Robili wam "wanamingo" w szkole???

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Postprzez ak-dk » Pn, 25 sie 2008, 16:55

z dokuczaniem zwykle jest tak: pierwsze dni w szkole są w miarę fajne, wszyscy się aklimatyzują łączą się w grupy, są zajęci sobą. Potem zwykle znajduje się jeden "wodzirej" który bawi się kosztem "odmieńca"czując coraz większe wsparcie klasy staje się najbardziej szanowanym uczniem(imponuje innym), a inni jak zwierzęta dołączają do upokarzania, zabawy kosztem słabszego, a gdy słabszy zacznie się sprzeciwiać (np. zacznie ich wyzywać, bronić się fizycznie to w końcu wyjdzie że on jest wszystkiemu winny. A co najlepsze nauczyciel musi też się jakoś delikatnie przystosować do zasad dżungli na tej zasadzie że nie będzie bronić słabszego tylko po prostu powie mu że jest aspołeczny i żeby włączył się do życia klasy i często przykładowo dla mnie" było to piekło nie do zniesienia, bo dla klasy moje włączenie się w życie znaczyło rozmowy o niczym, niemożność czytania, skupienia się na własnych myślach, straszliwego (jak dla mnie) wysiłku umysłowego zrozumienia emocji innych. Najgorsze jest to że nauczyciel nie może ukarać winowajców czyli normalersów bo to by znaczyło oziębienie się stosunków nauczyciel-klasa i w gorszym przypadku utrata "kontroli"
ak-dk
 

Postprzez precz z za » Śr, 17 wrz 2008, 10:26

Sam wymysliłem ten termin i teraz chcę go usunąć.

W języku polskim nie ma właściwego słowa na określenie wieloletnich prześladowań w szkole.
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez precz z za » Śr, 24 wrz 2008, 17:50

Wymyśliłem ten termin i teraz go usuńcie

Bo wymyślanie terminów z brutalnych gier komputerowych to grzech
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez pwjb » Śr, 24 wrz 2008, 18:43

nie wymyśliłeś: http://en.wikipedia.org/wiki/Wanamingo,_Minnesota :wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/Wanamingo_Township,_Goodhue_County,_Minnesota

to musi być jakieś indiańskie słowo z tamtych terenów
i jeszcze odrobinę poważniej:
http://www.miejski.pl/slowo-wanamingo
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez precz z za » Pt, 26 wrz 2008, 16:26

To usuń temat.

Moje obraźliwe hasło już usunęli. Tetraz czas na pozbycie się tego wanacznegoś z tego forum.
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez precz z za » N, 28 wrz 2008, 19:18

Na to zjawisko są tylko dwa określenia - niestety angielskie. Dotyczą one aktów przemocy fizycznej i psychicznej trwającej przez co najmniej 6 miesięcy. Ale czy jest szczególna nazwa dla zjawiska trwającego przez wiele lat, które przeżywa wiele osób z ZA i podobnymi zaburzeniami?
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 243 gości