Artykuł "Kto ułoży rozkład jazdy dla Adama?"

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Artykuł "Kto ułoży rozkład jazdy dla Adama?"

Postprzez malkavian » Wt, 12 lut 2008, 14:14

Avatar użytkownika
malkavian
 
Posty: 62
Dołączył(a): Śr, 7 lis 2007, 00:00

Postprzez ak47 » Wt, 12 lut 2008, 18:04

W komenbtarzach ludzie od razu o za a psycholozka o jakistam potrzebach ustanawiania porządku. I się rodzipytanie kto tu ma racje :wink:
ak47
 
Posty: 108
Dołączył(a): Wt, 25 gru 2007, 00:00
Lokalizacja: wschodnia, zabita dechami Polska klasy D ;)

Postprzez pwjb » Śr, 13 lut 2008, 17:03

ale dobrze że temat jest poruszony, nie ważne jak się mówi, ważne aby się mówiło, prawda jak no hmm, ten tego.. - zawsze na wierzch wypłynie :wink:
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez ak47 » Śr, 13 lut 2008, 17:16

podobno wypływa zawsze ale oby nie za późno :wink:
ak47
 
Posty: 108
Dołączył(a): Wt, 25 gru 2007, 00:00
Lokalizacja: wschodnia, zabita dechami Polska klasy D ;)

Postprzez rytr » Pt, 15 lut 2008, 01:48

ak47 napisał(a):podobno wypływa zawsze ale oby nie za późno ;)


Obawiam się, że w tym wypadku - za późno:(
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez ak47 » Pt, 15 lut 2008, 07:34

Zdecydowanie za późno. Chłopak jest teraz w beznadziejnej sytuacji. Beknie teraz za to że nikt nie zauważył że coś jest nie tak.
ak47
 
Posty: 108
Dołączył(a): Wt, 25 gru 2007, 00:00
Lokalizacja: wschodnia, zabita dechami Polska klasy D ;)

Postprzez rytr » Pt, 15 lut 2008, 11:32

ak47 napisał(a):W komenbtarzach ludzie od razu o za a psycholozka o jakistam potrzebach ustanawiania porządku. I się rodzipytanie kto tu ma racje ;)


Prawdopodobnie jedni i drudzy. Potrzeba porządku jest naturalna u ZA. Porządku i przewidywalności. Psycholog z artyułu nawet nie wie, jak blisko była prawdy o tym dziecku. Z tym pomyslłem, żeby go zaangażować w towarzystwie miłośników tramwai, to też świetny pomysł. Tyle, że za późno. Ani w poprawczaku ani w ośrodku szkolno - wychowawczym nie będzie miał na to szans.
Najbardziej przerazające jest to, że NIKT się wcześniej nie zainteresował, dlaczego chłopak jest taki jaki jest. Dlaczego "nawet z młodszymi od siebie nie ma o czym rozmawiać", skąd taka specyficzna pasja (nota bene dla ZA to żadna specyfika - zaintresowanie pojazdami szynowymi a zwłaszcza rozkładami jazdy jest u dzieci z ZA powszechne). Nie chciało się. Ławtiej było odgórnie zrobić założenie, że skoro pochodzi z hmmmm.... "specyficznej" rodziny, to wszystko to błędy wychowawcze.
A tymczasem w Łodzi mają dobry ośrodek dla osób z autyzmem. Kto wie, może jakby tam trafił wcześnie, może by do tego nie doszło.
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez Guest » So, 16 lut 2008, 22:17

No ,groza po prostu ! Co za psycholog , która do tej pory nie słyszała o ZA?Ale ja nie powinnam sie dziwić , bo wiem z wlasnych wieloletnich doswiadczeń jaka jest wiedza w tych PPP i u szkolnych psychologow .I coz to za osrodek terapii , do ktorego chca wyslać chlopca .Zapewne - taki w stylu Giertycha , dla zdemoralizowanych .A tu przeciez jak na dłoni widać obesesje ...
Guest
 

Postprzez rytr » Cz, 21 lut 2008, 11:39

Anonymous napisał(a):.I coz to za osrodek terapii , do ktorego chca wyslać chlopca .Zapewne - taki w stylu Giertycha , dla zdemoralizowanych .A tu przeciez jak na dłoni widać obesesje ...


Nie ośrodek terapii, tylko szkolno-wychowawczy. Taka odmiana poprawczaka lub raczej... więziennego oddziału psychiatrycznego. Upraszczam i się wyzłośliwiam, ale każdy kto miał okazję w takich instytucjach bywać wie, że nie do końca....
rytr
 
Posty: 767
Dołączył(a): Śr, 22 mar 2006, 00:00

Postprzez Mruczek » Wt, 18 mar 2008, 00:38

Wysłał bym wszystkich NT do psychiatryka
Mruczek
 
Posty: 479
Dołączył(a): Śr, 7 lis 2007, 00:00

Postprzez Komandoska-94- » Wt, 1 kwi 2008, 00:39

Mruczek- ja też :wink:
Avatar użytkownika
Komandoska-94-
 
Posty: 58
Dołączył(a): So, 15 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez R » Wt, 1 kwi 2008, 02:15

A żeby pomóc, czy żeby zaszkodzić?
Avatar użytkownika
R
 
Posty: 102
Dołączył(a): N, 12 sie 2007, 23:00

Postprzez dwa mruczki » Wt, 1 kwi 2008, 02:21

Ja mogę mu ułożyć rozkład jazdy jak będzie jeździł koleją
dwa mruczki
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pt, 28 mar 2008, 00:00

Postprzez Komandoska-94- » Wt, 1 kwi 2008, 14:48

ja bym wsadziła, bo mnie wkurzają. mam to głęboko gdzieś, czy im pomogę, czy nie. Onie się o mnie tak nie troszczą, więc niech nie wymagają...
Avatar użytkownika
Komandoska-94-
 
Posty: 58
Dołączył(a): So, 15 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez pwjb » Pt, 26 wrz 2008, 17:37

A ja się dalej zastanawiam czy można w takich sytuacjach mówić o jakichś wyższych czynnościach intelektualnych w podświadomości jak np. "poszukiwanie porządku". Tak naprawdę nikt nie wie jaką to interpretację miało w jego mózgu. Może on po prostu lubił na coś patrzeć i tyle. A konsekwencjami doprowadzenia do tego co lubi nie przejmował się bo nie miał być może do tego odpowiednich doświadczeń, teorii umysłu... znowu ja snuję widzimisia.

Ja też mam coś takiego że np. lubię patrzeć na gry strategiczne, jak np. w bazie wroga te ludziki sobie tam chodzą budują. I nic przy tym nie robić. Ale czy ma to coś wspólnego z poczuciem porządku ? Być może tak jak obserwacja jedzenia wydziela nam w żołądku soki trawienne pomimo tego nawet że nie zamierzamy tego czegoś jeść'; tak samo obserwacja jakiegoś zjawiska doprowadza do wydzielania się neuroprzekaźników w mózgu wywołujących przyjemność. A do sprawdzenia co się tam dzieje to potrzebujemy odpowiednich modeli funkcjonowania mózgu, odpowiedniego sprzętu i kupę pieniędzy. A tak to z braku laku tworzy się takie teorie o porządku... no nie wiem może się mylę, ale w ogóle te takie wyjaśnienia psychologiczne mi się nie podobają, ciężko znaleźć sposób je zweryfikować, podważyć lub potwierdzić. Jedynym autorytetem jest psycholog i na tym kropka.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez ...L » Pt, 26 wrz 2008, 22:14

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00

Postprzez pwjb » N, 12 paź 2008, 21:15

http://wychowanie.pl/artykuly.php?id_artykulu=178&on=sub4 - o właśnie o taki sposób myślenia mi chodzi który ja tu krytykowałem. O teorię Mahler dokładnie, która tam jest zastosowana. ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Margaret_Mahler ) No i teraz kwestia weryfikowalności tego wszystkiego. Fakt że ja sobie wymyślę jakąś reprezentację zjawisk to nie oznacza że to coś jest zgodne z prawdą. A potem mamy psychologa który zgodnie z teorią też znowuż doskonale wie co zaszło w dzieciństwie.

Przypadek ciekawy swoją drogą.
Avatar użytkownika
pwjb
 
Posty: 4387
Dołączył(a): Cz, 29 gru 2005, 00:00

Postprzez Morog » Pn, 13 paź 2008, 00:26

dla mnei z tego artykułu wynika jedno
poziadanie dzieci powinno wymagac pozwolenia

"W życiu dziecka szalenie istotne jest zwłaszcza poczucie pewności, oparcia w rodzicach. Z tego, co słyszę, Adam go nie miał. Zamiast "jesteś dla nas ważny", słyszał "jesteś winny". To najkrótsza droga do utraty kontaktu z dzieckiem, a w dalszej kolejności kontroli nad jego zachowaniem."

skąd ja to znam :(
Avatar użytkownika
Morog
 
Posty: 1470
Dołączył(a): Śr, 2 lip 2008, 23:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: M


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 270 gości