: 559
Dołączył(a): So, 2 gru 2006, 00:00

Postprzez krzysiek1976 » Pt, 7 gru 2007, 01:30

miurzówna napisał(a):Akurat za zamknięciem szkół specjalnych to ja jestem :wink:


Ja też
Avatar użytkownika
krzysiek1976
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn, 15 paź 2007, 23:00
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez normalny » Wt, 9 wrz 2008, 14:53

Myślałem że każdy asperger ma na tyle honoru żeby nie głosoiwać na PO lub SLD, PSL nawet jeśli to jest wbrew jego woli.
normalny
 

Postprzez asperger » Wt, 9 wrz 2008, 15:43

a na co miałby głosować? Na UPR?
asperger
 
Posty: 1519
Dołączył(a): So, 18 mar 2006, 00:00

Postprzez ...L » Wt, 9 wrz 2008, 15:47

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 246 gości