Jaki poradnik dla osoby z ZA?

To forum przeznaczone jest głównie dla osób dorosłych z ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

Chat irc (pirc.pl): #aspi.net.pl (bramka www) (godzina 20:30)
Skype: WideŁokonferencja (Soboty@20:00)

Jaki poradnik dla osoby z ZA?

Postprzez nowa » Pt, 12 gru 2008, 15:33

Witam,
mam dorosłego brata z ZA i szukam dla niego poradnika (na jego prośbę) o miłości, rodzinie, małżeństwie itp. Czy ktoś może coś polecić?
nowa
 

Postprzez Guest » Pt, 12 gru 2008, 15:50

chyba nie ma takiego poradnika, widzisz aspie maja problem z zyciem rodzinnym, model w szczegolnosci "malzenstwa", zostal stworzony przez i dla nt, to co nt nazywaja zwiazkami jest dla mnie czyms bardzo dziwnym, wrecz nienaturalnym, cenie swoja niezaleznosc, "razem ale osobno" to chyba cos co moze okreslic potrzeby przecietnego aspiego, wiesz jak trudno jest sie dostosowac do innego czlowieka, do jego sposobu bycia? kiedys magic pisal ze nie chce miec dzieci ja uwazam ze jego poglady sa bledne...
Guest
 

Postprzez Julka » Pt, 12 gru 2008, 16:13

Na brytyjskim Amazonie widziałam kilka książek na ten temat. Tytuły w rodzaju Aspergers in Love itp. Niektóre pisane przez Aspich lub ich partnerów, niektóre przez psychologów. Nie doradzę ci żadnej szczególnie, bo znam tylko opisy, a nie całe książki.
Julka
 

Postprzez greg-30 » So, 13 gru 2008, 19:59

ja moge polecić żeby zajął się czymś innym np. pracą naukową albo sztuką i temu poświęcił całe swoje życie ... po co komu kolejna nieunikniona tragedia i nieszczęście :!: :?
Avatar użytkownika
greg-30
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 00:00


Powrót do Forum otwarte dla każdego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości