Nie wierzę w diagnozę - chyba mam NLD a nie ZA

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Nie wierzę w diagnozę - chyba mam NLD a nie ZA

Postprzez precz z za » Pt, 24 paź 2008, 18:24

Dzisiaj drugi raz byłem u psychologa i znowu postawili tę samą diagnozę: F84.5 i F42. Z tym pierszym to stanowczo wątpię, bowiem objawy przypominają NLD - dobre zapamiętywanie słów i gramatyki, dobre czytanie ze zrozumieniem, lubię myśleć słowami i bardzo wcześnie nauczyłem się mówić. Specyficzne, bardzo silne zainteresowania, rytuały czy odruchy nie występują jedynie w ZA. Jakieś obsesyjne zaciekawienie czy zwyczaje i stereotypie mogą być także chyba i w NLD. Objawy NLD to nie brak umiejętności czytania wykresów, pamięci do obrazów czy niezdolność wizualizacji i gubienie się w terenie lecz złe kontakty społeczne z bardzo dobrym poziomem rozwoju umiejętności językowych.

NLD to nie jest nieumiejętność odczytywania map czy wykresów. Niestety, mapy to jedno z moich OZ.

Róznica to to, że osoby z ZA nie rozumieją, co czytają a osoby z NLD bardzo dobrze. Teraz chyba cały czas będę o tym myśleć i nie wiem, co zrobię.

Na 70% pomyłka diagnostyczna. Stany lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne to najczęstsze powikłania NLD.

Błąd!!!!
Just like Aspie’s, kids with NLD tend to fall short with social, motor and visual-spatial skills. - tylko osoby z NLD mają słabe umiejętności wizualno-przestrzenne a ZA PRZECIWNIE.
precz z za
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008, 23:00

Postprzez mr. eco » Pn, 27 paź 2008, 13:07

co masz to masz po co w to głębiej wnikać?
mr. eco
 

Postprzez Mozzie » Pn, 27 paź 2008, 14:02

bo uwaza ze ZA to kara za grzechy............
na persze....
Avatar użytkownika
Mozzie
 
Posty: 1108
Dołączył(a): Śr, 5 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Budapeszt
Płeć: K

Postprzez mr.eco » Pn, 27 paź 2008, 15:04

jak ciągle o tym gada i myśli to pewnie jest calkiem zdrowy i tylko sobie coś wmawia tak jak np. ten raper magik wmawial se że ma schizofrenie
mr.eco
 

Postprzez ...L » Pn, 27 paź 2008, 18:22

...
...L
 
Posty: 3000
Dołączył(a): So, 27 sty 2007, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 259 gości