Rozmowa z autystyczną? dziewczynką

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Rozmowa z autystyczną? dziewczynką

Postprzez precz z za » N, 28 wrz 2008, 18:39

PREACZ Z TYMI HAŃBIĄCYM I REKLAMAMI!
SZKODA, ŻE COŚ TU BYŁO NAPISANE.
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez pwjb » N, 28 wrz 2008, 18:46

Może, czasami nawet z nieznajomymi dzieci i nie tylko autystyczne zaczynają rozmawiać. Ale to nie jest pełny autyzm w klasycznym tego słowa znaczeniu tylko spektrum. Tak samo ludzie z tym problemem mają skłonność do kończenia rozmowy bez żadnych oznak. Tzn. ktoś rozmawia a potem jak nigdy nic odchodzi. Ci głębiej zaburzeni mają tak zawsze tym płycej się to tylko czasami zdarza. Ale to głównie dzieci bo można się tego wyuczyć i zamaskować.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez precz z za » N, 28 wrz 2008, 19:03

Inne wiadomości o moich klasach (osoby, które bardziej cierpiały):

SP (wieś ok. 500 mieszkańców):

- dziewczynka z b. poważną wadą wymowy i dosyć słabymi ocenami, na szczęście jej nie prześladowali za bardzo
- agresywny, niewysoki chłopiec z mojej wsi, prześladowany głównie fizycznie, słabe wyniki w nauce
- ta dziewczynka z rzekomym autyzmem (tak słyszałem, nie wymyśliłem tego) była tylko 2-3 mies., odeszła do innej szkoły
- dziewczynka osiągająca niezwykle wysokie wyniki w nauce (w 6 klasie śr. chyba 5,8 )
- kilku agresywniejszych chłopców (mi przeszkadzali głównie starsi), byli też spokojni uczniowie
- jeden chłopiec nie ćwiczył

Gimnazjum (wieś gminna ok. 2200 mieszkańców, klasa mieszana o dosyć niskim poziomie)

- agresywny, bardzo wysoki uczeń z bardzo biednej rodziny o złych wynikach w nauce
- do I klasy chłopiec z SP
- chłopiec z Ukrainy
- agresywny, wysportowany chłopiec
- agresywny chłopiec, bardzo aktywny
- dziewczynka z zespołem Turnera (ok. 1 na 2,5 tys. osób) - chyba najlepiej się do mnie zachowywała

Liceum (miasto, klasa matematyczno-fizyczna):

- OBY TAK NIE BYŁO - jedna z koleżanek może mieć chorobę nowotworową - tylko słyszałem
- najlepszy kontakt z b. inteligentną dziewczyną, która nie ćwiczy
- jeden z kolegów miał problem z jaskrą (współczujemy)
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez precz z za » N, 28 wrz 2008, 20:46

pwjb napisał(a):Może, czasami nawet z nieznajomymi dzieci i nie tylko autystyczne zaczynają rozmawiać. Ale to nie jest pełny autyzm w klasycznym tego słowa znaczeniu tylko spektrum. Tak samo ludzie z tym problemem mają skłonność do kończenia rozmowy bez żadnych oznak. Tzn. ktoś rozmawia a potem jak nigdy nic odchodzi. Ci głębiej zaburzeni mają tak zawsze tym płycej się to tylko czasami zdarza. Ale to głównie dzieci bo można się tego wyuczyć i zamaskować.


To dlaczego ta dziewczynka wybrała mnie? Przecież chyba nie jestem autystyczny, chociaz nie miałem przyjaciół i byłem prześladowany.

Dobrze, że jej nie atakowali.
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez ważniak » N, 28 wrz 2008, 23:13

normalny napisał(a):To dlaczego ta dziewczynka wybrała mnie? Przecież chyba nie jestem autystyczny, chociaz nie miałem przyjaciół i byłem prześladowany.


Widocznie wyczuła "pokrewną duszę". :wink:
A na poważnie to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że masz ZA albo coś podobnego ze spektrum autyzmu.
Avatar użytkownika
ważniak
 
Posty: 816
Dołączył(a): Pt, 27 cze 2008, 23:00

Postprzez Morog » Pn, 29 wrz 2008, 11:50

a moze miala taką wyobraźnie ja ty :wink:
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], nonkan i 260 gości